Reklam Alanı


Kripto Para Binance
Kripto Para 21 0

Kripto Para Borsası İçin En Güvenli Yerli ve Yabancı Borsalar

Kripto Para Borsası İçin En Güvenli Yerli ve Yabancı Borsalar

Kripto Para Piyasası

Son dönemlerde hem ülkemizde hem de dünyada kripto para piyasası iyice büyümeye başladı. Özellikle ülkemizde altcoin adı verilen bu paralara olan oldukça fazla. Türkiye bu anlamda Avrupa’da birinci olurken tüm dünyada ise 4. sırada. Oldukça yeni olan bu yatırım modeli de beraberinde bazı soru işaretlerini birlikte getiriyor. Hangi coinleri almaktan oldukça merak konusu. Fakat bundan da önemlisi insanlar bu coinleri nereden alacağını merak ediyor.

Çünkü hem yerli hem de yabancı kaynaklar binlerce site son zamanlarda aktif hale geldi. Fakat bu borsaların hepsi güvenli değil. Güvenden farklı olarak borsaların işlemleri yaparken de bazı sorunlar ortaya çıkardı biliniyor. Pek çok insan bu ortaya çıkan sorunlardan fazlası ile şikayetçi. Ortaya çıkan bu sorunlar geç yatırımdan parayı kaybetmeye kadar giden büyük sorunlar. Bu yüzden de insanların işlem yaptığı borsalar yatırım yaptığı paralardan çok daha önemli bir hal alıyor.

Kripto Paraların Alım – Satımı Güvenli Mi?

Kripto Para Alım Satım

Borsalardan farklı olarak insanların bir diğer merak edilen konu ise kripto diye isimlendirilen paralar ile işlem yapmanın güvenli olup olmadığı. Çünkü bu konuda insanlar farklı fikirlere ayrılmış durumda. Özellikle gelecekte bu paraların nasıl olacağı büyük merak konusu oldu. Teorik olarak insanlara güven konusunda fikir veren çok farklı tartışmalar mevcut. Ama işlem olarak güvenliğine bakılır ise bir kripto para bir yerden başka bir yere gönderilmesi sırasında hacklenmesi imkansız. Blokchain teknolojisi ile işlemleri yapılan bu paralar transfer sırasında her türlü kötü etkileşimden ya da girişimden korunuyor.

BTC Turk Yerli Kripto Para Borsası

Kripto Paralar

Ülkemizde Bitcoin gibi coinlerin yaygınlaşmasında BTC Turk firması öncü olan nadir isimlerdendir. BTC Turk bünyesinde pek fazla altcoin barındırmıyor. Fakat işlem yaparken kullanıcılarına fazla sorun yaşatmıyor. Oldukça kolay bir kullanımı olan ve her geçen gün bünyesindeki kripto sayısını arttıran BTC Turk ülkemizde en çok kullanılan borsalardan bir tanesi. Bir diğer yandan Milli Takım gibi önemli bir kulvara da sponsor olması kullanıcılarının güvenini arttırıyor. Anlaşmalı bankalar ile kullanıcıların para göndermesi ve çekmesi de oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  2019 Yılında Bitcoin ’e Ne Olacak?

Ayrıca BTC Turk içerisinde bakım, işlem dondurma ya da işlemin geç olması gibi durumlar da fazla yaşanmıyor. Diğer yerli borsalarda anlık artışlar geç ya da hiç olmazken BTC Turk bu anlamda çok daha sorunsuz ilerliyor. Hem internet üzerinden hem de mobil uygulama içerisinden kullanıcılar işlemlerini kolaylık yapabilmektedir. Ayrıca üyelik alınması ve güvenlik süreci de oldukça kolay. Kullanıcılar Türkçe dil desteği ile kolayca üyeliklerini tamamlayabiliyor.

Dünyanın En Büyük Borsası Binance

Binance

Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları denilince akla ilk gelen borsalardan bir tanesi Binance borsasıdır. Yabancı bir borsa olan Binance ’ın ülkemizde de çok fazla kullanıcısı var. Binance borsası da bunun farkında olarak Türk kullanıcılara pek çok kolaylık sunuyor. Üstelik Binance içerisinde yüzlerce farklı altcoin mevcut. Altcoinlerin bir kısmı USDT ile alınırken bir kısmı ise BUSD, BTC, ETH ya da BNB gibi coinler ile alınıyor. Binance borsasının kendi altcoini olan BNB ise dünya genelinde çokça kullanılan kriptolardan bir tanesi.

Binance bunun yanı sıra Binance TR uygulaması ile de Türk kullanıcılarına yardımcı oluyor. Kullanıcılar anlaşmalı bankalar ile önce TR Binance uygulamasına para gönderiyor. Oradan ise 0 komisyon ile tüm paralarını ana Binance uygulamasına atıyor. Son derece kolay bir kullanıma ve ara yüze sahip olan Binance ayrıca Türkçe dil desteği de sunuyor. Üstelik Türk kullanıcılar için Türkçe Destek Ekipleri de 7/24 aktif oluyor. Kripto para önerileri arasında adı geçen neredeyse tüm coinler Binance içerisinde yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir