Reklam Alanı
Reklam Alanı
Borsa ile Para Kazanmak
Finans 1.059 2

Borsa ile Para Kazanmak

Borsa ile para kazanmak isteyenlerin  sayısı her geçen gün artmakta. Özellikle gençlerin ağırlıklı olarak işlem yaptığı Borsa İstanbul birçok bölgeden alım – satım işlemleri sağlamakta. Farklı şirketlerin hisse senetlerini ( değerli kağıtlar ) alarak şirketlere ortak olabilirsiniz. Ortaklık ve yatırım türü de zamanlara göre değişiklik gösterir. Uzun vadeli olarak yapılan ortaklıklarda belli oranlarda kâr elde edebilirsiniz. Kısa vadeli yatırımlarda ise birkaç gün ile birkaç hafta aralığında yapılan yatırımlar olarak bilinmekte.

Borsa İstanbul Nedir ?

Türkiyenin en değerli şirketlerinin yer aldığı Borsa İstanbul, yerli ve yabancı yatırımcıların ortak bir noktada yatırım yapmasını sağlayan bir borsadır. Borsa içerisinde belirli şartlar doğrultusunda herkes yatırım yapma hakkına sahiptir. Aynı zamanda kendine has özellikleri de bulunan Borsa İstanbul bu alanda birçok ülkenin borsasına göre farklılıklar gösterebilmekte. Örnek olarak günlük %10 üzerinde pozitif veya negatif değişim görülmemekte. %10 sınırı ile kâr imajı alanında bir kısıtlama getirildi.

Borsada Yatırım Nasıl Yapılır ?

Borsada Yatırım Nasıl Yapılır ?

Borsa üzerinde ki hisse senetlerine yatırım yapabilmek için banka hesabına ihtiyacımız var. Banka hesaplarınızda ayrıca bir yatırım hesabınızın da açılması gerekiyor. Bu alanda internet üzerinden de borsayı takip etmeniz oldukça kolay. Bankaların sağlamış oldukları yatırım araçları ile aktif olarak yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Belli fiyatları bulunan hisselerin adet seçimini yaparak şirkete hisse ortağı olabiliyorsunuz. Bu alanda sizler kâr elde edebildiğiniz gibi zarar etme durumunuz da var. Bu alanda kendinize özel bir portföy oluşturmanız ve firmaları takip etmeniz pozitif olarak yorumlanmakta. Borsa ile para kazanmak isteyenler bu alanda kendilerini geliştirmeli.

İlginizi Çekebilir:  En Garanti Para Kazanma Yolları

Hisse Senedi Yatırım Yapmak Mantıklı mı ?

Hisse senetleri zamanla şirketlerin haberlerine göre değişmekte. Aynı zamanda genel tabloda ülkelerin finansal ve mali olarak değişimlere uğraması da şirket haberlerinin üzerine çıkabiliyor. Genel olarak şirketlerin kendi durumları, finansal tablolar ve farklı açıklamalar bu alanda şirketlerin hisse değerlerini olumlu veya olumsuz olarak etkilemekte. Hisse senedi yatırımı yapan kullanıcı sayısı Türkiye’de net olarak açıklanmasa da milyonlar düzeyinde olduğu belirtiliyor

Borsa üzerinden para kazanmak mümkün olduğu gibi bazı şartların da olduğu bilinmeli. Borsada ilk yatırım nasıl yapılır ? diye bir soru soruyorsanız ekonomistleri ve borsacıları kısa süreliğine takip edebilirsiniz. Hangi noktalara ve seviyelere dikkat ettiklerini, hangi değişimlerin önemli olduğunu, hangi hisse senetlerinin hangi nedenlerden dolayı takip edildiği gibi kavramlara açıklık getirmelisiniz. Bir hisse senedine bağlı kalmak sizleri ciddi gelirlerden de mahrum bırakabilir. Sürekli kazandıran bir hisse olmadığının da bilincinde olmalı ve bu alanda borsada kazandıran hisseler gibi sorgular yapmamalısınız. Sürekli değişen borsa mali durumları sizleri yanıltabilir. Özgün olmanız ve kendi analizlerinizi çıkarmanız her zaman daha sağlıklı olacaktır. Bu alanda borsada para kazanmak mümkün mü sorusu evet olacak cevaplanır. Tamamen sizlerin insiyatifi doğrultusunda gerçekleşen ve kâr ve zarar durumları iyi analiz ile gerçekleşir.

“Borsa ile Para Kazanmak” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir