Reklam Alanı
Reklam Alanı
bizim için şampiyon bold pilot
Sinema 1.371 2

Bizim İçin Şampiyon – Bold Pilot

Bizim İçin Şampiyon – Bold Pilot

Son zamanlarda hayatımızda iz bırakan insanların hayat hikâyelerini konu alan filmlerin, Sinema ‘da milyonlarla buluştuğunu görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de en iyi filmle arasında olabilecek Bizim İçin Şampiyon – Bold Pilot filmidir. Fragmanı izlemek için tıklayın. Ya da aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=3s87gCHsm6c

Bu seferki hikâye, her ne kadar bir hayvana ait gibi gözükse de; aslında başarıya giden yolun ne kadar zahmetli olduğu konusunda oldukça kaliteli bir yapım sunmuş izleyicilere.  Türkiye ’nin yetiştirdiği en değerli jokeylerden biri olan Halis Karataş ’ında bu hikâye de yer alışı ayrı bir güzellik katmış gerçekten.

bizim için şampiyon bold pilot

Gerçek Şampiyonluk, bir gün kaybedeceğini bile bile koşmaktır

Şöyle bir söz, çoğumuza garip gelebilir. Ama Halis Karataş, filmin birçok yerinde buna benzer bir söz kullanarak, adeta Bold Pilot ile duygusal bir bağ kurmayı başarıyor. Abisini yine hipodromda bir kaza sonrası kaybeden Halis, hırsından vazgeçmiyor. Çünkü o biliyor ki, “Babası abisi öldüğünde de soracak olsa, o yine İstanbul’a gideceğim.’ diyecekti. Gitti de. At sahibi Özdemir beyin kızından başkasını yanına yaklaştırmayan Boldi, Halis’in bir hayvana değil de, bir arkadaşa yaklaşması sonrasında adeta bütünleşerek iyi bir ekip haline geldiler. İlk başlarda hırçınlık eden, bunu adeta her yarışta alışkanlık haline getirerek, jokeyi başta olmak üzere herkese sıkıntı yaratsa da, kimsenin umutlarını kırmadı. Ona kim inandıysa kazandı, kazandırdı.

bizim için şampiyon bold pilot

Hatta Halis’inde gönül verdiği Özdemir beyin kanser hastası kızına bir bu başarıları umut oldu. Sonrasında ne yazık ki hayatını kaybetse de, umudu daha önceden kestiği kanser tedavisine daha sonra Halis ve Bold Pilot ’un sayesinde başlamış oldu.

bizim için şampiyon bold pilot

Ömrü başarılarla dolu bir şampiyon

1993 senesinde hayata başlayan şampiyon, sadece 3 yıl sonra katıldığı yarışların neredeyse her zaman kazananlar arasında oldu. Hipodromdakiler için ayrı bir yeri olan Boldi, binlerce kişinin sırf yarış kızağına girmesi için sessizce beklediği bir efsane oldu.

bizim için şampiyon bold pilot

En büyük başarıları, katıldığı son Gazi Koşusu ’nda, seneler geçmesine rağmen halen rekorunun kırılamaması ve Türkiye pistlerinde yarışan bir atın ilk kez uluslar arası bir yarışmada galip gelişidir. Ki, ölümün ardından bile onca sene geçmesine rağmen, bu başarılara henüz ulaşabilen bir at olmamıştır. Ölümünden 1 sene önce, son kez 2013 senesinde halkın önüne çıkan Bold Pilot, at yarışıyla ilgilenen, seven – sevmeyen herkesin bildiği, hala hatıralarında yer alan gerçek bir yarış efsanesi olarak hayatımızdan geldi geçti. Bir dönemlerin efsanesi bu güzel hayvan, aslında hayatındaki bu tip olaylarla, her zor anda pes eden bizlere de iyi bir örnek teşkil ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Netflix'te En Yeni ve İzlenmeye Değer Filmler

Çünkü; Halis’inde onunda bildiği bir sır vardı

“Bir gün ne olsa kaybedeceğiz, ama o vakte kadar kazanmak için koşacağız.”

bizim için şampiyon bold pilot

“Bizim İçin Şampiyon – Bold Pilot” üzerine 2 yorum

  1. Eser dedi ki:

    Duygu dolu anlar yaşadım bu filmi izlerken. Bir hayvanın biyografisini ilk kez izledim hayatımda

  2. Yusuf Yıldız dedi ki:

    Bizim İçin Şampiyon filmi gerçekten çok güzeldi. Sinema da izledim sizlere de öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir