Reklam Alanı
Reklam Alanı
tesbih-yapımı
Güncel 2.754 1

Evde Tesbih Yaparak Para Kazanma

Evde Tesbih Yaparak Para Kazanma

Daha önceki yazılarımızda size para kazanma ile ilgili birçok fikir vermiştik. Şimdi ize evde tesbih yaparak para kazanma yöntemini yazdık.

Küçük ama ek kazanç getiren işlerden birisi olan tesbih yaparak para kazanma konusunda bilgiler alacağımız bir evde ek iş fırsatı sayfası ile daha birlikteyiz. Bu sayfamızda evde tesbih yapma ve tesbih yapımından para kazanma fikrinden söz edeceğiz. Evde tesbih yaparak para kazanmak isteyenler için işin detaylarını ele almaya çalışacağız. Nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

Tesbih, ülkemizde her kesimden kullanıcısı olan bir aksesuardır. Türk erkeğinin tesbihe olan ilgisi tartışma konusu bile olamaz. Bazı kişiler vardır ki tesbihe hatırı sayılır paralar veriyor.

tesbih yaparak para kazanma

Ayrıca bildiğiniz gibi sadece aksesuar amaçlı değil, aynı zamanda namaz sonrasında kullanıldığı için hemen hemen her evde tesbih vardır. Hatta Türkiye’de bir evde ortalama en az 5 çeşit tesbih bulmak mümkündür.

En Garanti Para Kazanma Yolları

İşin içine camiideki tesbihleri de hesaba katarsak tesbih, az bilinen ama çok ihtiyaç duyulan bir ihtiyaçtır. Tesbih fiyatları uygun olmasına rağmen bazı tesbihler var ki adeta el yakıyor!

Fiyatları binlerle ifade edeceğimiz rakamlara kadar çıkabiliyor. Bu tesbihler kişiye özel üretilen, pahalı maddeler kullanılarak yapılan, tesbihe karşı ayrı bir ilgisi olanlara yönelik olan tesbihler. Bu tür tesbihleri üreten yerler bu işten çok güzel paralar kazanıyor.

Fakat bizim konumuz bu değil. Biz tesbih üretimi yapmaktan bahsetmeyeceğiz. İşleri ilerletip o noktaya kadar gelecek olanlar olabilir. Ümit ederiz ki olur!

Biz bu sayfamızda pazarlarda satılan, küçük çaplı tesbih yapımından bahsedeceğiz. Evde yapabileceğimiz, namaz teshibleri, el tesbihleri, zikir tesbihleri, taraftar tesbihleri gibi uygun fiyatlı tesbih yaparak para kazanma üzerine bilgiler alacağız.

İlginizi Çekebilir:  Honda Dio Motosiklet

Nasıl yapılacağı ve satışını nasıl yapabileceğimizin yöntemlerini değerlendireceğiz.

Evde Tesbih Yaparak Para Kazanmak

Tahmin edeceğiniz gibi tesbih yapmak çok kolaydır. Evde tesbih yapmak, hem kolay hem de eğlenceli bir uğraştır. Evde boş vakti bol olanların vakit geçirmek adına yapabileceği işlerden birisi de tesbih yapmaktır.

Yapılan bu tesbihlerden para kazanmak ayrı bir zevklidir. Evde ek iş yapmak isteyenlere tesbih dizme işini şimdiden tavsiye edebiliriz.

tesbih yapma

Tesbih Nasıl Yapılır?

Evde tesbih yapmak için gereken malzemeler, tesbih ipi, kehribar denilen tesbihin baş kısmı ve tesbih boncuğudur. Bu malzemeleri her yerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Tesbih nasıl yapılır? Sorusu için açıklama yapmamıza gerek yoktur diye düşünüyoruz. Evde tesbih yapma işi tesbih yapımı için gereken bütün malzemeleri sırası ile tesbih ipine dizme üzerine kurulu bir iştir. 7’den 70’e herkes tarafından kolaylıkla yapılır. Asıl önemli olan satış aşamasıdır.

Tesbih yaparak para kazanmaya başlamadan önce satış stratejinizi belirlemeniz tesbih yapımından ne kadar kara kazanacağınız ile doğru orantılıdır.

Yaptığınız tesbihleri nasıl satacaksınız? Satışı kendiniz mi yapacaksınız? Yoksa taşeron olarak tesbih satan yada üretimini yapan bir yer için evde tesbih mi dizeceksiniz?

Satışını kendiniz yapmanız daha çok para kazanabileceğiniz anlamına gelir. Fakat malzemeleri kendiniz alacağınız için başlangıçta ufak bir sermayeye sahip olmanız gerekmektedir.

Tesbih üretimi/satışı yapan bir yer için malzemeleri ilgili yerden alıp siz sadece işçiliğini yaparsınız. Sadece işçilikten para kazanırsınız. Ücretlendirme parça başı üzerinden yapılır.

Teshib satışı/üretimi yapan bir yerle anlaşarak tesbih dizme işinden ne kadar para kazanacağınız iş veren ile karşılıklı anlaşmaya ve sizin çalışma performansınıza göre değişecektir.

Biz evde tesbih yaparak para kazanmak isteyenlere satışını kendilerinin yapmalarını tavsiye ederiz.  Böylece tesbih yapma işinden daha çok kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  En Sağlıklı 5 Sebze Nelerdir? Bilinen En Faydalı Sebzeler

tesbih yapımı

Tesbihleri Nasıl Satabiliriz?

Tesbihi kendiniz yapmaya karar verirseniz en büyük sorununuz müşteri bulmak olacaktır. Hatta günde onlarca tesbihi sabırla dizmek müşteri aramaya kıyasla daha kolay gelecektir.

Satış için yakın çevrenizle başlayabilirsiniz. Fakat bu şekilde sınırlı sayıda tesbih satabileceğiniz bir gerçektir. Daha fazla kişiye erişebileceğiniz alanlara yönelmeniz gerekecek.

Bulunduğunuz yerin semt pazarında ufak bir tezgah açarak haftanın belirli günlerinde pazarda tesbih satışı yapabilirsiniz. Yaptığınız namaz tesbihlerini çevrenizde dini malzeme satışı yapan yerlere satabilirsiniz. Fakat bu yerlere satışta kar marjının düşük olacağını belirtmek isteriz.

İnternetin Nimetlerinden Yararlanın!

Tesbih yaparak para kazanmak için geniş bir kesime hitap etmeniz gerekir. Evde tesbih yaparak para kazanma işinin çok spesifik bir alan olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda geniş kitlelere ulaşmanız lazım.

Bunun için de çağımızın icadı interneti kullanabilirsiniz. Yaptığınız tesbihleri internetten satarak çok daha fazla kazanabilirsiniz. sahibinden.com, letgo,com gibi platformlarda ilan açabilir, bütün Türkiye’ye ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Sosyal medyanın gücünden de yararlanabilirsiniz. Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan yok. Herkesin ilgilendiği bir alan var. Siz de facebook’ta “tesbih” ve türevlerini içeren başlıklar kullanarak bir sayfa açabilir. Tesbihe ilgi duyan kişilere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Bu sayede tesbih yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

“Evde Tesbih Yaparak Para Kazanma” üzerine 1 yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ben de evde tesbih yapıyorum. Hatta tesbih yaparak para kazanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir