Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 238 0

Netflix’in En Büyük Rakibi Artık Sahnede : Apple TV+

Netflix’in En Büyük Rakibi Artık Sahnede : Apple TV+

 Apple, yeni dijital platform hizmeti Apple TV+ ile ilgili planlarını yaptığı lansman ile açıkladı. Apple TV+ başta Netflix olmak üzere dünyada dijital yayın yapan birçok firmanın en ciddi rakiplerinden biri olacağını sinyalini yaptığı görkemli lansman ile göstermiş oldu.

Yüzden fazla ülkede hizmet vermesi planlanan  Apple TV+’ın tanıtımı için yapılan lansmana Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jason Momoa, Alfre Woodard ve Kumail Nanjiani gibi bir çok düyaca ünlü isimler katıldı. Bu ünlü isimlerle aynı sahnede yer alan Apple’ın CEO’su Tim Cook, dijital platformun bu sonbahardan itibare yayına başlayacağını açıkladı. Birçok ünlü ismi ağırlayan Apple TV+ tanıtım toplantısı, Apple’ın Cupertino, Calif’teki binasında gerçekleşti. Yapılan sunumda televizyonun sadece eğlence aracı olmadığı aynı zamanda kültürel bir kaynak olduğu özellikle vurgulandı. Bunun yanı sıra televizyonun hayatımızı zenginleştirdiği ve bunu sevdiklerimizle paylaşabiliyor olmamızın güzelliğine de değinildi.

Apple-TV

Yeni Apple TV+ uygulaması Mayıs 2019’da satışa sunulacak ve ilk olarak Mac bilgisayarlara dahil edilebilecek. 2019 sonbaharından itibaren ise uygulama Samsung, LG, Sony TV’lerin yanı sıra Roku ve Amazon Fire TV gibi Apple dışı cihazlar ile de uyumlu hale gelecek.

 

Apple, bu hizmetiyle beraber Amazon, Hulu ve Netflix’e rakip olmuş oldu. Lansmana katılan isimlerin de dünyadaki ünleri düşünüldüğünde, Apple TV+’ın diğer dijital platformlar için oldukça büyük bir rakip olacağının da rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle,  Steven Spielberg’in lansmana katılmasının  caimada büyük bir sürpriz niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce Netflix’in, Roma filminin Oscar yarışına girmesinde duyduğu rahatsızlığı oldukça açık ifade eden, hatta bu sebeple Akademi’den görüşme talep eden ünlü yönetmenin, bu organizasyonun içinde bu kadar aktif olarak görülmesi birçok kesimde şaşkınlık yarattı.

İlginizi Çekebilir:  Netflix Abonelik Fiyatları ve Satın Alma

apple-tv+

Dünyanın en ünlü isimlerini platformunda birlikte çalışmaya ikna eden Apple, Amerika’nın en ünlü isimlerinden biri olan Oprah Winfrey ve Star Wars serisini tamamlamak için hazırlıklarını sürdürenJ.J. Abrams’ı da bünyesine dahil etti. Ayrıca Reese Witherspoon ve Jennifer Aniston’un birlikte yer alacağı The Morning Show ve Jason Momoa, M. Night Shyamalan, Sofia Coppola gibi birçok ünlü isimin yer alacağı yapımların da tanıtımları lansmanda yerini aldı.

 

Sonbaharda açılışını yapacak olan Apple TV+ dijital platformunun içeriğinin epey zengin olacağını tahmin edebiliyor ve merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir