Reklam Alanı
Reklam Alanı
İngilterede-para-kazanmak
Güncel 6.903 0

İngiltere de İyi Para Kazandıracak 6 İş Önerisi

İngiltere de İyi Para Kazandıracak 6 İş Önerisi

Her ülkede insanların para kazandıkları işler farklıdır. Şimdiye kadar kendi ülkesinde yaşamış ve bu koşullara ayak uydurmuş kişiler, farklı bir ülkede yaşamaya başlayacağı ya da bir süreliğine farklı bir ülkede bulunacağı zaman o ülkede hangi işlerden para kazanabileceğini bilmek ister. İngiltere’de para kazanabileceğiniz işlerden 6 tanesini bu yazıda ele alacağız.

Açık Arttırmalara Katılmak

Türkiye’de açık arttırma yöntemi çok fazla kullanılmıyor olsa da, İngiltere’de hala aktif olarak açık arttırmalar ile satışlar yapılıyor. Bu filmlerde ve dizilerde görmeye alışkın olduğumuz türden bir olay değil, dükkanı kapatacak olanlar ya da depolarındaki ürünleri elden çıkartmak isteyen mağazalar ürünlerini çok çok ucuza satışa çıkarıyor. Bu şekilde ürünleri ucuza alıp sonrasında internetten satış ile ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Bisiklet İle Kuryelik Yapmak

Kendi bünyesinde bir kurye çalıştırmayan ve dolayısıyla paket servis hizmeti olmayan dükkanlardan ürünleri alarak verilen adrese götürüyorsunuz. Bu düzeni sağlayabilmek için “Deliveroo” adlı bir uygulama geliştirilmiş. Dükkanlar ve çalışanlar bu uygulama üzerinden iletişime geçerek dükkandan müşterilere paket servis hizmeti sağlıyor.

En Garanti Para Kazanma Yolları

Menü Dağıtımı Yapmak

Aslında katalog ve broşür dağıtma işine oldukça benzeyen bu işte, farklı olan nokta dağıtılan kağıtların restoran menüleri olması. Tıpkı broşür dağıtır gibi, restoran yakınlarındaki evlere, posta kutularına ve insanlara bu restoranın menülerini dağıtmanız isteniyor. 1000 adet broşür dağıtmanız durumunda 40-60 pound civarı bir ücret alıyorsunuz.

Bahçe Düzenlemesi Yapmak

Kendi alet ve edevatlarınız ile isteyen ailelerin bahçelerinde bakım ve düzenleme işi yapıyorsunuz. İşe girerken malzeme almak gerektiğinden biraz sermaye gerektirse de başarılı olunduğunda ciddi paralar kazandırabilecek bir iş olma potansiyelini taşıyor.

para-kazandiracak-isler

Evinizdeki Boş Odaları Kiralamak

Ülke dışından İngiltere’ye çok fazla insan geldiği için bu işi yapmak aslında oldukça kolay. Otel fiyatlarından daha uygun fiyatlara evinizin boş odasını kiralayarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Yurtdışından okumak için gelen öğrenciler, iş seyahati dolayısıyla gelenler, turistler gibi geçici olarak İngiltere’de bulunacak kişilere kalacak yer sağlamak İngiltere gibi büyük ve gelişmiş bir ülkede size belki de düzenli bir gelir sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  İnşaat Sektöründe Yatırım Nasıl Yapılmalıdır?

Beden İşçiliği Yapmak

İngiltere’de beden gücüne dayalı işlerde diğer sektörlerden daha fazla kazanacağınız su götürmez bir gerçek. Duvar ustaları, elektrikçiler, boyacılar ve benzeri mesleklere sahip olan kişiler İngiltere’de oldukça kolay para kazanabilir durumda. Bu meslekleri yapabilmeniz için de ustalık belgesine sahip olmanız yeterli, herhangi bir diploma aranmıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir