Reklam Alanı
Reklam Alanı
SEO
Bilişim 395 1

En Etkili 3 Dış SEO Yöntemi – 2019 Seo Teknikleri

En Etkili 3 Dış SEO Yöntemi – 2019 Seo Teknikleri

SEO yazılarımıza devam ediyoruz. SEO konusunda her zaman kafalar karışıktır. Bunun için sizlere en iyi bilgileri aktarmaktayız.

 

Google’ın canlı bir organizma gibi düşünülmesi gereken bir olgu olduğunu belirtmemizde fayda var. Google botları ve algoritmaları insan davranışlarına göre şekillenmektedir. Buna bağlı olarak da sürekli olarak Google sıralamaları da kendini yenilemektedir. SEO konusu iç SEO ve dış SEO olmak üzere ikiye ayrılır. İç SEO dediğimiz olay; site içinde yapmış olduğumuz düzenlemeler ve veri girişleri. Dış SEO dediğimiz olay ise site dışında bize fayda sağlayacaklar olaylar zinciri.

Dış SEO’nun Faydaları Nelerdir?

Dış SEO’da en önemli mevzu sitenizin popülerliği… Sizin web sitenizden internette ne kadar çok bahsedilirse o kadar çok popüler olursunuz ve daha çok insan size ulaşır. Bu da gelir modellerinizin artmasını sağlayacaktır.

En Etkili 3 Yöntem Hangileri ve Nasıl Uygulanmalı?

1. Özgün İçerik:

Bu konuda en baştan söylemek istediğim bir konu var ki, özgün içerik sadece yazı (makale) değildir. Özgün olarak oluşturduğunuz resimler, videolar ve her türlü materyal bu kapsamda yer almaktadır. En çok kullanılan yöntem olan makale için birkaç detay söyleyeceğim.

  • Kesinlikle %100 özgün içerikleri işinize tam yarar. Fakat, teknik, sağlık konularu gibi konular ile herkesin bolca makaleler yazdığı bir alanda uğraşıyorsanız kullanılan terimlerden veya tanımlamalardan ötürü özgünlük oranınız %100 olmayabilir. Google’da bunu göz önünde bulundurup %80 ve üstü özgün olan makalelerinizi özgün içerik olarak kabul etmektedir.
  • İmla kılavuzunun ne kadar önemli bir şey olduğunu editörler Google sayesinde bir kez daha anladılar. Google özgün makaleleriniz de imla kurallarını da anlamakta ve ayırt etmektedir. Ayrıca, noktalama işaretleri de artık önemli bir hal almış bulunmaktadır.
  • Kaç kelime yazmalıyız konusu hep muallak ve tartışmalara sebep olmuştur. Genel geçer bir kural olarak 300 kelime denilmektedir. Oysa bir konuyu yazabilecek en net ve anlaşılır kelime sayısı ile yazılması uygundur. Bu bazen 250 kelime bazen 1000 kelime olmaktadır. Aynı cümleleri tekrara düşmeden, cümleleri eşanlamlılarla çoğaltmadan mümkün olduğunuz en uzun halde yazmaya özen gösterin.
İlginizi Çekebilir:  Samsung 6G Teknolojisi için Çıkış Tarihi Verdi !

 

2. Backlink:

Bu backlink ne kadar tartışılsa da işe yaradığı su götürmez bir gerçektir. Bunun bir sebebi de sizin popülerliğinizi artırıp daha çok arama sonuçlarında görünmenizdir. Fakat, yapılan en büyük hata yanlış backlink almaktır.

  • Kesinlikle sizden daha kötü sıralama ve sonuçlara sahip bir siteden backlink almayın. Örneğin, siz kendi anahtar kelimenizde 8.sayfada çıkarken backlink aldığınız site de kendi anahtar kelimesinde ilk 5 sayfada yer alıyor olmalı.
  • Alakasız sitelerden backlink alınmamalı. Sağlık üzerine bir websiteniz varsa yazarkasaları anlatan bir siteden backlink almanızın bir mantığı yoktur.
  • Aldığınız backlink site uzantıları; com, com.tr, net, net.tr, edu, gov olması size avantaj sağlayacaktır.
3. Forumlar, Dizinler ve Sözlükler:

Sitenizi sık sık forumlarda, sözlüklerde geçirmenizi öneririm. Reklam gibi yazılardan çok sitenizde yayınladığınız bir yazının bir kısmını paylaşıp devamını sitemizden okuyun diyebilirsiniz yada bir hizmet veriyorsanız hizmetinizi tanıtım sitenizi url olarak eklemeniz size iyi bir backlink kazandıracaktır. Forum denilince akla ilk gelenler donanımhaber, chip, kadınlarkulübü gibi siteler olmaktadır. Oldukça da işe yaramaktadır.

Sitenizi başta DMOZ olmak üzere ne kadar fazla dizine ekleyebilirseniz o kadar pozitif geri dönüş alırsınız. Çünkü; dizinler o sektörde o hizmet alanında iş yaptığınızı arayan herkese ilan etmektedir.

Sözlükleri kullanmakta işe yarar. İnterneti herkes kullanmakta fakat en çok gençlerin internet kullandığı hatta internetten çıkmadığını düşünürsek sözlükler gençlere ulaşmada önemli bir alandır. Ekşisözlük, itüsözlük gibi sözlük siteleri oldukça ciddi etki yaratmaktadır.

Seo ‘nun hasat zamanı backlink yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir