Reklam Alanı
Reklam Alanı
WordPress 5.2
İnternet 273 0

WordPress 5.2 Yenilikleri Neler?

İnternet dünyasının en geniş kapsamlı altyapılarından biri olan WordPress için belli aralıklarla güncellemeler yayınlanıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme daha yayınlandığını gördük. WordPress 5.2 sürümü olarak yayınlanan yeni güncellemenin detaylarından söz edelim.

Bakalım bu sürümle beraber nasıl yenilikler kullanıma giriyor? WordPress 5.2 sürümüyle beraber gelen tüm yenilikler.

WordPress 5.2 Yenilikleri Site Sağlık Kontrolü

Yeni sürümle beraber gelen ilk güncelleme site sağlığı konusunda oldu. Aslında 5.1 sürümünde bu konuda ilk adımların atıldığını görmüştük.  Yapılandırma hatalarını düzenleyen site sağlığı uygulamasının yeni bir yüzünün sunulduğunu görüyoruz.

5.2 sürümüyle beraber bu özelliğe iki yeni sayfa eklendiği görülüyor. İki yeni sayfa bir yana, hata ayıklama verilerinin ve bilgi kayıtlarının da tutulması sağlanıyor. Site sağlığı sisteminin ne kadar kullanışlı olduğunu tartışmaya gerek yok.

WordPress 5.2

PHP Hata Koruması

Daha çok yöneticiler olan bir diğer güncelleme ise PHP hata koruması özelliği oldu. PHP hatalarının geliştirici süreleri olmadan yönetilmesi ve kolayca düzenlenmesini sağlayan yeni özellik, çok sık karşılaşılan beyaz ekran sorunlarında da doğrudan yardımcı olabiliyor.

WordPress 5.2

Beyaz ekran hatalarında direk olarak kurtarma modundan yararlanma gibi bir ayrıcalığı ele almış oluyorsunuz. Kurtarma moduna girerek, hata kaynağı olan eklentileri ve tema hatalarını kolayca düzenleyebiliyorsunuz. Bu şekilde sorun doğrudan çözüme kavuşmuş oluyor.

PHP Sürüm ve Yeni Gövde Etiketi Kancası

Güncellemenin geliştiriciler için de yenilikleri bulunuyor. İlk olarak PHP sürüm kısmında bir yenileme yapıldı. Artık en eski desteklenen PHP sürümü 5.6.20 olarak açıklandı. Bu durumda da tema uyumluluğu konusunda yeni adımlar atılmış oldu. Biraz daha fonksiyonel ve kolay kullanım elde edilecek.

WordPress 5.2

Bunun dışında 5.2 sürümüyle beraber temalar için de bir düzenleme söz konusu. Bu sürümle beraber temaların içerisinde <body> ögesinin öncesine kod yetiştirmek için yeni bir kanca oluşturuldu. Artık geliştiriciler wp_body_open kancası sayesinde body etiketinin önüne de kod ekleyebilirler.

İlginizi Çekebilir:  Samsung 6G Teknolojisi için Çıkış Tarihi Verdi !

Düzenlemelerin hayata geçeceği güncellemenin şu an için yayında olduğunu belirtelim. Güncelleme yapmak için panelinizi ziyaret etmeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir