Reklam Alanı
Reklam Alanı
Güncel 1.047 0

Sevgiliye Hangi Çiçek, Neden Alınır

Sevgiliye Hangi Çiçek, Neden Alınır

14 Şubat Sevgililer Günü ve evlilik yıldönümleri gibi özel günlerde çokça sorulan iki soruyu kaleme aldık. Bu sorular sevgiliye hangi çiçek alınır, neden bu çiçeği almalıyım olmaktadır. Bu iki sorunun detaylı cevabını keyifle okumanızı dileriz.

Sevgiliye herkes çiçek almak ister. Fakat bu iş çiçekçi dükkanına gidene kadar çok zor görülmektedir. Çoğu zaman çiçekçi dükkanınaa girdikten sonra ne alacağını şaşıran erkekler görmekteyiz. Çiçekçi tarafından müdahale edilmediği sürece oldukça yanlış karar veren adaylar görülmektedir. Çiçeklerin anlamı tamamen renklerinde saklıdır. Her çiçeğin bir rengi ve her rengin bir anlamı bulunmaktadır.

Kırmızı renkli çiçekler tutkulu bir aşkın çiçekleridir. Canlı ve sıcak bir renk olarak belirtilen kırmızı renk sevgiliye duyulan aşkın büyüklüğünü ve ileriye yönelik planların sembolüdür. Kırmızı renkte çiçekler ile sevgilinize onunla her türlü zorluğu yenebileceğinizi ilan edersiniz.

Pembe renkli çiçekler saf bir aşkın simgesidir. Bir ilişkinin ilk aşamalarında verilen pembe bir çiçek renk tonuna göre ona duyulan sempatiyi veya aşkın kabulünü temsil eder. Eğer çok açık tonlardaki bir pembe çiçek almışsanız sevgilinize olan sempati ve hoşnutluğunuzu ilan edersiniz ama daha koyu renkteki bir pembe çiçek ise ilişkide artık sizin sempati ve hoşlanmadan öte aşık olduğunuzu ve aşka kabül edilmeyi beklediğinizi ilan edersiniz.

Sarı renkli çiçekler mutluluğu temsil eder. Her ne kadar sarı gül için kararsızlık beyanı olduğu söylense de sarı çiçeklerin tümü karşı taraftaki kişiye ne kadar mutlu olduğunu beyan etmek için ve mutluluğu daim etmek verilir. Bahar renklerinin de sarı ağırlıklı olması sebebiyle taze hayat ile de özdeşleştirilmektedir.

Beyaz renkli çiçeklerin tamamı masumiyet, saflık ve temizliği temsil eder. Beyaz renk de çiçek vermek karşı tarafa duyulan saygıyı temsil eder. Beyaz renk çiçekler aynı zamanda tevazuyu sembolize eder, gizlilik ve sessizliği de temsil eder.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Uygulamasına Bağış Sticker'ı Geldi 

Turuncu renkli çiçekler coşkunun temsilidir. Turuncu renk aynı zamanda şehvet ve tutku gibi duyguları da ifade etmektedir.

Koyu Kırmızı yada Bordo renkli çiçekler ise sevginin içtenliğini ve güzelliğin tutku ile takdir ettiğinizi ifade eder. Bu renkler kırmızı ile siyahın karışımı olduğu düşünülürse siyahın ağırbaşlılığı ile kırmızının tutkusu birleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir