Reklam Alanı
Reklam Alanı
kredi kartı taksitli nakit avans çekimi
Finans 186 1

Kredi Kartı İle Taksitli Nakit Avans Çekimi Avantaj mı?

Bankaların kredi kartları ile birlikte sunduğu bir diğer hizmet de taksitli nakit avans çekimi işlemidir. Kredi kartının limiti dahilinde sunulan bu hizmet ile acil nakit ihtiyaçlarında kredi kartından taksitli nakit avans çekme işlemi yapılabilmekte ve taksitler halinde ödenebilmektedir. Bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte genel olarak taksitle süreleri 3,6 ve 9 aylık taksitler olduğundan faiz oranları da bu sürelere göre belirlenmiştir.

Taksitli Nakit Avans Çekimi Avantajlı mı?

Acil ihtiyaçlar için tercih edilebilecek olan taksitli nakit avans işlemi maliyet olarak tüketici kredisinden yüksektir. Banka kredi kartından nakit avans çekilmesi halinde nakit çekim işlem ücreti tahsil etmekte ayrıca aylık % 2,25 civarında faiz uygulamaktadır. Yüksek faiz oranı nedeni ile çok fazla tercih edilmesi tavsiye edilmese de ihtiyaç anında elinizin altında bulunabilecek bir kredi alternatifi olarak değerlendirilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Borçlanma Araçları Nelerdir?

Taksitli Nakit Avans mı Tüketici Kredisi mi Kullanılmalı?

kredi kartı taksitli nakit avans çekimi kredi notu gereklimi

Nakit ihtiyaçları için artık eş dosttan borç isteme dönemi sona erdi. Eskiden sık sık tercih edilen bu yöntem günümüz ekonomik koşullarında uygulanabilirliğini yitirdi. Bu nedenle pek çok kişi nakit ihtiyaçları için bankalardan kredi çekme yolunu tercih ediyor. En çok kullanılan yöntemlerden biri de tüketici kredisi kullanımıdır. Ancak kredi notu düşük olması ya da yüksek kredileri nedeni ile zaman zaman banka kredi başvurusuna red cevabı verebilmektedir.

Böyle bir durumda nakit ihtiyacınız acil ise kredi kartı taksitli nakit avans çekmek avantajlı ya da zaruri olabilir. Ancak böyle bir mecburiyet olmadığı sürece yüksek maliyetli olması nedeni ile taksitli avans çekmek çok da ekonomik bir çözüm olmamaktadır. Bu nedenle burada ihtiyaç ve maliyet hesaplamasının çok iyi yapılması önemlidir. Nakit ihtiyacı, tüketici kredisi ile karşılanabiliyorsa her zaman için hem faiz hem de vade açısından tüketici kredisi çok daha avantajlı olacaktır.

Kredi Kartı İle Avans Çekimi İşleminde Kredi Notu Önemli mi?

En sık sorulardan biri de kredi kartı ile avans çekimi işleminde kredi notu ne derece önemli olduğudur. Kredi notu, banka tarafından verilen kredi kartı limitinin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Kredi kartına tanımlanmış bu limit dahilinde nakit avans çekim işlemi için ekstra kredi notu değerlendirilmesine gerek kalmamaktadır. 7 Gün ve 24 saat. Mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM ya da telefon bankacılığı ile nakit avans çekim işlemi yapılabilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir