Reklam Alanı
Reklam Alanı
Güncel 140 0

Google I/O 2019 Başlıyor

Google’ın yıllık geliştirici etkinliği Google IO,  7 – 9 Mayıs tarihleri arasında ABD’nin San Francisco eyaletinde gerçekleşecek. Yayılan dedikodular sayesinde etkinlikte nelerin duyurulacağını şimdiden biliyoruz.

 

Google Pixel 3a ve 3a XL

Yaklaşık 6 ay önce Pixel 3 ve Pixel 3 XL akıllı telefon modellerini tanıtan Google, özellikle sunduğu yazılım ve kamera performansı ile büyük beğeni topladı. Pixel ailesine uygun fiyatlı yeni üyelerin katılacağı ise uzun zamandır teknoloji dünyası tarafından konuşuluyordu.

Geçtiğimiz günlerde ise Google Pixel 3a ve 3a XL modelleri ile ilgili çeşitli sızıntılar karşımıza çıktı. Şu an için bu sızıntılar gelen haberleri doğrulamış gibi görünüyor. Beyazsiyah ve mor olmak üzere 3 farklı renk seçeneği sunacak olan Google Pixel 3a ve 3a XL modellerinin Pixel 3 ve Pixel 3 XL modellerinden daha ucuz olmalı bekleniyor.

Paylaşılan bilgilere göre her iki model de 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olacaklar. Son olarak Google Pixel 3a modelinin 399 dolar, Google Pixel 3a XL modelinin ise 479 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulabileceğini de ekleyelim.

Google Hub Max

Google I/O 2019 konferansında tanıtılması beklenen bir diğer ürün ise akıllı bir ekran olan Google Hub Max. Nest kamera ile entegre bir şekilde çalışacak olan Google Hub Max, 10 inçlik bir ekran sunuyor. İlk olarak geçtiğimiz Mart ayında sızdırılan Google Hub Max, evinizi akıllı bir ekran üzerinden kontrol etmenize olanak tanıyacak.

Android Q

Geliştirici konferansında konuşulacak olan en önemli gelişmelerden olan Android Q‘nun Beta programı geçtiğimiz Mart ayında Pixel, Pixel 2 ve Pixel 3 modelleri için kullanıma sunulmuştu. İkinci Beta ise Nisan ayında Pixel kullanıcılarına sunuldu. Google I/O 2019’da ise Android Q’nun üçüncü Betatarihinin açıklanması ve işletim sisteminin son hali ile ilgili yeniliklerin paylaşılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  En Garanti Para Kazanma Yolları

Google Duplex

İlk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O 2018 konferansında karşımıza çıkan Google Duplex, sunduğu yapay zeka yetenekleri ile herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Hatırlatmak gerekirse Google Duplex, Google Asistan‘ın desteği ile birlikte kullanıcıları adına telefon ile randevu alabililiyor. Şu an için sadece ABD’de kullanılabilen Google Duplex’in 43 ABD eyaletinde aktif olarak kullanıldığını da ekleyelim. Google I/O 2019’da ise Google Duplex’in yeni yeteneklerini görmemiz sürpriz olmayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir