Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sosyal Medya 650 0

Twitter’da Toplu Tweet Nasıl Silinir?

Twitter’da Toplu Tweet Nasıl Silinir?

Bu yazımızda birçok Twitter kullanıcısının çözmeye çalıştığı bir sorunu anlatacağız. Twitter’da da zaman zaman kullanıcılar tüm tweetlerini silmek isterler. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Fakat, esas sorun Twitter’ın toplu tweet silme seçeneği olmaması. Tek tek istediğiniz tüm tweetleri silebilirsiniz ama teknik olarak bütün tweetlerinizi silemezsiniz. Fakat, kodlar ile giriş yaptığınız hesaptaki tüm tweetleri silmek mümkün. İşte detaylar;

 

Arkadaşlar tweetleri toplu silen uygulamalarda mevcut bunlardan biri de Delete Tweet uygulaması fakat bu uygulama ve benzerlerinin ortak özelliği ya belli bir süre (bu genel olarak son 1 yıl) yada belli bir adet tweeti (genel olarak son 250 yada 500 tweet) silmektedir. Bu bazı durumlarda Twitter kullanıcılarına yetmemektedir. Bunun için aşağıda kodlarını ve yöntemlerini anlattığımız gibi yaparsanız tüm tweetlerinizi silebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şey; Twitter hesabınıza www.twitter.com adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmak olacak. Daha sonra F12 tuşuna basarak bir kod ekranı açılacak karşınıza. Bu ekranda Console yazan yere tıklayın ve aşağıda bulunan kodları yapıştırıp Enter tuşuna basın. Kod otomatik olarak çalışmaya başlayıp sayfayı kaydırmaya başlayarak toplu olarak tweetleri silmeye başlar.

Bu kodun ne kadar kısa yada uzun süre çalışacağı tamamen Twitter hesabınızdaki tweet sayısın bağlıdır.

Bu kod ile sadece tweetleriniz değil yapmış olduğunu retweet ve beğenilerde silinecektir. Bilginiz olsun.

Kodun çalışması bittikten sonra bugüne kadar hiçbir işlem yapmamış gibi olacaksınız.

Şunu da belirtmekte fayda var. Sizin tweetleriniz hesabınızda görünmeyecek veya başkaları baktığında görülmeyecektir. Fakat; Twitter hesabınızdan atmış olduğun tweetler Google tarafından indexlenmektedir. Google arama sonuçlarında tweetlerinizin bir kısmı yada tamamı arama sonuçlarında çıkmaya devam edecektir. Fakat; okumak için tıklandığı zaman tıklayan kişi ya 404 Sayfa Bulunamadı hatası ile karşılaşır yada güncel tweetlerinizi görecektir. Fakat; o silinen tweetlere erişemeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  InShot Uygulaması ile Profesyonel Videolar

Twitter Toplu Tweet Silme Kodu:

var kac_tweet_atla = 0;
setInterval(function() {
setTimeout(function(){
$(".Icon.Icon--small.Icon--retweeted").parents(".js-stream-item.stream-item.stream-item").remove()		
$(".stream-item").find(".js-actionDelete > button")[kac_tweet_atla].click();
},1000)
setTimeout(function(){
$(".EdgeButton.EdgeButton--danger.delete-action").click();
},1000)
},2000)
setInterval(function() {
window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);
},10000);
setInterval(function() {
window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
},1000);


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir