Reklam Alanı
Reklam Alanı
adsense ile para kazanmak
İnternet 660 1

Adsense Nedir? Google Adsense İle Para Kazanmak

Adsense Nedir? Google Adsense İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanma konularında az çok bilgisi olanlar google adsense nedir ve nasıl çalışır sorusuna bir şekilde cevap verebilirler. Bu sayfamızdaki konumuz internet ve para kazanma konularına yeni başlayanlara Google Adsense’i tanıtmaya çalışacağız. Adsense ne demek? bütün detayları ile ele alacağız. Google Adsense İle Para Kazanmak hakkında bilmemiz başlıca teorik bilgileri öğrenmeye çalışacağız.

 

adsense ile para kazanmak

Google, hiç şüphesiz açık ara dünyanın bir numaralı arama motoru konumunda bulunuyor. Yıllık cirosu bazı orta büyüklükte bir çok ülke ekonomisinden daha büyük! Peki Google bu kadar parayı nereden kazanıyor dersiniz? Hiç düşündünüz mü?

En Garanti Para Kazanma Yolları

İşin içinde olmayanlara göre Google baktığımızda boş bir ekrandan ibaret gibi görünüyor. Nasıl oluyor da bu kadar muazzam paralar kazanabiliyor? Eminiz aramızda bir çok kişi bu soruyu daha önce sormuştur. Hala da merak edenler olabilir.

Bu tarz soruların cevapları için doğru yerdesiniz. Google ile para kazanma olaylarının nasıl işlediğini bu sayfamızda bütün detayları ile anlatmaya çalışacağız. Teorikte Adsense para kazanma sisteminin işleyişi nasıl oluyor öğreneceğiz. Başlayalım o zaman;

Adsense Nedir? Sistem Nasıl Çalışır?

Önce adsense nedir bunun tanımını yapalım. Yukarıda sormuştuk. Google bu kadar parayı nereden kazanıyor diye, Google bu kadar çok parayı reklamlardan kazanıyor. Google, reklam servisleri için iki yöntem geliştirmiştir. Bunlar, Adwords ve Adsense reklam hizmetleridir.

Adwords reklam hizmeti, Google ‘a reklam veren şirket veya bireysel kullanıcılar için hizmet verir. Adwords üzerinden Google ‘a reklam verenler kendi markalarını belli arama sonuçlarında (Anahtar Kelimelerde) üst sıralarda gösterilmesi için Google ‘a ödeme yapar.

adsense ile para kazanmak

Adwords’te reklam verenlerin reklamları arama sonuçlarının üstünde ve altında görünür. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi reklam verenler “Alanya Otelleri” araması yapanlar için Google’a kendi firmalarının web sitelerini göstermesi için ödeme yapmış.

İlginizi Çekebilir:  Google Adsense Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google ‘a Adwords ‘te “Alanya Otelleri” kelimesine reklam verenlerin reklam sonuçlarını görebilirsiniz. Burada Google kendisi devrededir. Adsense servisi web sitelerinde çalışır.

Google’ın Adsense reklam hizmeti ise web site sahiplerine yukarıda görmüş olduğumuz reklamları kendi web sitelerinde göstermesi için oluşturduğu uygulamanın adıdır.

Google’ın daha çok kazanması ve web site sahiplerine para kazanma fırsatı veren uygulamanın adına adsense denir. Reklam verenler ile yayıncıları buluşturan sistemin adıdır.

Bir web sitesinin içeriğini okurken (hatta bu sayfamızda da görebilirsiniz) sık sık reklamlarla karşılaşıyoruz. İşte bu reklamlar Google Adwords’te reklam verenlerin reklamlarıdır.

Yayıncılar (web site sahipleri) de Adsense servisi ile Adwords’teki reklamları sitelerinde görüntüler. Sitelerinde yayınladıkları bu reklamlara tıklayan olursa Adsense’den para kazanmış olurlar. Aşağıdaki görselde de Google Adsense reklam servisinin reklamlarını görebilirsiniz.

Adsense nedir? Google Adsense nasıl çalışır? sorularının en anlaşılır açıklamasını bu şekilde yapabiliriz. Artık Adsense’in ne demek olduğunu kavradığımızı varsayıyoruz.

Sistemin nasıl işlediğini de anladık. Adword’te reklam verenlerin reklamlarını web site sahipleri tarafından sitelerinde gösterilmesi dedik. Adsense ile para kazanma olayı da web site sahiplerinin web sitelerinde gösterilen reklamlara ziyaretçiler tarafından tıklanması sonucu yapılır dedik. Artık diğer başlıklara geçelim. Olayın detaylarına inelim.

Kimler Adsense’den Para Kazanabilir?

Adsense’den kimler para kazanabilir sorusuna bir nevi yukarıda cevap vermiş olduk. Google, Adsense reklam servisi ile Adwords ağında reklam verenleri buluşturan bir platform olduğunu google adsense nedir başlığı altında açıklamıştık.

Adsense reklamlarını web site sahiplerinin sitelerinde yer verdiklerini söylemiştik. Fakat bunun için önce Google’dan onay almak gerekir.

Dolayısı ile Adsense’den web site sahipleri yararlanabilir sonucunu çıkarmış olduk. Web site sahipleri, Google adsense ile para kazanma için Google Adsense başvurusu yapar.

İlginizi Çekebilir:  En Çok Para Kazandıran Oyunlar Listesi

Google başvuruyu ve internet sitesini iyice inceler. Google palitikalarına uygun olup olmadıklarını kontrol eder. Uygun görüldüğü taktirde, web site sahiplerine bir kod verir ve bu kodu sitelerinde ilgili yerlere yapıştırmalarını ister.

Web sitesi sahipleri bu kodu sitelerine yapıştırır ve Adsense para kazanma olayının ilk adımını atmış olurlar. Bundan sonrası siteye gelen ziyaretçiye bağlıdır.

İlgili web sitesi sahibinin sitesine gelen ziyaretçiler her reklam tıkladıklarında site sahibine para kazandırmış olur. Adsense para kazanma işleyişi bu şekilde olur.

Bir başka deyişle web sitesi sahibi kişiler sitelerinde yer verdikleri reklamları gelen ziyaretçilerin her tıklamalarında Adsense’den para kazanır.

Adsense’den Para Kazanmak Geniş Kapsamlı Bir Konu

Google Adsense ve Adsense’den para kazanma konusu bir sayfada anlatılamayacak kadar geniş bir konu. Biz bu sayfamızda Adsense nedir? Google Adsense para kazanma sistemi nasıl çalışır? Kimler Adsense’den para kazanır? sorularını cevaplamaya çalıştık.

Tabii ki Adsense’den para kazanmak için bunları bilmek yeterli değildir. Önemli olan pratikte bu uygulamaları yapabilmektir. Bizim işimiz para kazanma ile ilgili bütün bilgileri ziyaretçilerimiz ile paylaşmak. Dolayısı ile Adsense konusu bu kadarla bitmiyor.

İlerleyen zamanlarda Adsense hesap açma ve Adsense’e giriş nasıl yapılır? Adsense’den para kazanmaya nasıl başlanır? Kazançları nasıl arttırabiliriz? Adsense’den kazandığımız paraları nasıl çekebiliriz? Adsense ile para kazanmak isteyenler için dikkat edilecek noktalar neler?

Adsense başvurusu nasıl yapılır? Google Adsense sisteminden ben de para kazanmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok diyenler için birçok makale mevcut. Ancak benim de izlediğim aşağıdaki youtube videosunu tavsiye ederim. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

“Adsense Nedir? Google Adsense İle Para Kazanmak” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    internetten para kazanmak için en garanti yollardan birisi adsense. google adsense de aykırı bir durum olmadığı sürece her zaman gelir olur. tabiki sağlam bir sitede.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir