Reklam Alanı
Reklam Alanı
en-iyi-yabancı-komedi-dizileri
Sinema 942 0

En İyi 10 Yabancı Komedi Dizileri

Karantina günlerinde evde sıkıntıdan patlamak üzere ve gülmeyi unuttuğunuz şu günlerde En İyi 10 Yabancı Komedi Dizileri hangileridir? Konuları nelerdir? Bilindiği üzere yabancı dizilerin süresinin kısa olması izleyicilere daha cazip gelmektedir. Eve tıkılıp kaldığımız karantina günlerinde, bir solukta tüketebileceğiniz, her bölümünde daha fazla kahkahalar atabileceğiniz, en sevilen En İyi Yabancı Komedi Dizi listesini sizler için derledik. İyi ve tabii ki bol kahkahalı seyirler dileriz.

Daha önce paylaştığımız En Çok İzlenen Netflix Dizisi içeriğimizi sizinle paylaşmıştık. Ayrıca Vizyona Girecek Yeni Filmler yazımızında dikkatinizi çekeceğinizi düşünüyoruz.

Seinfeld-dizi

Seinfeld dokuz sezon ve toplamda 169 bölümden oluşan bir komedi dizisidir. Televizyon tarihinin en beğenilen ve en çarpıcı yeniliklerini gerçekleştirmiştir. Dizi yayınlandığı ülkelerde her zaman üst sıralarda olmayı başarmıştır. TV Guide dergisi 2020 yılında diziyi, tüm zamanların en iyi Amerikan tv şovu olarak seçmiştir. Takipçileri tarafından standart bir durum komedisinin çok üzerinde bir dizi olarak görülmüştür.

Jerry bir komedyen ve arkadaşı George ise girdiği her işi batıran adeta eline yüzüne bulaştıran bir karakterdir. Yalancı ve her zaman kaybeden bir adamdır. Elaine ise bir zamanlar Jerry ile çıkmıştır ve arkadaş olarak kamayı başarmışlardır. Dürüstlüğü onun en zayıf yönüdür. Jerry’nin komşusu Kramer ise dizinin en çatlak karakteridir. Jerry’nin evini, sanki kendi eviymiş gibi kullanmasıyla meşhurdur.

Rick-and-Morty-dizi

Rick and Morty  bilim kurgu-komedi türünü harmanlamış ve çok iddialı laflarla izleyenlerin beğenisine sunulan ve hala devam eden yetişkin bir animasyon dizisidir. Kısa ve öz tanımıyla, çatlak bir bilim adamı olan Rick dede ve torunu Morty’nin maceralarını konu alan ve diğer aile üyelerinin de buna dahil olduğu komedi dizisidir. Boyutlar arası maceralarında yaşanılan olayların komediyle harmanlanması izleyenlere büyük bir keyif vermektedir.

Rick and Morty ikilisi tuhaf ve tehlikeli meceralarını boyutlar arası seyahat olarak söylesekte, bu biraz eksik kalabilir. Maceraları bir insanın içinde de devam edebiliyor.

the-office-dizi

The Office 2005-2013 tarihleri arasında yayınlanmış efsane ötesi bir Amerikan durum komedisi dizisidir. Neden mi efsane? Çünkü Emmy ve Altın Küre gibi en prestijli 2 önemli ödüle sahiptir. Bu nedenle En İyi 10 Yabancı Komedi Dizi listesinde yer almaktadır.

Dunder Mifflin isminde bir kâğıt firmasının Scranton şubesinde geçen konuları ele almaktadır. Genel olarak tek mekanda geçen basit bir Komedi Dizisi olarak görünse de, mizah mekan tanımıyor.

Micheal Scott Dunder Mifflin’in müdürüdür. En belirgin özelliği çok kötü espri yapar ve bu esprilerine kendisi dışında sadece Dwight güler. Çünkü yalakasıdır. Garip şakalarıyla ofiste çalışanların huzurunu bozmaktadır.

Dwight Schrute ofisin en garip karakteri olabilir. Micheal’dan sonra en yetkili ama beceriksiz ve galeyana gelen bir kişidir. Garipliği bu özelliklerine rağmen en fazla satış yapan eleman olmasından kaynaklanmaktadır. Hatta bu sayede ödüller kazanmıştır. Star Wars, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Battlestar Galactica, Crow gibi yapımların büyük hayranı olduğu için, geek bir karakterdir.

Jim Halpert ofisin en aklı başında karakteridir. Resepsiyonist Pam ile sohbet etmesinin altında ona platonik aşk beslemesi yatar.

Pam Beesly ise Jim’in gizli aşkıdır. Ofisin resepsiyonistidir.

Ryan Howard ofise stajyer olarak başlayıp, sonrasında şirkette çalışmaya başlıyor. Sürekli Micheal’ın ayak işlerini görmektedir.

Andy Bernard’ın karakteri güvensizdir. Gergin bir ebeveyn ilişkisi nedeniyle, aynı zamanda ben merkezli ve kibirli tutumları göstermektedir. Buna rağmen, zaman zaman bir erkek kardeş gibi davranan iş arkadaşlarına çok nazik davrandığı gösterilmiştir.

How-I-Met-Your-Mother-dizi

How I Met Your Mother, Ted Mosb’nin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatan komedi dizisidir. Dizi geçmişten başlayarak, Ted’in çocuklarına hikayeyi anlatmaya başladığı ana kadar devam eder. Anlattığı hikayeler diziyi durum komedisi olarak tanımlanabilir.

Marshall  Ted’in üniversiteden arkadaşıdır. Lily karakteri ise Marshall’ın kız arkadaşıdır. Çapkınlığın kitabını yazan Barney, Ted ile ekibin sürekli takıldıkları barda tanışmışlardır. Son kahramanımız olan Robin Scherbatsky ise bir haber sunucusudur. Kanada’lı olmasından dolayı Barney’nin şakalarına ve aşağılamalarına maruz kalmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Film Siteleri

friends-dizi

Friends dizisi 1994’de başlayıp, tam 10 sezon süren komedi dizisidir. 20 li yaşlarda olan 6 gencin New York’ta geçen yaşamlarını anlatmaktadır. Aşkları, arkadaşlıkları ve işlerinde geçen olayları komedi türünde izleyicilerle buluşturmuştur.

Rachel düğününden kaçıp eski arkadaşı Monica’nın yanına taşınmıştır. Monica en titiz ve yenilgiyi kabul etmeyen karakterdir. Phoebe masözdür. Annesi küçük yaşta intihar etmiş ve babası onu terk etmiştir. Joey hayatını setlerde küçük rollerle devam ettirmeye çalışan aktördür. Chandler mesleğinde emin adımlarla ilerleyen bir karakterdir. Ross, Monica’nın ağabeyi ve mesleği paleontologdur. Eşi lezbiyenliği seçtiği için ondan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Shameless-dizi

Shameless 2011 de yayınlanmaya başlayan komedi dizisidir. Chicago’da varoş bir semtte, anneleri tarafından terkedilmiş altı çocuk ve bir babanın hikayesini anlatmaktadır. Alkolik babanın ve her türlü pisliğe bulaşan çocukların başları beladan bir türlü kurtulamamaktadır. Eğlenceli ve komedinin üst seviyede olduğu bu dizi En İyi 10 Yabancı Komedi Dizileri arasında yer almaktadır.

 

The-Bing-Bang-Theory-dizi

The Bing Bang Theory iki üstün zekalı ve kuantum fiziğine kafayı takmış ev arkadaşları olan Leonard ve Sheldon apartmanlarına taşınan, adeta güzellik abidesi olan Penny ile aralarında geçen olayları anlatan durum komedi dizisidir. Olaylara tabi ki tuhaf iş arkadaşları Howard ve aynı yerde çalışan Raiesh’te dahil olmaktadır.

Dikkatinizi çekebilir. Netflix yeni film ve dizileri

the-simpsons-dizisi

The Simpson dizisini anlat anlat bitiremeyiz. 1989 yılında ilk sezonuna başlayan ve hala devam etmekte olan bir komedi çizgi dizisidir. İlk yayınlandığı bölümden itibaren adının efsaneler listesine yazdıracağı adeta belliydi. Amerikan kültürünü ve toplumunu hicvetmektedir. The Simpson kısaca televizyon tarihinde bir çizgi dizi efsanesidir ve bu nedenle En İyi 10 Yabancı Komedi Dizileri listesinde yer almaktadır.

 

 

south-park-dizisi

South Park uzun soluklu ve hala devam eden animasyon komedi dizisidir. Gelmiş geçmiş başarılı çizgi dizilerinden birisidir. 1997 ilk bölümüne başlayan dizi birçok alanda ödül kazanmıştır. South Park adlı kasabada yaşayan dört çocuğun merkezinde geçen komediler serisidir.

 

family-guy-dizisi

Family Guy 1998 yılında yayınlanan ilk bölümü ile izleyicisiyle buluştu. Komedi dizileri arasında çok beğenilmesine ve geniş bir hayran kitlesine yaratmasına rağmen, The Simpsons’a benzerliğinden dolayı da birçok eleştiride aldı. Bunlara rağmen birçok ödülle kendini kanıtlamıştır. Kurgusal şehirlerde, Amerikan toplumundaki olayları alaycı bir şekilde işler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir