Reklam Alanı
Reklam Alanı
Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?
Güncel 338 0

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

Eskiden fotoğraflar sadece fotoğraf makinesi ile çekilir ve fotoğrafı tarafından çıkarıldı. Çekilen fotoğrafın nasıl çıktığını görmek için beklemek gerekirdi. Gelişen teknolojiyle birlikte artık herkes anında fotoğraf çekebilmekte. Çünkü herkesin elinde akıllı telefon var. Akıllı telefonlarla fotoğraf çekme, videoya alma özellikleri bulunur. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma yapılarak yedeklemek mümkün.

Gelişmiş teknolojiyle üretilen akıllı telefonların kameralarının çözünürlüğü oldukça yüksek. Yüksek çözünürlüğe sahip telefonlarla çekilen fotoğraflar çeşitli uygulamalarla düzenlenebilmekte. Düzenlenen fotoğraflar bilgisayara atılarak iş başvuru CV’lerinde ve daha birçok yerde kullanılabilir. Dijital bazı kameralara göre daha güzel çekim yapan fotoğrafları bilgisayara aktarmanın çeşitli yolları vardır. Aktarım yöntemler şunlardır;

  • USB kablosu kullanarak aktarmak
  • Apowersoft ile aktarmak
  • Fylet S securephoto ile transfer

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

USB Kullanarak Fotoğraf Aktarma

Android telefonlardan bilgisayara resim aktarma USB ile oldukça kolaydır. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma yapabilmek için öncelikle bir tane USB kablosuna ihtiyaç vardır. İOS’a göre Adroid’den aktarım yapmak daha farklıdır. USB kablosunun gerekli bağlantıları yapılarak işleme başlanmalı. Bağlantı kurulduğunda bilgisayar bilgi mesajı gösterecektir. Bağlantı yapıldığında USB bağlandı kısmına dokunulmalı. Mount butonu tıklanmalı.

Bilgisayar Android cihazı taşınabilir bellek olarak algılayacaktır. Taşınabilir bellek üzerine çift tıklandığında içindeki dosyalar görüntülenir. Fotoğrafları tutup bilgisayara sürüklemek yeterli olacaktır. İşlem bitince Android cihazla bilgisayar arasındaki bağlantı kesilmeli.

Apowersoft ile Fotoğraf Aktarma

Telefon yöneticisi Apowersoft ile birçok şey yapılabilmektedir. Android cihazda bulunan bütün veriler bilgisayardan kontrol edilebilir. Videolar, müzikler, resimler, uygulamalar, kişiler, SMS’ler ve daha birçok şey Apowersoft ile kullanılabilir. Apowersoft kullanılarak fotoğraflar çok kolay ve seri bir şekilde bilgisayara aktarılır. Apowersoft ile fotoğraf aktarma her zaman en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Ancak bu konuya dair detaylı bir bilgi birikimine sahip olmanız da şarttır!

Fylet S ile Fotoğraf Aktarma

Güvenli bir şekilde fotoğraf aktarımı yapmak isteyenler için üçüncü yöntem Fylet S’dir. Fylet S, tablet veya telefondaki dosyaları, resimleri ve videoları otomatik olarak bilgisayara indirmeyi sağlar. Çok sayıda fotoğraf aktarımı yapacak olanlar için en doğru yöntem Fylet S kullanımıdır. Aktarılacak fotoğrafın boyutu ne olursa olsun kolayca aktarım yapılır.  Fylet S ile fotoğraf aktarma işlemi için son derece pratik bir yöntem diyebiliriz. Bu yöntem sayesinde sorunsuz bir şekilde fotoğraflarınızı aktarabiliyorsunuz!

İlginizi Çekebilir:  Netflix 'e Daha Az Ödeme Yapmanın Yolları

Fylet S ile telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma için bir şart bulunmaktadır. Bu şart akıllı telefonun ve bilgisayarın ikisinin de aynı Wi-fi ağ bağlantısı üzerinde olması gerekiyor. Aynı Wi-fi üzerinde olduktan sonra iki cihaz arasında bağlantı seri olarak gerçekleşir.  Görüldüğü üzere telefonlardan verileri bilgisayara aktarmak için çok sayıda farklı alternatif seçenek bulunuyor. Bunun için en mantıklı seçeneği değerlendirmek iste tamamen size kalıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir