Reklam Alanı
Reklam Alanı
iPhone 12 Özellikleri 
Akıllı Telefon 388 0

5.4 İnçlik iPhone 12 özellikleri belli oldu !

2020 Yılında çıkacak olan Apple’nin yeni serisi iPhone 12 akıllı telefon serisine ilişkin önemli detaylar yayınlandı. Pek çok sitede zaman zaman tasarımına ilişkin detaylar göze çarpsa da önemli bir detay bugün açıklandı. Telefon serisinin başlangıç ürünü olarak tanıtılan ve büyüklüğü sadece 5.4 inç olacak olan ve ilk kez küçük bir boyuta geri dönüş yapmayı sağlayan Apple bu alanda fiyat olarakta uygun bir telefonla karşımıza çıkabilir. Şaşırtıcı iPhone 12 özellikleri ile karşımıza çıkması beklenen telefon için hazırlıklarda sona gelindi. Sızdırılan bilgilere göre çıkış tarihi ve fiyatı yavaş yavaş belli olmaya başlandı. Serilerin gidişatına göre mini bir telefon ile karşımıza çıkması beklenen serinin küçük telefonu içinde teknik özellikler belli oldu .

iPhone 12 Özellikleri

Apple’nin yeni serisi iPhone 12 özellikleri duyurulmaya başlandı. ” Küçük iPhone ” olarak adlandırılan yeni telefon için hazırlıklar sürüyor. Boyutu 5.4 inç olması beklenen mini iPhone görenleri şaşırtmakta. Önce ki telefonlara göre iPhone 5 ile iPhone 6 serilerinde de yer alan bu boyutta ki telefonlarına geri dönüş yakalayan Apple yeni telefonda performansı geride bırakmayacaklarını duyurdu. Yaklaşık 2200 mAh boyutunda bir bataryası ile karşımıza çıkması beklenen telefonun yeni telefonlara göre en az %40 ile %45 arasında daha uygun olacağı ön görülmekte. Bununla birlikte her yıl artan telefon fiyatlarına nazaran çok daha uygun bir fiyat ile karşımıza çıkması ve uygun fiyatlı telefonlar arasında yerini hazırlayan bir telefon görebiliriz.

iPhone 12 Özellikleri 

iPhone 12 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPhone 12 için Eylül ayı işaret edilmekte. Net bir tarih belli olmaması ve diğer telefon üretcilerinin de çıkardığı tarihler ele alındığında en erken Xiaomi Ağustos ayında telefonlarını duyuracak. Hemen ardından Samsung ve Apple‘nin de yeni telefonlarını satışa çıkarması kuvvetle muhtemel olarak görülüyor.  Bu alanda fiyat etiketi de sızıntılar arasında bulunmakta. Yaklaşık 550 dolar bir fiyat ile satışa sunulması beklenen iPhone 12 özellikleri ile küçük telefonu Türkiye’de ki fiyatı ise vergilerle 7,000 Türk Lirasının üzerinde olması beklenmekte. Diğer telefonlar için beklenen fiyat ise 14 ile 15 binin üzerine olması. Teknik özellikler konusunda geri kalmamayı amaçlayan iPhone 12 için artık son haftalar. Yeni telefonu için heyecanlı olduklarını belirten Apple yetkilileri her türlü bütçeye uygun telefonlarını satışa sunacaklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir