Reklam Alanı
Reklam Alanı
bitcoin
Kripto Para 324 0

Bitcoin Nasıl Alınır ve Nasıl Kazanılır?

Bitcoin Almak ve Bitcoin Kazanmak

Bitcoin İle Neler Yapılabilir?

Bitcoin nasıl alınır konusuna geçmeden önce, Bitcoin herhangi bir çevrimiçi ürün gibi satın alınır ve satılabilir. Kredi kartlarını, banka havalelerini ve hatta nakit para kullanarak bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin ‘leri gerçek dünyada mal ve hizmetlere harcayabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bugün bitcoin nasıl alınır düşündüğün kadar zor değil. Aslında, önümüzdeki 3 dakika içinde sizi bitcoin almaktan alıkoyacak hiçbir şey yok. Bugün bir kredi kartı, banka havalesi veya diğer geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak çevrimiçi olarak bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin ‘i nakit olarak da alabilirsiniz  örneğin, bölgenizdeki yerel bir bitcoin ATM’sine giderek veya yerel bir bitcoin satıcısından satın alarak bitcoin sahibi olabilirsiniz. Her para biriminde olduğu gibi, çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı kaynaklardan bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin nasıl alınır gelin birlikte aşağıda inceleyelim;

  • Fiyat para birimleri karşılığında (USD, EUR, GBP, TL gibi) veya diğer kripto para birimleri karşılığında bitcoin alabileceğiniz bir şifreleme döviz değişimi
  • Şehrinizde bir bitcoin ATM ‘si (nakit veya kredi kartı kullanarak) (İstanbul Havalimanı)
  • LocalBitcoins.com adresinde bulabileceğiniz yerel bir bitcoin satıcısı (nakit para veya banka havalesi karşılığında)
  • Coinbase gibi kredi kartlarını, PayPal ‘ı ve diğer geleneksel ödeme yöntemlerini kabul eden çevrimiçi bir bitcoin ödeme platformu

gwyneth-paltrow-bitcoin

Sonuçta, bugün bitcoin almanın yüzlerce yolu var. “Bitcoin ‘i çevrimiçi satın al” için basit bir arama milyonlarca sonuç üretecektir. Genel olarak, en iyisi, ülkenizde hizmet veren güvenilir bir şifreleme para birimi döviz değişiminden geçmektir. Bu borsalar nispeten güvenlidir. Küçük bir ücret ödeyeceksiniz (genellikle % 0.2 ile % 0.4 arasında), ancak bitcoin lerinizi bugün en kısa sürede alabilirsiniz.

Anonim olarak bitcoin satın almak ister misiniz? En iyi seçenek, nakit kullanmak ve yerel bir satıcı bulmaktır. Bitcoin ATM ‘leri genellikle kimlik doğrulaması gerektirir, bu nedenle tek gerçek anonim satın alma yönteminiz, şehrinizde fiyat para birimi karşılığında bitcoin satmak isteyen birini bulmaktır. Nakit parayla karşılığında yüz yüze görüşerek ve kişi bitcoin ‘i cüzdanınıza aktarıyor (örneğin, iPhone veya Android telefonunuzdaki mobil cüzdandaki QR kodunu tarayarak). LocalBitcoins.com böyle anonim, şahsen nakit transferleri ayarlamak için en iyi sitedir.

İlginizi Çekebilir:  2019 Yılında Bitcoin ’e Ne Olacak?

Kripto Para Madenciliği ile Bitcoin Kazanma

Bitcoin ‘in ilk günlerinde, oyun bilgisayarı olan herkes bitcoin kazanabilirdi. Güçlü bir grafik kartına (GPU) sahipseniz, bitcoin madenciliği yazılımını yükleyebilir, bir bitcoin madenciliği havuzuna katılabilir ve bilgisayarınızı bitcoin ödülleri kazanmak için çalışır durumda bırakabilirsiniz. Bugün, işler değişti. Madencilik yoluyla bitcoin kazanmak çok daha zor. Bitcoin ağının zorluğu artmıştır, bu, bitcoin şifrelemesini “çözmek” için yüksek derecede güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Aslında, sıradan insanlar bitcoin madenciliği ile iyi bir karla ayda binlerce dolar kazanmaya devam ediyor. İşte nasıl yapılacağı:

bitcoin-nedir

  • Antminer S9 veya çok GPU’lu bir oyun stili PC gibi özel bir bitcoin madenciliği bilgisayarı satın alın
  • Ucuz bir elektrik kaynağı bulun (ABD, Kanada, Çin ve diğer ülkeler düşük elektrik oranlarıyla ünlüdür)
  • Ücretsiz bitcoin madenciliği yazılımı çalıştırın ve bitcoin madenciliğine başlayın.

KWh başına yaklaşık 0,04 ila 0,08 dolar arasında bir elektrik kaynağı bulabilirseniz, o zaman karlı bir şekilde bitcoin madeni olabilirsiniz. Bununla birlikte, karlı bitcoin hobi madenciliği günleri tamamen ortadan kalktı. Sıradan insanların madencilik yoluyla bitcoin kazanması her zamankinden daha zor ve kripto madenciliği alanı Bitmain gibi büyük şirketler tarafından yönetiliyor. Başka bir seçenek de madencilik havuzları sunan güvenilir programlara katılmak, büyük madencilik şirketleri tarafından sunulan bu programlar madencilik faaliyetlerinden küçük karlar elde etmenizi sağlıyor.

 

Aşağıdaki yazılarımızıda okuyabilirsiniz.

Kripto Para Nedir, Nasıl Alınır – Satılır?

Blockchain Nedir

Bitcoin Nedir?

2019 Yılında Bitcoin ’e Ne Olacak?

Kripto (Crypto) Para Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir