Reklam Alanı


Cardano Ada Kripto Para
Kripto Para 39 0

ADA Coin – Cardano Dünyanın 3. En Büyük Kripto Parası Oldu

ADA Coin – Cardano Dünyanın 3. En Büyük Kripto Parası Oldu

Cardano blok zincirinin yarattığı ADA isimli kripto para 1.3 dolara ulaştı. Bu fiyat onu dünyanın en büyük 3. Kripto parası yapmaya yetiyor. ADA coin şuanda neredeyse 40 milyar dolarlık bir market büyüklüğüne ulaşmış durumda. Sadece bu büyüklük bile kripto para dünyasında ne derece uçuk fiyatların ve hacimlerin olduğu hakkında ufak bir fikir verebilir.

Cardano blok zinciri 2017 yılında ethereum blok zincirine rakip olarak kurulmuştu. Coinin arkasında ise Input Output Hong Kong isimli ticari şirket yer alıyor. Ada Coin ‘in kurucusu Charles Hoskinson aynı zamanda ethereum blok zincirinin de kurucu ortakları arasında yer alıyordu. Şimdi ise Cardano blok zincirinin CEO koltuğunda oturuyor.

Cardano Ada Kripto Para Nedir

Yani daha net olmak gerekirse kripto paranın değil IOHK isimli firmanın CEO’su durumunda. Bu özelliği de aynı zamanda Ada coine büyük bir kredibilite sunuyor. İnsanlar şimdi hiç olmadıkları kadar risk iştahları yüksek bir şekilde kripto paralara hücum ediyorlar. Bu büyük çılgınlıktan ADA coin de kendi payını alıyor ve dünyanın en büyük 3. Kripto parası olma ünvanını kazanmış oluyor.

ADA Coin – Cardano Nedir?

Ada Coin diğer pek çok coin gibi hızlı ve güvenli bir şekilde para transferi sağlar. Cardano merkeziyetsiz bir kripto para dağıtım merkezi ve platformudur. Bu platform blockchain sisteminin var olan problemlerini çözmeyi ve daha değişik inovasyonlar yapmayı hedeflemektedir. Bu anlamda oldukça yenilikçi ve gelecek vaad eden bir blockchain sistemidir.  Kuruluşundaki sistemleri de çok sağlamdır.

Akademik bir altyapı sayesinde çok sağlam bir kripto para ekosistemi kurulmuştur. Cardano ‘nun ana hedefleri muhasebe işlerini kolaylaştırmak, daha sofistike işlemler yapabilmek, güvenilir ve hızlı varlık transferini sağlamayı sağlamaktır. Bu gibi amaçları onu geleceğin önemli kripto paralarından birisi yapacaktır.

Cardano Ada Kripto Para

Cardano kurucusu kimdir?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson isimli bir iş adamıdır. Charles kripto para sektöründe çok önemli bir kişidir. Kendisi ethereum kurucuları arasında da yer almaktadır. Yani kripto para denince akla gelen en önemli sektör kurucularından birisidir. Bu nedenden dolayı da cardano en güvenilir kripto paralardan birisi olarak görülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Paribu nedir ? Nasıl kullanılır ? Paribu satış emri nasıl verilir ?

Ada Coin – Cardano Madenciliği

Cardano Coin ‘i de diğer coinler gibi madenciliğe uygun bir türdür. Ama bitcoin madenciliği ile aralarında önemli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklar cardanonun tercih edilmesinde önemli bir etken olmaya devam ediyor.  Öncelikle ADA Coin madenciliği geleneksel yöntemlerin dışında bir yöntemle yapılıyor. Geleneksel bitcoin madenciliği oldukça uzun meşakkatli ve elektrik tüketen bir sistem. Bu sistemde paralar sınırlı ve çok fazla elektrik ve CPU gücü gerektiriyor. Ama Cardano sistemi bundan oldukça farklı. Cardano madencilik sistemine uygun bir cüzdanınızın olması gerekmektedir. Bu cüzdana koyacağınız bir miktar ADA coin sizin için kendi kendine madencilik yapacaktır. En önemlisi de neredeyse hiç elektrik harcamayan bir sisteme sahip olmasıdır. Bu sayede daha çevreci ve geleceği düşünerek yapılan bir inovasyon olduğu anlaşılabilir.

Cardano Ada Coin

Cardano Satın Alınabilir mi?

Ada Coin – Cardano herkes tarafından dünyanın her tarafından satın alınabilir. Cardano almak için herhangi bir Bitcoin borsasında hesabınızın olması yeterlidir. Bu sayede herhangi bir coin gibi Cardano sistemine de dahil olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir