Reklam Alanı
Reklam Alanı
diş beyazlatma yolları
Sağlık 193 1

Diş Beyazlatma Yöntemleri – Yolları

Diş Beyazlatma Yöntemleri – Yolları

Güzel bir görünüme sahip olmada dişler büyük önem taşır. Sigara, alkol ve yemek artıkları, ihmal edilen ağız bakımı dişlerin sararmasına neden olur. Sararan dişler çirkin bir görüntüye neden olur. Evde basit diş beyazlatma yöntemleri için uzmanlar şu tavsiyelerde bulunmaktadır:

*  Çilek: Diş beyazlatma yöntemleri olarak çilekte kullanılabilir. Dişlerde tartar oluşumunu önler. Dişlerin beyaz ve temiz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Çilek, diş macunlarında beyazlatıcı olarak kullanılan malik asit içerir. Çilek ağız içindeki bakterileri izale eden lifler içerir. Çilek ezilip macun kıvamına getirilip dişler fırçalandığı zaman dişler beyazlar.

diş beyazlatma yolları

* Tuz: Tuz anti bakteriyel bir temizlik maddesi olup diş lekelerini yok eder. Macuna tuz ekleyip diş fırçalamak dişlerdeki kalıntıları giderir. Temiz ve beyaz dişlere sahip olursunuz.

diş beyazlatma yolları

* Defne Yaprağı Ve Portakal Kabuğu: Defneyaprağını ezip, portakal kabuğu rendelenip karıştırılıp macun yapılır. Diş fırçasına macun sürülür. 5 dakika boyunca Dişler fırçalanır. Diş beyazlatmada çok etkili bir yöntem olup her gün uygulayabilirsiniz.

diş beyazlatma yolları

* Havuç: Çiğ havucu rendeleyip, ezin. Macun kıvamına getirip fırçanıza koyun.  Dişlerinizi bunla fırçalayın. Havucun sert yapısı, dişlerinizi temizler. Dişler beyaz ve çekici bir görüntüye kavuşur.

diş beyazlatma yolları

* Muz: Diş beyazlatma yolları olarak son yöntem olarak muzun kabuğunu ezip macun yapıp dişlerinizi 2-3 dakika boyunca fırçalayın. 15-20 dakika sonra normal diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın. Bu uygulamayı haftada 3 kez uygulayıp, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

diş beyazlatma yolları