Reklam Alanı
Reklam Alanı
netflixin-yeni-dizisinde-kim-oynayacak
Sinema 702 1

Netflix Dizi ve Filmleri

Netflix Dizi ve Filmleri

Her yaştan insana hitap eden netflix dizi ve filmleri  pek çok güzel içeriği barındırsa da maalesef kaliteli bulmakta güçlük çekeceğiniz içeriklere de sahip. Hiç şüphe yok ki En İyi Film Siteleri denildiğinde akla gelen en iyi platformlardan biri olan Netflix akla gelir. Netflix dizi ve filmleri sıralamasında yer alan içerikler de aynı şekilde seyir zevkinize hitap etmeyebilir. Hoşnut olmamanız durumunda netflix dizi ve filmleri kategorisini bir kenara bırakıp belgeselleri de deneyebilirsiniz.

Daha önce sizin için hazırladığımız Netflix Yeni Film Ve Dizi Listesi yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Big Mouth

Big Mouth

Bilgisayar kurdu Nick Kroll’un ergenlik yolundaki tuhaf yolculuğunu anlatan muazzam bir içerik. Çocukça karikatürler sayesinde oldukça dikkat çekiyor. Seslendirmen kadrosunda Kroll’un kendisi başta olmak üzere Fred Armisen, Maya Rudolph, Jason Mantzoukas gibi isimler yer alıyor.

 

Şehvetin doruk noktasında ele alındığı bu serüvende ikinci sezon yayımlandı. Netflix dizi ve filmleri arasında 2020’de en çok tercih edilen ve reklamlarda sıkça vurgulanan Sex Educaiton, Asa Butterfield tarafından canlandırılan Otis isimli gencin başından geçen olayları okul ortamıyla beraber ele alıyor. Kültür düzeyi olarak Amerika’ya oldukça yakın olan dizi İngiltere’de ayarlandı ve Galler’de çekildi. Dizi ne kadar üstünkörü ele alındığında cinsellikten ibaretmiş gibi görünse de, kimlik problemleri başta olmak üzere çağımızın pek çok problemine dikkat çekti.

 

Elite

Elite Dizi

Farklı bir dilde içerik arayanlar için İspanyolca olarak sunulan Elite dizisi yeterli olacaktır. Zengin öğrencilerin bulunduğu özel bir okula yeni gelen üç yoksul öğrencinin hayatının anlatıldığı dizi popüler gençlik dizilerinin arasından hızla sıyrıldı. Yeni ve mevcut öğrenciler arasında gerilimin yaşandığı okulda korkunç düzeyde bir serüven sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir:  En Çok İzlenen Netflix Dizisi

Gypsy

Gypsy Dizi

Psikolojik gerilim filmlerinde ilerleme kaydeden Netflix, Gypsy ile harika bir iş yaptı doğrusu. Müvekkilinin hayatını araştıran bir terapistin olduğu Gypsy dizisi, Netflix dizi ve filmleri arasında oldukça ilgi çekiçi bir içerik. Dizide ahlaki yanlışlıklar ve hakların istismarı nükteli bir şekilde anlatılıyor.

 

Dexter

Dexter Dizi

“Showtime” kategorisinde kendine yer bulan Dexter dizisi kederli bir notla son bulmasına rağmen Netflix dizi ve filmleri arasında bulunmaz bir nimet. Sekiz sezonun tamamının farklı yerlerde geçmesiyle diziye akıcılık getirilmiş, aynı zamanda suç filmleri arasında dikkat çeken özelliklere de sahip. Dexter, Joe’un aksine hem suçlu hem de polis kimliğine büründüğü için kimi zaman cinayetler işleyen karakter olarak karşımıza çıkıyor.

 

Breaking Bad

Breaking Bad Dizi

Dizi Amerikan suç dizisi olmakla beraber kimya öğretmeni Walter White’ın serüvenini anlatıyor. Daha fazla para kazanmak için öğrencisi Jesse Pinkman ile meth satışı için ortaklık yapan Walter White, çalkantılı mesleğiyle deli dolu anlar yaşadı. En büyük hedefi olan milyonlara ulaşmak için pek çok engeli atlattı, çeşitli ağababalarıyla tanıştı ve çalıştı.

 

Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine

Sitcom türü dizide bir grup dedektifler hakkında çeşitli olaylar şekilleniyor. Jake Peralta’nın sorumluluğu alarak Ray Holt’u atadığında işler değişiyor. Netflix’te çok sayıda sitcom bulabilirsiniz ancak Brooklyn Nine-Nine seyir zevkinize göre merakınızı her bölümde cezbedebilir.

 

Crown

Crown Dizi

Tarih temalı dizide olaylar kraliçe II.Elizabeth zamanına dayanmaktadır. Dizide babası VI. Kral George’un ölümünün ardından tahta geçen kraliçenin saltanatı devralması içten bir bakışla aktarılır.

 

Daredevil

Daredevil Dizi

Marvel’ın Daredevil’i gündüz avukat gece uyanık bir savaşçı olarak karşımıza çıkıyor. Çocukken geçirdiği kaza nedeniyle görme yetisini kaybeden Murdock, güneş battıktan sonra New York’ta suçla savaşmak için mücadele ediyor. Kusursuza yakın senaryoya sahip Daredevil, netflix dizi ve filmleri arasında kesinlikle çok mühim bir yerde.

 

The End of the F ing World

The End of the F ing World

17 yaşındaki iki yabancı James ve Alyssa,  onlar çocukken evden ayrılan ve kaybolan babalarını bulmak için bir yolculuğa çıkarlar. Psikopat rolünde olan James, Alyssa’yı bir havanı öldürmek istercesine hedef tahtasına oturtur. Şiddetin dozu olaylar ilerledikçe elbette artıyor.

 

Goodless

Goodless Dizi

Kötü nam salmış Frank Griffin ve haydutlardan oluşan yoldaşları bu bağa ihanet eden Roy Goode’dan intikam almak için bir göreve girişirler. Bir kasabada saklanan Roy, şehrin çetesinden korumak için kasabanın kadınları tarafından muhafaza edilir.

 

The Good Place

The Good Place

Ahlaki açıdan yozlaşmış bir hayat yaşayan pazarlamacı Eleanor kimlik karışıklığıyla kendini yepyeni bir dünyada bulur ve orada kalmak için geçmişini saklamaya çalışır. Dizi yoğunlukla komedi ve drama içerdiğinden türü bakımından komedi dizisi denilebilir.

 

Hannibal

Hannibal Dizi

Adli psikiyatrist Dr. Hannibal Lecter’in yamyama dönüşünden önceki hikayesi yer alıyor. Dizi, empati yeteneği yüksek bir FBI profesörü olan Will Graham ile dünyanın en korkulan adamı arasındaki mücadeleyi anlatıyor.

 

House of Cards

House of Cards

Beyaz Saray’da iktidara ulaşmak ve ona karşı çıkan herkesi öldürmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır politikacı Frank Underwood’un hikayesi dizide tüm detaylarıyla anlatılıyor.

 

Jessica Jones

Jessica Jones

Yaşanan trajedinin süper kahraman kariyerini sona erdirmesinden sonra, Jessica New York’a yerleşerek dedektiflik bürosu kurar. Alias Investigations ismindeki bürosunda özel yeteneklere sahip insanların davalarına bakar. Jessica tramvanın etkisinden çıkmak için bu yola başvurmuştur, bu yüzden asıl amacı dünyayı kurtarmak yerine kendi bürosunu kurtarmak ve ayakta tutmaktır.

İlginizi Çekebilir:  En Çok İzlenen Netflix Dizisi

Lost

Lost Dizi

Altı sezonluk drama dizisinde olaylar uçak kazası sonrası hayatta kalmaya çalışan fertler etrafında gelişir. Gizemli adada kendisinin mahsur kaldığını zanneden bu kişiler yalnız olmadıklarını öğrendiklerinde ekip çalışması yaparak hayata tutunurlar.

 

Narcos

Narcos Dizi

Kolombiya devleti dönemin popülerleşmiş maddesi kokain üretimini durdurmak ve kontrol altına almak için ciddi çaba sarf ederken, dengenin tüm tarafları kendini çatışmada bulur. Mafyaların nam saldığı 80’li yılların kokain lideri Pablo Escobar, adeta kendi uyuşturucu imparatorluğunu kurarak devletle yarışır. Elbette Escobar mafyalardan sadece biri, yani serüven oldukça uzun.

 

Peaky Blinders

Peaky Blinders Dizi

Karanlık işlerde ismi bulunan Tommy Shelby, Birmingham’da 1919 yılında bir suç örgütü olan Peaky Blinders’ı yönetmeye başlar. Başmüfettiş Chester Campbell elebaşı Shelby’i yakalamaya ve faaliyetlerin sonunu getirmeye karar verir. Drama türündeki İngiliz dizi, alışılmışın dışındaki havayla sevenlerine hitap ediyor, olaylar gerçekçi biçimde ortaya konuyor.

 

Sherlock

Sherlock Dizi

Dizide dedektiflikte deha seviyesine ulaşmış Sherlock Holmes’ün ve yardımcısı Dr. Watson’ın olayları çözümlemesi anlatılıyor. Halihazırda Sherlock netflix dizi ve filmleri arasında en çok tercih edilenlerden. Ayrıca dizinin bu kadar hayranının oluşu da büyük oranda Benedict Cumberbatch’ın bu rolü mükemmel oynamasından kaynaklı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir