Reklam Alanı
Reklam Alanı
iPhone 12 Tasarım Özellikleri
Güncel 84 1

iPhone 12 Tasarım Özellikleri Nasıldır?

Apple yakın zamanda Hİ-Speed lansmanı düzenledi. Lansmanda yeni modellerini de tanıttı. Tanıtılan modeller arasında, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 vardı. Resmi olarak tanıtımı yapılan cihazlar arasında iPhone 12 tasarım özellikleri ile göz kamaştırıyor.  iPhone 12 tasarımıyla son derece iddialı. Özellikleri ise oldukça kullanışlı! Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen 5G bağlantı teknolojisinin kullanıldığı modelde işletim sistemi olarak İOS 14 bulunmaktadır.

Yeni nesil markalar arasında her zaman seçkin bir yere sahip olan iPhone her zaman en çok tercih edilen markalar arasında yer almayı da başarıyor. Bu başarısını iPhone 12 ile de taşlandırmak isteyen iPhone, her zaman iddialı modellerin de adresi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle iPhone 12 ekranındaki tasarım detaylarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İşte iPhone 12’nin ekranına dair tüm merak edilenler!

Tasarım Bakımından iPhone 12 Ekran Özellikleri

Cihazın dikkat çeken özelliklerinin başında ekranı gelmektedir. iPhone 12 özellikleriyle göz alıcı ve ilgileri üzerine çekmekte oldukça haklı. IP68 sertifikasına sahip olan model, suya ve toza karşı oldukça dayanıklı. Ekranı seramik kaplamadır. Özel olarak üretilmiş olan seramik kaplama ekranın boyutu 6,1 inçtir. iPhone 12 Mini 5,4 inç, iPhone 12 Pro 6,1 inç, iPhone 12 Pro Max ise 6,7 inçtir. Böylece son derece başarılı bir şekilde tasarlanmış olan ekran yapısıyla iPhone kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.

iPhone 12 Tasarım Özellikleri

iPhone 12 Kamera Özellikleri

Ekran özellikleriyle yarışacak kadar çok dikkat çeken diğer donanımı ise kamerasıdır. Kamerasında lidarsensör özelliği bulunmaktadır. Özel olarak donatılmış olan kamera geceleri dahi son derece net fotoğraflar çekmeyi sağlamakta. iPhone 12, kameranın özellikleri sayesinde 4K video kaydı yapabilmektedir. 12 MP ve 12 MP çözünürlüğe sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Baymak Blyss BX Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları

iPhone 12 Diğer Özellikleri

Kullanıcılarının ve hayranlarının karşısına A14 Bionic işlemci ile çıkacak olan iPhone 12’nin bütün özellikleri göz kamaştırmaktadır. Ekran ve kamera özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Lansmanda tanıtımı yapılan modelin ekran ve kameranın dışındaki bütün özellikleri dikkate değer. iPhone 12’de 4 GB bellek bulunmaktadır. 64 GB, 128 GB, 256 GB dahili depolama alanına sahiptir. Bataryası 2,775mAh olan serinin diğer modellerinin özellikleri de yaklaşık olarak aynıdır. iPhone 12 Mini’nin bataryası 2,227mAh, iPhone 12 Pro Max’ın ise 3,687mAh’dır. Bellekleri ise iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ın 6GB’dır.

iPhone 12 Fiyatları Nasıl?

iPhone 12 serisinin fiyatları modeline göre farklılık göstermektedir. Apple şirketinin telefonları her zaman diğer markalara göre biraz daha pahalıdır. iPhone 12 tasarım özellikleri ile göz kamaştırıyor ifadesini fiyatıyla da kendini göstermektedir. Göz kamaştıran bu özelliklere 799, 849 veya 949 dolara sahip olmak mümkündür.  Serinin diğer cihazlarının fiyatı ise farklılık göstermektedir. 16 Ekim’den itibaren iPhone 12’nin ön siparişleri açıldı.

“iPhone 12 Tasarım Özellikleri Nasıldır?” üzerine 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir