Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yeni İş Fikri, Çağrı Merkezi Açmak
Güncel 715 0

Yeni İş Fikri, Çağrı Merkezi Açmak

Yeni İş Fikri, Çağrı Merkezi Açmak

Daha önce sizin için hazırlamış olduğumuz İnternette Para Bu Uygulamalardaİngiltere de İyi Para Kazandıracak 6 İş ÖnerisiTemel Düzeyden Başlayarak İnternetten Para Kazanmanın Yolları, Eğitim Sektörü İçin 12 Yeni iş ve Evde Hanımlara Para Kazandıracak 10 Fikir yazılarımızda size genel olarak para kazanma, hangi işler yapılır gibi konularda bilgi aktardık. Bugün ise Yeni İş Fikri, Çağrı Merkezi Açmak yazımızı paylaşıyoruz.

Günümüz Türkiye’sinde ve dünyada da olduğu gibi sürekli iletişim halindeyiz. Çoğu insan için vazgeçemedikleri tek iletişim ve yanından ayıramadıkları telefonlarıdır. Konumuz ise çağrı merkezi açmaktır, burada da önemli olan iletişimdir. Sermayeniz ve işletmeyi açacağınız yer hazırsa, çağrı merkezinizi açabilirsiniz. Peki bu iş için neler gerekir? Bir bakacağız sonra.

Yeni İş Fikri, Çağrı Merkezi Açmak

Çağrı merkezi sektörü yeni yeni açılmaya başlansa da hızla gelişen bir sektördür. Şu anda ülkemizde 2000 civarında çağrı merkezi bulunmaktadır ve gün geçtikçe sayıları artmaktadır. Sektöre baktığımızda çalışan sayısı da 100 bin üzerinde rakamları geçmiştir ve sektörün finansal büyüklüğüyse 6 milyar lirayı geçmiştir. Buradan baktığınızda, sektör pastası oldukça büyüktür ve sizlerde bu pastadan istediğiniz kadar yer alabilirsiniz.

Çağrı merkezlerine baktığımızda çoğunlukla Müşteri Hizmetleri ve memnuniyeti konusunda hizmetleri bulunmaktadır. Daha sonra en büyük yer aldıkları alanlar ise; Tele Satış, Tele Pazarlama, Teknik Destek ve benzeri konularda hizmetler vermektedirler. Sizlerde çağrı merkezi açmak istiyor ve düşünüyorsanız;  diğer iş fikirlerinde olduğu gibi bunda da umutsuz olmayınız, Çağrı merkezi açmak aslında kar marjı yüksek bir iştir. Burada çağrı merkezini kurduğunuzu düşünün ama asıl işiniz çağrı merkezini kurduktan sonra başlamaktadır.

Çağrı Merkezi Kurmak Neler Gerecek?

Çağrı merkezleri için olmaz olmazlar orayı çalıştıracak personellerdir. Ve çalıştırılacak personel sayısına uygun ofisi bulabilmektir. Bir süre sonra genişleyecek işiniz için, ofisinizin genişletilebilir özellikte olması gerekir. Sizlerde personel sayısına göre değil, genişleyecek organizasyonunuz için uygun ofisi bulmanızda fayda olacaktır. Ofisinizi buldunuz her şey bitmedi tabii; belediyeye giderek iş yeri açma ruhsatınızı ve bir muhasebeciye giderek şirket açmanız gerecektir.  Ofisiniz için gerekli resmi işlemlerden sonra, Çağrı Merkezi’nde bulundurulması zorunlu ekipmanları temin edilmesi gerekir; Masalar, Masaüstü veya Laptop Bilgisayarlar, Koltuklar, Sınırsız İnternet Bağlantısı, Profesyonel Çağrı Kulaklığı, Çağrı Merkezleri için özel yazılım gerekiyor (Piyasadan temin edilebilir). Yine koyacağınız sermayeye göre ihtiyaç duyacağınız ofis alanı büyüyebilir, çalışan sayınız da bu oranda artabilir. Burada çalıştıracağınız personel sayısına göre ofis ekipmanlarını yeterli ve kafi miktarda elinizde bulundurmanız uygun olacaktır.

Yukarıda sayılanları eksiksiz yerine getirdiyseniz, sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Sonrasında yapacaklarınızı aşağıda anlatmaya devam edelim.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Masaüstü Arka Plan Siteleri

cağrı merkezleri

Her işletmenin kurulma şartı değişiklikler gösterecektir. Çağrı merkezi içinde öyle olacaktır; burada, çalışma şartlarınızı ve hangi alanda hizmet vereceğinizi belirlemek hayati önemdedir. Kendi ayakları üzerinde (Tele Marketing yaparak kazanacak) yoksa, başka firmalara hizmet vermek için mi çalışacak, ilk önce bunları belirlemelisiniz. Yukarıda saydığımız seçenekler için ayrımlar vardır. Her ikisi içinde ayrı ayrı çalışmalar yapılacaktır.

Tele Marketing Yöntemiyle

İşyerinizi (Çağrı Merkezi) kurdunuz ve daha sonrasında tele marketing (ürün tanıtımı ve satışı) yapmaya karar kıldınız diyelim, burada, kullanacağınız –satacağınız- ürünleri iyi belirlemeniz gerecektir. Bu ürünleri pazarlayabileceğiniz telefon numaralarını da özenle seçmelisiniz. Telefon numarasının özel bir numara olması gerektiğini söylememize gerek yok sanırım. Bunları piyasada satan telefon şirketlerinden temin edebilirsiniz.

En Garanti Para Kazanma Yolları

Tele marketing yöntemi çok çok popüler bir para kazandırma yöntemidir. Bu sistem için çok satılan ürünü insanların kullanıma sunmak büyük önem arz etmektedir. İnsanların ilgisini çekecek ürünleri bulup, doğru pazarlama yöntemleri ile çağrı merkezinin kar marjını artırabilirsiniz. Yine de insanların son yıllarda cepten veya ev telefonundan dolandırılma haberleri sık sık ortaya çıkmaktadır. Burada, insanların güvenini kazanacak firma ismi ve bilinirliliğinizi artırmanız gerekecektir. Burada çağrı personelinizin ikna becerisi büyük oranda, sizin ve şirketinizin insanların gözünde güvenilir bir marka olmasında başı çekecektir. Personelinizde bir kalite olması şarttır, deneyimli ve daha önce bu işi yapmış elemanları işe almanızda fayda vardır.

cagri-merkezi

Müşteri Hizmetleri Veren Çağrı Merkezi Açmak

Türkiye de, pazarda yer alan çağrı firmalarının çoğu, müşteri hizmetleri alanında yer alıyorlar. Burada çalışma prensibi ise, bir şirketle anlaşma yapmanız gerekir. Daha sonra telefon çağrı numaralarıyla insanlar sizin çağrı merkezini arıyorlar. Burada dışarıdan müşteri aramasını yapacak firmaları ikna etmeniz gerecektir.

İlginizi Çekebilir:  Instagramdan Para Kazanma

Burada bahsedilen yöntem diğerlerinden daha bir zorluğu vardır. Müşteri hizmetleri sektöründe, personellerin işletmenin alt yapısını tam olarak anlaması ve eğitimini bu yönde almaları gerekecektir. Daha önceden piyasada olan firmalar yüzünden, sizin yeni bir firma olarak piyasaya girmeniz daha da zor olacaktır. Şirketlerle anlaşmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken ise sözleşme süresi olmalıdır. Burada istenen sözleşme süresi 5 yıl olmalıdır.  Burada müşteri hizmetlerinde ihtiyaç duyulan sektörler şöyledir; perakende şirketleri, bankalar, teknoloji şirketleri gibi.

Personel İstihdamı

Çağrı merkezinin baş mimarı personellerdir. Personeller tüm iş yükünü üstlenirler. Personelin eğitim görmüşler arasından seçilmesi önemlidir.

Tüm yukarıda anlatılanlar ışığında Çağrı Merkezi İşletmenizi açmaya hazırsınızdır. Bol kazançlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir