Reklam Alanı
Reklam Alanı
sosyal-medya-reklam
Sosyal Medya 312 0

Sosyal Medya Kampanya Yönetimi

Sosyal Medya Kampanya Yönetimi

Sosyal Medya Kampanya Yönetimi, Sosyal medya üzerinde kişi, marka,  kurum bilinirliğini arttırmak amacı ile düzenlenen yarışma ya da çekiliş gibi faaliyetlerin planlanması, işleme konması, sonuçlandırılması ve geri dönüşlerinin toplanarak raporlanması sürecidir. Bu sürecin etkin kullanılması halinde ulaşmak istediğiniz hedef kitleye hızlı bir şekilde erişim sağlamanız ve hedef kitlenizin fikir ve görüşlerini alma imkanını bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Kampanya Yönetimini kendinizde yürütebileceğiniz gibi Dijital medya ajanslarından profesyonel destek almanızı tavsiye ederiz. Zira başarıya ulaşan her ir kampanya firmanıza artı değer kazandıracak olup sosyal medya ve diğer dijital kanallar üzerinde etkinliğinizde büyük bir atış sağlayacaktır.

sosyal-medya-yonetimi_2

Olumsuz Sosyal Medya Kampanyası yoktur

Etkileşim olduğu sürece dijital medya da atacağınız her adım size olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlamaktadır. Bu nedenle profesyonel bir ekip tarafından yürütülen her türlü dijital medya faaliyetleri sizi olumsuz etkilerden koruyacaktır. Buna rağmen olumsuz sonuçlanan bir sosyal medya kampanyası olsa dahi sizin daha iyi olmanızı sağlayacak kullanıcı verileri toplamış olacaksınız. İşte siz bu verileri doğru okuyup artıya çeviremezsiniz ama Dijital medya ajanslarının profesyonel ekibi bu verileri okuyup değerlendirerek daha etkin ve doğru yeni bir  Sosyal Medya Kampanya Yönetimi gerçekleştirebilirler.

Social media communication concept

Sosyal Medya Kampanyası kanal seçimi ve planlama

Dijital medya ajansları tarafından yürütülen Sosyal Medya Kampanya Yönetimi, kişi, kurum ya da markaya uygun, istenilen hedef kitleye en hızlı ve etkili şekilde ulaşmayı sağlayacak bir dijital kanal seçimi ile başlar. Kampanyanın şekli, ödüllendirme, kampanya süresi, kampanya tanıtım görsel ve metinleri hazırlanarak Sosyal Medya Kampanyası başlatılır. Sosyal Medya Kampanyasının sona ermesi ile birlikte sonuçlar açıklanır. Sosyal Medya Kampanya süresince ve kampanyanın sona ermesinin ardından kampanya ile ilgili çeşitli etkileşimler, geri dönüşler olacaktır. İşte bu veriler toparlanır, derlenir ve rapor olarak hazırlanır. Sosyal Medya Kampanyasının etkinliği bu raporlara göre değerlendirilir.

İlginizi Çekebilir:  Twitter'da Toplu Tweet Nasıl Silinir?

sosyal-medya-yonetimi

Sosyal Medya Kampanya Süreci Nasıl İşler ?

Planlama ile başlayan Sosyal Medya Kampanyasının adımları ;

  • Sosyal medya kampanyası nasıl olacak?
  • Hangi dijital medya kanalları kullanılacak ( Facebook, İnstagram, Twitter vs.)
  • Kampanyaya katılım için kurallar nedir? (Unutmayın az kural çok katılım sağlar)
  • Sosyal medya kampanyası ne kadar sürecek, başlangıç ve bitiş tarihleri?
  • Hangi hedef kitleye ulaşmak isteniyor (Yaş, dil, eğitim vb.)
  • Sosyal medya kampanyasının ödülü ne ?
  • Sosyal medya kampanyası nasıl ve kim tarafından sonuçlandırılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir