Reklam Alanı
Reklam Alanı
amerika-sirketi-zynga
Güncel 455 3

Peak Türk Oyun Şirketi Zynga ‘ya Satıldı

Peak Türk Oyun Şirketi, Zynga ‘ya Satıldı

Geçen yıl Türk Televizyonlarında reklam yayınlayan Peak Games 1.8 Milyar Dolara Amerika şirketi olan Zynga ‘ya satıldı. 900 Milyon Dolar Nakit, 900 Milyon Dolar Hisse verilen şirket sahipleri oldukça karlı olan bir girişimde bulundular. 2017 yılında bazı oyunlarını Zynga firması 100 Milyon Dolara satın almıştı. Amerikan Firması Zynga 2018 yılında ise 250 Milyon Dolara Gram Games ‘i satın almıştı.

2018 yılında oldukça iyi bir fiyat olan 728 Milyon Dolara Alibaba, Trendyol ‘u satın almıştı. Peak bu rakamı geride bırakarak 1.8 Milyar dolarlık satış ile Türkiye ‘nin en yüksek fiyatta işlem gören firması oldu.

zynga-peak-sirketini-satın-aldı

Peak Games Yönetimi

Şirketin şuan ki yönetim kadrosunda herhangi bir değişiklik olmayacak. İstanbul ‘da olan şirketin merkezi ve çalışanları aynı şekilde değişiklik yapılmayarak çalışmaya devam edecek.

Peak Games CEO ‘su ve aynı zamanda kurucuları arasında yer alan en büyük hissedarı Sidar Şahin konuşmasında “Bu anlaşmanın en önemli yanı, imkansızın başarılabileceğini somut olarak ortaya koyması. Türkiye’de anne babalar çocuklarına inansınlar istiyorum. Sevdikleri işi sürekli ilerleyerek yaptıkları sürece, başarabileceklerine inansınlar. Çocuklar da gençler de kendilerinin başarabileceklerine inansınlar. Çünkü her şey inanmakla başlar.” dedi.

peak-games-sidar-sahin

Daha önce Gündemimiz Peak yazımızda da belirttiğimiz gibi Sidar Şahin, izlesene.com, Gamegarden, Trendyol gibi girişimlerde de önemli rol üstlenmiştir.

Peak geçen yıl 41 TV kanalında eş zamanlı olarak yayınladığı reklamlarda “Uyan.. Birlikte dünyayı değiştireceğiz. Ama önce tanışmalıyız. Şaka zannediyorsan kanalı değiştir, ciddiyetimizi anla. mesajı vermiştir. Gerçekten bu reklamı görenler çok etkilenmişti.

Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü yapılan bu satış değerlendirmesinde; 10 yıl içinde global mobil oyun sektörünün devlerinden birini Türkiye’den ortaya çıkardık. Bu hem Peak hem de ülkemiz adına gerçekten gurur verici. Büyümemizi, ilerlememizi ve yarattığımız etkiyi daha da artırmak adına, stratejik bir ortak ile güç birliği yapmak için en doğru zamanı bekledik. Bize olan yaklaşımları ve güvenleri ile gerçekten upuzun bir yolculuğa çıkabileceğimize inandığımız Zynga’nın bu stratejik birliktelik için en doğru şirket olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız anlaşma en temelinde Peak’in bütün ekibine, yaptıklarına ve yapacaklarına olan güvenin ve Peak’in potansiyelinin bir göstergesi. Mutluyuz, gururluyuz ama en çok da bundan sonra başaracaklarımız için heyecanlıyız.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Uygulamasına Bağış Sticker'ı Geldi 

Zynga CEO ‘su Frank Gibeau ‘da yaptığı açıklamada, “Peak’e aramıza hoş geldin demekten gurur duyuyoruz. Peak dünyanın en iyi puzzle oyunu geliştiricilerinden biri. Böylesine yaratıcı ve tutkulu bir takımla yeteneklerimizi daha da ileri taşıyacak olmak bizi heyecanlandırıyor. Toon Blast ve Toy Blast’ın katılımıyla listelerde üst sıralarda yer alan oyun sayımızı sekize çıkarırken, küresel kullanıcı sayımızı çarpıcı bir şekilde artırıyor ve gelecekteki yeni projelere hazırlanıyoruz. Peak ve Zynga birlikte daha da hızlı büyüyecek.” dedi.

Peak bu girişimle gerçekten daha fazla büyüyerek, iyi işler yapacağının sinyallerini veriyor.

Peak Games peak.com internet sitesinde aşağıdaki bildiriyi yayınladı.

Merhaba,

10 yıl önce yanımıza hayallerimizi de alarak yola çıktık.

Dünyanın her yerinden milyonlarca insanın hayatına dokunan bir teknoloji şirketi olmak, bu hayallerden sadece birisiydi.

Bugün global mobil oyun pazarının en büyük şirketlerinden biriyiz.

193 ülkede yüz milyonlarca insanın hayatına dokunuyoruz.

Ve daha yeni başlıyoruz…

Biz Türkiye’de doğmuş bir takımız ve ülkemizin müthiş insan potansiyelini bütün dünyaya bir kez daha göstermiş olmaktan gurur duyuyoruz.

Zynga ile yaptığımız anlaşmanın hem ülkemiz hem de bizim için yepyeni başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz.

Peak olarak İstanbul’dan çalışmaya, üretmeye ve elbette daha büyük hayaller kurmaya devam edeceğiz.

Heyecanımızı paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Sevgiler,

Peak

“Peak Türk Oyun Şirketi Zynga ‘ya Satıldı” üzerine 3 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Peak Games ‘in satılması Zynga Firması ve Türkiye için çok iyi oldu ve çok ses getirdi

  2. Anonim dedi ki:

    Peak Games zaten ses getireceği belliydi. Çok başarılılar. Zaten Zynga da eğer böyle olmasaydı ne daha önce oyunları satın alırdı. Ne de Peak Games firmasını 🙂

  3. Anonim dedi ki:

    Peak Games gerçekten başarılı bir iş yaptı diye düşünüyorum. Zynga da daha değerlenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir