Reklam Alanı
Reklam Alanı
Volvo Polestar Android
Otomobil 641 0

Volvo Polestar Android Araba Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Volvo Polestar Android Araba Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Otomobil markaları içerisinde en prestijli markalardan biri olan Volvo, şu sıralar bambaşka bir araç üzerinde çalışmalar yapıyor. Marka ilk Android araba özelliği taşıyacak olan Volvo Polestar Android serisi için geliştirmelerine başladığını duyurdu.

İlk Android araba olacak olması, bunun yanında fiyat konusunda da daha uygun bir seri olarak gelecek olması Volvo Polestar Android modelini ir hayli ön plana çıkarmış durumda. Dilerseniz hemen aracın özelliklerinden söz edelim.

Volvo Polestar Android Google Tarafından Tasarlanan Sistemleri Kullanacak

Yeni serinin ilk ayrıcalığı Google tarafından tasarlanan ekranlar olacak. Ana panel üzerinde yer alan 11.1 inçlik bir ekran göreceğiz. Bu ekran tamamen Google tarafından geliştirilmiş olan bir ekran olacak.

Android Auto adı verilen bir yazılımla beraber gelecek olan ekran, Google’ın tüm servisleri ile uyum içinde çalışabilecek. Araç içerisinden Google Maps, Google Assistant erişimi, Google Play Store erişimi gerçekleştirebileceksiniz.

Volvo Polestar Android

Aynı şekilde bu servislerin tüm araç ile bağlantı kuracağı da gelen bilgiler arasında. Yani bir nevi araç yönetimi bu sistemler üzerinden yönetilecek.

Sesli Komut Sistemi

Volvo Polestar Android serisinin en büyük farklarından birisi de Google sesli asistanla tam uyum içerisinde çalışacak olması. Bir nevi araçlarınızla konuşmanız mümkün kılınacak. Sadece sesli komut kullanarak aracınızın istediğiniz konuma gitmesini, sadece sesli komutlarla aracınızın sürüş geçmişini öğrenmeniz mümkün olacak. Buna benzer artıların da sunulması bekleniyor.

Volvo Polestar Android

Fiyatlar Nasıl Olacak ve Seri Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Henüz motor seçenekleri belli olmayan ve teknik donanımı konusunda çok fazla detay paylaşılmayan aracın, 2020 yılında trafiğe çıkması bekleniyor. Ocak ayında siparişlerin toplanmaya başlayacağı bilgisi verildi.

Volvo Polestar Android

Ayrıca bu modelin iki farklı paket seçeneğiyle sunulacağı da yine gelen bilgiler arasında. İlk paket için 40 bin dolar satış fiyatı sunulacak. Bir diğer modelde ise tüm sistemler yüklü olarak sunulacak ve bu modelin fiyatı da 60 bin dolar olacak. Arada oluşan 20 bin dolarlık farkın, donanımsal ürünlerden kaynaklı farklar olduğunu göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir