Reklam Alanı
Reklam Alanı
adsense ile para kazanmak
İnternet 370 1

Google Adsense Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense başvurusu birçok blog sitesi sahipleri için çok önemlidir. Fakat, birçok müracaat yapılan hatalardan dolayı onaylanmamaktadır. Google tarafından gelen olumsuz cevap mailindeki açıklamalara rağmen bir türlü onay alamıyorlar. Bu konuda nelere dikkat etmeniz gerekli işte hepsi bu yazıda. Adsense Nedir? Google Adsense İle Para Kazanmak yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

 

Arkadaşlar eğer herşeyi kuralına göre yaparsanız Google Adsense ekibinden ret yeme olasılığınız aslında çok düşük. Google Adsense onaylanmadan önce özellikle aradığı bazı hususlar var. Google Adsense onay süreci 3 aşamadan oluşmaktadır.

En Garanti Para Kazanma Yolları

1. AŞAMA : HESAP ONAYI

Google Adsense başvurusu yaptığınız Google hesap adresinin kesinlikle banlı olmaması gerekmektedir. Ayrıca başka Google hesabınız olup olmadığı kontrolleri yapılır. Her bir kullanıcının sadece bir Google Adsense hesabı alma hakkı bulunmaktadır.

adsense başvurusu

2. AŞAMA : SİTENİN İNCELENMESİ

İlk aşamayı geçen başvuru sahibini Google Adsense daha kapsamlı bir inceleme altına alınır. Bu seferki inceleme tamamen site ile ilgili olur. Adsense çalışanlarının bu site incelemesi 2 ila 7 gün arasında sürecektir. Peki bu inceleme sürecinde nelere dikkat ediliyor.

Özgünlük:

SEO üzerine makalelerimizi takip edenler hatırlayacaktır bu konu üzerine çok duruyoruz. Google’ın SEO ile ilgili 200 kriterlerinden en önemli maddelerinden birisidir özgünlük. Google Adsense ekibi reklamları yayınlanacak sitenin tamamen kaliteli ve dikkate değer bir site olmasını istiyor. Bunun için de özgün içerikler her zaman önemlidir.

Künye:

Site künyesi önemlidir. Bu site kime ait, nerede, çalışanları var mı yok mu gibi bilgiler Google açısından önemlidir. Bir blog sayfanız bile olsa Google sizin kurumsal bir yapıya sahip olmanızı istemektedir.

Indeks Sayısı:

Bu indeks sayısı sadece kaç sayfanızın Google üzerinde indekslendiği değil resim indeksi de bu kriter içersindedir. Fakat bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri de indeks sayısını yükseltmek amacıyla birden bire bütün içerikleri yüklemektir. Google sürekliliğe önem verir. 30 dakikada 30 içerik girmek yerine 24 saatte 15 içerik girmek daha etkilidir.

İlginizi Çekebilir:  İngiltere de İyi Para Kazandıracak 6 İş Önerisi

Hit Sayısı:

Google ziyaretçilere de önem vermektedir. Ziyaretçisi olmayan bir siteye olumlu yaklaşmayacaktır. Karşılıklı bir ticaret olacağını düşünürsek Google size reklam yayınlayarak para öderken bir taraftan da müşterilerine hedef kitlesine ulaşma garantisi verip ödeme almaktadır. Bunun için Google Adsense müracaat etmeden önce günde 80-100 arası bir tekil ziyaretçi sayısına sahip olduğunuza emin olun.

Dip Not: İçerik bakımından da Google’ın bazı kıstasları vardır. Burç yorumları gibi kopyala yapıştır olarak düşünülen yazılar yada içeriklerin çoğunluğu bikinili kadın resimleri gibi olan içerik siteleri genel olarak ret cevabı almaktadır.

3. Kısım: Son Aşama

Sitenizde bahis ve kumar yazıları, müstehcen fotoğraflar yada yetişkin içerikleri ve kopya içerikler olmamasına özen gösterin. Başvurunuzu yapmadan önce reklam alanlarınız muhakkak etkin olsun böylece Google çalışanları reklamların nerede yayınlanacağını bilsin. Ayrıca bir sayfada en fazla 2 reklam barındırmanızı öneririz. Hem Google hem de ziyaretçileriniz bu konuda çok memnun kalacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir