Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yurtdışında Gezilecek En Güzel Yerler
Güncel 1.034 1

Yurtdışında Gezilecek En Güzel Yerler

Yurtdışında Gezilecek En Güzel Yerler

İster Afrika kıyılarındaki uzak bir adada dinlenmek, ister Avrupa’nın havalı trenlerine binmek isteyin, dünyada gezip görülmeye değer çok yer var. Yurt dışında gezilecek en güzel yerler  tamamıyla öznel bir başlık olsa da seyyahların sıklıkla rotalarına eklediği birtakım yerler var. Mevzu bahis turistik yerler bazı olaylar nedeniyle her geçen gün dalgalanan ziyaretçi sayısına sahip. Dünya’da yaşanan politik gelişmeler, her konuda olduğu gibi yurtdışında gezilecek en güzel yerler kategorisini de oldukça etkiliyor. Öte yandan dünyanın gündemi bu yıl da oldukça çalkantılı olacak gibi görünüyor. Japonya, Yaz Olimpiyatları ile meşgul olacakken Jamaika Bob Marley’in doğum gününü kutlayacak. Batıda ise Washington, genel seçimler dolayısıyla diken üstünde olacak. Tüm bunlar arasında mevcut koşullarda gezilecek en güzel yerler listesinden birini dahi tercih etmeniz ufkunuzun açılmasını sağlayabilir.

Kopenhag-Danimarka

yurtdisinda_gezilecek_en_güzel_yerler_1

Dünyanın en mutlu ülkelerinden birinin başkenti olan Kopenhag, yurt dışında gezilecek en güzel yerler listesinde yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Bisiklet kültürüne sahip oluşu, göze hitap eden binaları barındırması ve modern restoranlarıyla cazibe merkezi haline gelen Kopenhag, ziyaretçilerinin yoğun övgüsüne maruz kalıyor. Işıltılı mekanlarla soluk ve huzur dolu yerlerin harmanlandığı şehir, her yıl çok sayıda turistin uğradığı noktalardan biri haline gelmiş durumda.

St.Petersburg-Rusya

yurtdisinda_gezilecek_en_güzel_yerler_2

Rusya’nın eski imparatorluk başkenti St. Petersburg, kolay ulaşılabilirliği ve tanınırlığıyla göze çarpan, Avrupa vari saray mimarisiyle eşsiz bir şehir. Tiyatroda nam salan St. Petersburg, dünyanın her yerinden opera ve tiyatro tutkunlarını ağırlıyor. Aynı zamanda şehir kuzeydeki enlemleri sayesinde “Beyaz geceler” olarak adlandırılan uzun aydınlık havasıyla popüler. Manzarası ile Rus Edebiyatına yön veren büyük kent, yurt dışında gezilecek en güzel yer denince akla gelen ilk şehirlerden.

İlginizi Çekebilir:  İnternette Para Bu Uygulamalarda

Tunus

Doğu’nun en çok turist çeken yerlerinin başında gelen Tunus, Avrupa’ya nazaran daha ucuz oluşuyla yine Avrupalıların sıklıkla tercih ettiği bir ülke. 2015’te yaşanan terör saldırısının ardından büyük darbe alan Tunus, 2018 yılında seyahat kısıtlamalarından kurtulunca büyük oranda toparlandı. Plaj müdavimlerindeki düşüş ve özellikle kullanılan spot ışıkları ülkenin tarihi dokusunu canlandırdı. Ülkenin çeşitli kasabaları UNESCO Dünya Mirası listesinde korunmakta.

Kyushu-Japonya

yurtdisinda_gezilecek_en_güzel_yerler_4

Japonya’nın beş ana adasının üçüncüsü olan Kyushu, ana ada Honshu’nun güneybatısında yer alıyor. Ulaşım için feribot gerekmiyor, buranın kıymetini bilen Japonya, kolay ulaşım için köprüler ve sualtı tünellerini kullanıma sunmakta.

Lut Gölü (Ölüdeniz)

yurtdisinda_gezilecek_en_güzel_yerler_5

Dünyanın en alçak noktası olan Ölüdeniz muhteşem görüntüsünün yanında maalesef iklim kriziyle boğuşuyor. Su seviyesinin düşüşü nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Ölüdeniz, yurtdışında gezilecek en güzel yerler kategorisinden ziyade “şimdi gezilmesi gereken yerler” kategorisinde yer alabilir.

Galway-Irlanda

yurtdisinda_gezilecek_en_güzel_yerler_6

Avrupa Kültür Başkenti’nin 2020’deki üyesi Galway, bu unvana sahip olmak için yeterli bir bölge. Atlantik rüzgarlarına yoğun olarak maruz kalan Galway, kırsal alan oluşu sebebiyle göze hitap eden fotoğrafların çıkabileceği muazzam bir yer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir