Reklam Alanı
Reklam Alanı
En Güncel Sosyal Medya Uygulamaları
Güncel 199 0

En Güncel Sosyal Medya Uygulamaları Hangileridir?

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu sosyal medya kullanıcısıdır. Sosyal medyada insanlar eş zamanlı bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Web 2.0’ın kullanılmaya başlanması ile birlikte sosyal medya daha aktif kullanılır oldu. En güncel sosyal medya uygulamaları ile iletişimi çok daha hızlı ve kolay kurmak mümkün. Akıllı telefonların yaygın olarak kullanılması beraberinde sosyal meydanın mobil uygulamalarını öne çıkardı.

Milyonlarca insan mobil uygulamalar üzerinden sosyal medyayı kullanmaktadır. Dünya üzerinde teknolojik uygulamalar ve cihazlar çok hızlı değişmekte. Bu değişimden sosyal medya platformları da nasibini almaktadır. Her yıl yeni uygulamalarla yeni platformlarla tanışılmakta. Zaman ilerledikçe çok daha farlı özellikleri olan uygulamalar da hayatımıza gireceğe benzemekte. İşte en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları;

Facebook Mobil Uygulaması

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla insan Facebook kullanmaktadır. Günümüzün en güncel sosyal medya uygulaması olarak nitelendirilebilir. Popüler olan Facebook uygulaması Windows, İOS ve Androig işletim sistemlerinin hepsiyle uyumludur. Uygulamayı kullanıcılar ücretsiz olarak akıllı telefonlarına ve cihazlarına indirebilir. Uygulamayı kullanabilmek için Facebook’a üye olmak gerekir. Üye olanlar uygulamaya girince arkadaşlarıyla, dostlarıyla ve aile bireyleriyle bağlantı kurabilmektedir. Uygulama istenilen yerden ve istenilen zaman durum güncellemesi, fotoğraf ve video yüklemesine izin vermektedir.

Facebook Messenger Uygulaması

Uygulama adından da belli olduğu üzere Facebook tarafından geliştirilmiştir. Üyelerin yazılı, sesli ve görüntülü iletişim kurmasına imkan vermektedir. Anlık mesajlaşma uygulamasıdır. İOS, Android ve Windows işletim sistemlerinde kullanılır. Ücretsiz olarak kullanılan uygulamayla Facebook üzerinden anlık mesajlaşmak mümkündür.

En Güncel Sosyal Medya Uygulamaları

Twitter Mobil Uygulaması

Dünya ve Türkiye’de olan bitenden anında haberdar olmak isteyenlerin rağbet gösterdikleri sosyal medya uygulamasıdır. Çok popülerdir. Kullanıcı sayısı milyonları geçmiştir. Bütün işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışmaktadır. İndirilmesi ve kullanılması ücretsizdir. Üye olarak kullanılmaktadır. Üye olan kullanıcılar istedikleri hesapları takip edebilir, görüşlerini beyan edebilir, beğendiği görüşleri onaylayabilir. Üye olmayanlar sadece gizli olmayan hesapları görebilir.

Swarm Sosyal Medya Uygulaması

Eskiden Foursquare uygulaması vardı. Günümüzde Foursquare uygulaması yok. Yerine Swarm var. Gittiği yerleri arkadaşlarıyla paylaşmak isteyenlerin uygulamasıdır. Arkadaşlarla iletişim kurup planlar yapmaya olanak sağlar. Paylaşımlar yapmanın yanı sıra mesaj ve arama ile iletişim kurma imkanı da bulunmaktadır. Foursqaure üyeliği olanların yeniden üye olmasına gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir:  Doğal Yaşamın Faydaları

Yukarıda sıralananlara ilave başka uygulamalar da vardır. En güncel sosyal medya uygulamaları arasında;

  • Instagram
  • WhatsApp
  • Snapchat
  • LinkedIn de bulunmaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir