Akıllı TelefonTeknoloji

Huawei Mi Xiaomi Mi? Hangisi Daha İyi?

7
xiaomi-ve-huawei

Huawei mi Xiaomi mi Hangisi Daha İyi?

Huawei Mi? Xiaomi Mi? daha iyi yazımızın ayrıntılarını okuduktan sonra lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın. Yorumlarınıza, düşüncelerinize ve uyarılarınıza çok önem verdiğimizi belirmek isterim. Ayrıca Xiaomi ve Huawei nin en iyi telefonu nasıl olacak merak ettiğinizi biliyorum.

Cep telefonları icat edildiğinden bu yana her dönemi ayrı ayrı kontrol eden ve gücünü gösteren cep telefonları modelleri var oldu. İlk cep telefonlarını düşünürseniz aklınıza hemen Nokia veya Panasonic gibi markalar gelecektir. Xiaomi Mi Huawei Mi daha iyi sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

 

Xiaomi Redmi Note 7 ve Xiaomi Redmi Note 8

Ayrıca sizler için kesinlikle okumanız gereken Xiaomi Redmi Note 7 ve Xiaomi Redmi Note 8 hakkında bilgiler içeren makale yayınladık. Özellikle Xiaomi en iyi telefonları arasına girebilecek olan Xiaomi Note 8 özellikleri yazımızda detaylı olarak anlattık. Siz de bu 2 Xiaomi Redmi Note serisi hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımıza buyrun…

O zamanlar bu markalar cep telefonu dünyasını domine ediyordu.Akıllı telefonlar devrinde ise karşımıza iki farklı marka çıktı: Samsung ve Apple. Bu iki marka kuşkusuz son on yılın telefon dünyasına damgasını vurmuş markalardır. Fakat özellikle cep telefonlarının son yıllarda pahalılaşmasıyla birlikte bu iki markanın amiral gemilerinin dünya çapındaki satışlarında ciddi bir düşüş gözlenmiştir. Bu durumu kayıtsız kalan markalar yalnızca kar kaybı değil, çok daha ciddi kayıplar da yaşayabilir. Bu durum diğer teknoloji şirketlerine bir fırsat oluşturmuş ve böylece ortaya Huawei ve Xiaomi gibi iki büyük marka çıkmıştır.

Xiaomi-Mix-2-Huawei-P20

Apple ’ın ve Samsung ’un bu kadar kan kaybettiği ve bu durumun uzun bir süre de devam edeceğini göz önünde bulundurur, Huawei ve Xiaomi ’nin de büyük çıkışlar yaptığını da düşünürsek bu iki markanın önümüzdeki senelere damga vuracağını tahmin etmek pek zor olmaz. İki telefon da bu kadar popüler iken hangisinin tercih edilmesi gerektiği akla gelen ilk sorulardan olur. Bunu anlamak için ise farklı alanlardaki özelliklerine ve müşterisine neler sunduğuna bakmak gerekir.

Yakında Xiaomi ve Huawei nin en iyi telefonu nasıl olacak özellikleri ne olacak, gerçekten Xiaomi nin en iyi telefonu bu veya Huawei nin en iyi telefonu bu dedirtecek mi doğrusu merak ediliyordur.

İşlemci ve Performans Kıyaslaması

Her ne kadar Huawei ve Xiaomi işletim sistemi olarak Android ’i kullansa da işlemci kullanımı konusunda aynı alanda bulunmuyorlar. Huawei telefonlarında işlemci olarak Kirin’i tercih ederken Xiaomi, Samsung ’un da kullandığı Qualcomm Snapdragon ’u tercih ediyor. Markaların telefon modellerine göre değişiklik gösterse de yapılan benchmark testlerinde genellikle Kirin işlemciler daha iyi ve stabil bir performans gösteriyor. Bunun yanında hız konusunda da Kirin işlemci bir adım önde bulunuyor. Fakat elbette işlemcinin kaç çekirdekli olduğu ve hızları da bu konuda önem arz ediyor. Ayrıca test sonuçlarındaki farkın çok küçük olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

huawei_2

Kamera ve Ekran Kıyaslaması

Xiaomi ve Huawei telefonları da kamera konusuna oldukça fazla önem veriyor. Huawei bu konuda Leica ile iş birliği yaptığı ve ortak olarak kameraları ürettiği için bir adım öne çıkıyor desek yanlış olmaz. Genel olarak Huawei marka telefonların daha yüksek çözünürlükte fotoğraf çektiği biliniyor. Buna karşın Huawei ’nin amiral gemisi sayılan Huawei Mate 20 Pro telefonunda “Optik Zoom” özelliği bulunmaz iken Xiaomi ’nin amiral gemisi Mi 8’de bu özellik bulunuyor. Optik zoom, fotoğrafın çözünürlüğünü düşürmeden yakınlaştırmaya deniyor ve oldukça önemli bir özellik. Bunun dışında, her iki telefonda birçok kişinin fotoğraf çekme beklentisini oldukça iyi bir şekilde karşılıyor.

huawei

Araştırmaya Hangisi Daha Fazla Önem Veriyor Huawei Mi Xiaomi Mi?

Araştırmaya ayrılan bütçe de marka kıyaslanmalarında önemli bir yer tutuyor. Çünkü daha kapsamlı araştırmalar kendilerini güncelleme olarak gösterir. Daha fazla araştırma yapan şirketin telefonları daha güncel kalır ve böylece uzun süre daha son kalite bir ürün olarak kendini hissettirebilir. Ayrıca araştırmaya ayrılan vakitler ve paralar halihazırda üretilen telefonlar hakkında da bilgi verir. Hiçbir teknolojik araştırma yapmayan bir markanın telefonu ne kadar iyi olabilir ki? Huawei bu konuda Xiaomi ’den bir adım öndedir. Huawei ’nin kurduğu araştırma laboratuvarları ve araştırmaya ayırdığı bütçeler tüm dünyada dikkat çekmektedir ve telefonlarındaki yenilikçi özellikleri de (ekran altındaki parmak izi okuyucusu gibi) buna borçludur. Fakat Xiaomi ’nin de bu konuda oldukça başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira fiyat performans ürünlerini bu araştırmalara borçlular.

xiaomi-redmi-note-6-pro

Huawei – Xiaomi Fiyat Kıyaslaması

Xiaomi mi Huawei mi daha iyi konusunda belki de en önemli nokta fiyatlardır. Çünkü özellikleri ne olursa olsun bir telefonun alınıp alınmayacağına karar veren asıl nokta telefonun fiyatıdır. Fiyat konusunda ise Xiaomi’nin birkaç adım önde olduğunu hemen söylememiz gerekir. Huawei, her bütçeye hitap eden telefonlar yapmaya çalışıyor ve 1500 TL bandından 8500 TL bandına kadar telefonlar üretiyor. Xiaomi ise 1300 TL bandından 4500 TL bandına kadar telefonlar üretiyor. Fakat burada asıl dikkat çeken nokta Xiaomi ’nin 4500 TL bandındaki Mi 8 telefonu ile Huawei’nin 8500 TL bandındaki Mate 20 Pro telefonunun kıyaslanabilir olmasıdır. Bu durumda hemen hemen yarı fiyattaki Xiaomi telefonunu tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Her iki markanın da düşük bütçeli telefonlarını kıyaslarsak bir eşitlik görebiliriz ve burada tercih müşterinin olacaktır.

xiaomi-ve-huawei

Xiaomi Mi Huawei Mi daha iyi akıllı telefon yazımızda size, iki android telefon için kıyaslama yaptık. Akıllı Telefon dünyasında iki marka da başarılı.

Aşağıdaki Akıllı Telefon yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Samsung Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Redmi Note 8 Özellikleri

Xiaomi Redmi Note 7 Özellikleri Nedir?

Xiaomi Mi Mix 4 Özellikleri Neler Olacak?

Huawei P20 Lite 2019 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Neler Olacak?

Huawei Mate 20 Pro Özellikleri

Honor 20 Lite Tanıtımı Gerçekleştirildi

Katlanabilir Akıllı Telefonlar Özellikleri ve Fiyatı

Google Pixel 4 Nasıl Olacak? İşte İlk Bilgiler

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Previous article

Endüstri Mühendisliği

Next article

You may also like

7 Comments

  1. Xiaomi mi yoksa huawei mi diye soracak olursanız bence xiaomi telefon modelleri daha iyi. zaten huawei tarafında android ile ilgili yaşadığı sorunlardan kaynaklanan bir belirsizlik var. özellikle xiaomi yeni çıkan telefon modelleri gayer iyi ve ucuz fiyatlı kaliteli olan modelleride mevcut.

    bu yazınız için size teşekkürler. elinize sağlık.

  2. […] önemli bir konu olduğunu belirmek isteriz. Evet bu soru işareti sizinde düşündüğünüz gibi Xiaomi mi Huawei mi hangisi daha iyi ? Bunun cevabını öğrenebilmeniz için Xiaomi Mi Huawei Mi yazımızı okumanızı tavsiye […]

  3. […] ortaya çıkmaktadır. Akıllı telefon pazarı oldukça geniş ve rekabet dolu bir piyasadır. Huawei ‘nin amiral gemisi niteliğindeki 2018 Eylül eylül piyasaya sürdüğü Mate 20 Pro modelinin […]

  4. […] zamanlarda adından sıkça bahsettiren Xiaomi en iyi telefonları arasında olan Xiaomi Redmi Note 8 akıllı telefonunu inceleyeceğiz. Bu incelemeyi buraya […]

  5. […] akıllı telefonu devi Xiaomi donanım anlamında fiyatının hakkını fazlasıyla veren Xiaomi telefonlar , akıllı telefon tutkunlarının Uğrak Noktası olmuş durumda. Markanın en büyük özelliği […]

  6. […] akıllı telefonu devi Xiaomi donanım anlamında fiyatının hakkını fazlasıyla veren Xiaomi telefonlar , akıllı telefon tutkunlarının Uğrak Noktası olmuş durumda. Markanın en büyük özelliği […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir