Reklam Alanı
Reklam Alanı
Udemy Online Eğitim
Güncel 384 1

Udemy Eğitim Platformu mu Ticaret Sitesi mi?

udemy eğitim sitesiİçerisinde binlerce kurs, milyonlarca öğrenci barındıran Udemy eğitim platformu 2009 yılında kuruldu. Özellikle yazılım geliştirme ve teknoloji alanında çok fazla öğrenci çeken bu platformun kursları da yine normal kullanıcılar tarafından siteye yüklenip öğrencilere ücretli veya ücretsiz bir şekilde arz edilebiliyor. Peki, Udemy de öğrencilere sunulan online kurslar ne kadar kaliteli?

Online Eğitimi Kaliteli Yapan Etkenler

Herhangi bir konuda hazırlanmış bir kurs için, ilk aşamada eğitmenin diksiyonu, üslubu ve hitabeti ön planda olacağından dolayı; bu konular üstüne güzel bir çalışma ortaya çıkartabilen bir eğitmenin kursu tercih edilecektir. Fakat spesifik bir konuda teknik bilgi verilecek bir kursta bilgilerin doğruluğu ikinci etkendir.

Ayrıca da hazır bir bilgi bütününü paketleyip öğrencilere sunmak yerine, bunun yanında doğru bilgiye nasıl ulaşılması gerektiğini ve bir takım araştırma tekniklerini gösteren bir eğitmenin kursu da daha kaliteli olarak nitelendirilebilir. Bunların sonucu olarak kaliteli ve sadece öğrenmeye yönelik online eğitim platformunda bu şekilde kursların bulunması o platformu daha tercih edilebilir yapacaktır.

İlginizi Çekebilir:  En Garanti Para Kazanma Yolları

Udemy de İndirim Çılgınlığı ve Sürümden Kazanmak

Udemy Online Eğitim

Yüzlerce liralık kursların 20-30 TL civarında satılması, ilk bakışta mükemmel bir kâr etme örneği gibi durmuyor. Basit bir hesaplama ile: 400 liralık bir kursun 1 öğrenciye satılması ile 20 liralık bir kursun 20 öğrenciye satılması aynı hesaba denk geliyor. Tabii 20 liralık bir kursu sadece 20 öğrencinin almayacağı da bu durumda çok bariz olarak görülebiliyor.

Bu ve benzeri online eğitim platformlarında yüksek fiyatla az alıcıya ulaşmak yerine, düşük fiyatla çok alıcıya ulaşmak ürün satıcısı için ekonomik olarak daha kârlı olduğu gibi bu kadar kapsamlı kursları ucuz fiyata almak da alıcıların işine geliyor. İki tarafında çıkarları muazzam.

Kursun İçeriği mi Daha Değerli, Yapılan Ticaretin Geliri mi?

Özellikle evde kalınan son dönemlerde bu eğitim platformu üzerinde birçok kurs geçici olarak ücretsiz oldu. Udemy Ücretsiz Kurslar sayesinde pek çok kişi eğitimlerden faydalanabilirken bir kısım yatırım dehaları da bu tarz dönemlerde ücretsiz kursları stoklayıp; daha sonradan hesaplarını satışa çıkaranlar. Udemy ile yapılan ticaretlerin gösterdiği sonuca baktığımızda bir eğitim platformu olduğu kadar da bir ticaret platformudur.

“Udemy Eğitim Platformu mu Ticaret Sitesi mi?” üzerine 1 yorum

  1. Tülay Ateş dedi ki:

    Udemy platformunda ücretsiz olarak da eğitimler yayınlanıyor. Kaçırmamak gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir