Reklam Alanı
Reklam Alanı
Youtube İçin Video Montajı_1
Bilişim 808 0

Youtube İçin Video Montajı

Youtube İçin Video Montajı

Youtube için video içeriği oluşturanların en çok zorlandığı yer videoyu montajlamak. Video montajı için bazı kişiler pro versionu bulunan Adobe gibi büyük montaj programını tercih ederler. Ama küçük işler için ücretsiz programlarında montaj konusunda çok iyi işler çıkarabildiklerini biliyoruz. Telefon üzerinden video içeriği oluşturanlar için  PowerDirector adlı montaj programı nasıl kullanılır ?

PowerDirector İle Video Montajı Nasıl Yapılır

Youtube İçin Video Montajı_2

Programı açıldığında ilk olarak böyle bir ekran bizi karşılar. “Tutorials” yazan butona tıklarsanız program yapımcıların kısa kısa videolar ile güzel işler çıkarabilmeniz için ipucu videolarını izleyebilirsiniz.

Youtube İçin Video Montajı_3

“Produced Videos” yazan butona tıklarsak önceden oluşturmuş olduğunuz videolardan istediğinizi artık video haline yani mp4 uzantılı bir videoya getirebilmek için rendera bırakilirsiniz.

Youtube İçin Video Montajı_4

“New Project” yazan butona tıklanınca yeni bir videonun montajı için sıfır bir ekran açılır.

Youtube İçin Video Montajı_5

“New Project” tıkladıktan sonra sizden “Project Name” yani proje adı sorulacaktır. Proje adı girmek zorunda değilsiniz. Girmezseniz ekranda görmüş odluğunuz gibi “Project 02-09” gibi isimler atayacaktır. Proje adını ayarladıktan sonra “Proje Aspect Ratio” yazan yerden videonun dikey veya yatay olacağını seçiyorunuz. Bunu da seçtikten sonra “OK”  butonuna tıklayarak Youtube video montajı işlemlerimize devam ediyoruz.

Youtube İçin Video Montajı_6

“OK” butonuna tıkladıktan sonra böyle bir panel sizi karşılayacaktır.

Youtube İçin Video Montajı_7

Solda kırmızı çerçeve ile gösterilmiş olan yerden video, resim ve müzik yükleyebilirsiniz. Burada yükleyeceğiniz bütün resim ve video katman bir de yer alacaktır.

Youtube İçin Video Montajı_8

Video, resim, müzik yüklemek için tıklanması gereken yere tıkladıktan sonra böyle bir panel açılacakatır. Burada sizin telefondaki galerinizde bulunan videoları 1 numaralı yerden bulabilirsiniz. Resimleri 2 numaralı yerden bulabilirsiniz. Müzik eklemek için ise 3 numaralı yerden videonuza müzik yükleyebilirsiniz. Solda yer ala “Video Capture” butonu sizin o anda bulunduğunuz yerden video çekmek istiyorsanız diye konulmuştur. O butona tıklayıp video çekebilirsiniz. Altında bulunan “Color Board” butonu ise arka plan rengi için kullanmanız gereken bir renk varsa o rengi program size o butondan karşılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Youtube ’da Seyahat Kanalı Sahibi Olmak

Youtube İçin Video Montajı_9

Kırmızı çerçeve ile gösterilmiş olan yerden ikinci katmana text, video, resim ve sticker ekleyebilirsiniz. İkinci katmana yazı eklemek istiyorsanız “Text” butonundan sizin videonuza uygun bir yazı geçişi ile seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir