Reklam Alanı
Reklam Alanı
boron-deterjan
Güncel 404 1

Yerli Üretim Boron Deterjan

TÜRK YERLİ ÜRETİMİNİN YENİ GÖZDESİ BORON DETERJAN

 Boron Deterjan; modern çağın evimize getirdiği ve sağlığımızı direkt ya da dolaylı yollarla etkileyen kimyasal temizlik ürünlerinin aksine tamamen doğal mineraller ile üretimi sağlanmış ve de en önemlisi kesinlikle yüzde 100 yerli üretim olan en yeni ürünüdür. Çamaşır makinelerinde 40 derecelik yıkamada kullanılmak üzere tasarlanmış olan Boron Deterjan, kesinlikle insan sağlığını ve çevremizi tehlikeye sokacak hiçbir kimyasal ve fosfat bileşenlerini içermemektedir. Bu nedenle yurt içi ve yurt dışında evlerde kullanılacak en güvenilir ve doğal ürün olma özelliğini taşımaktadır. Boron ‘un ismini de aldığı bor minerali hayatımıza etki etki eden ve yaşam kalitemizi yükselten neredeyse bütün ürünlerin hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

boron-deterjan_fiyat

NE ŞEKİLDE TEMİN EDİLİR

 Boron deterjan; Türkiye genelinde büyük marketlerde 24 TL 90 kuruştan satışa sunulmuştur. Kullanan ev hanımlarından tam not alan yerli deterjanımız devlet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre yıl sonuna kadar aynı fiyattan satılmaya devam edileceği ve tüm halkın rahatlıkla temin edebileceği  ifade edildi.

NEDEN BORON DETERJAN

İÇERİK BAKIMINDAN BORON DETERJANI

Yapılan araştırmalar bor madeninden temin edilen boraks, soda aktif oksijeni,bitkisel sabunlar ve buna benzer tamamı doğal olan etken maddelerden üretilmiştir. Asla fosfat içermez. Bor madeni içeriği itibari ile leke çıkarabilme, enzimleri stabilize ve su sertliğini yumuşatma gibi özelliklere sahiptir. Işte bu özelliklerden yola çıkarak üretilen Boron Deterjanı  çevre ve insana kesinlikle zarar vermeyen özünde bulunan borat ile milli – yerli deterjanımız olarak karşımıza çıkmıştır. Içerisinde kimyasal ve petrol benzeri herhangi bir madde olmadığı için kullanılan atık suyundan da kesinlikle zarar gelmemektedir. Bu nedenle özellikle ev hanımları ailesinin sağlığı konusunda hassas davranırken ilk tercihleri muhakkak Boron Deterjan olacaktır.

boron-deterjan_4

ÜLKEYE KATKISI BAKIMINDAN BORON DETERJANI

Bu özelliklerinin ve kalitesinin yanı sıra yerli olması ve ülke ekonomisi kalkındıracak en önemli yatırımlardan biri olması sebebi ile ülke genelinde özellikle desteklenmesi gereken bir projedir. Bor mineralleri bakımın zengin yer altı kaynaklarına sahip ülkemiz bu bağlamda geçtiğimiz dönemlerde devlet yetkililerinin yaptığı açıklamalarda da dile getirdikleri “ yer altında işlenmedik madenimiz kalmayacak , hepsi ülke ekonomisine etkin şekilde kendi üretimimiz ile kazandırılacak” ifadelerinin hayata geçirilmiş halidir.

boron-deterjan_3

Dünyada bor kaynaklarının ortalama yüzde 73 kadarı Türkiye’ de yer almaktadır.  Hali hazırda 110 tane ülkeye bor ihracatı yapıldığı bilinmektedir. Tabi bu noktada bilinen en büyük rakipler de küresel pazara hakim Amerika, Hindistan ile Çin. Bor ‘un işlenmesinde en büyük atak ise; Eti Maden İşletmelerinde Yüksek Teknolojili aletlerin kullanılması ve klasik modelden uzaklaşarak daha modern çalışmalar ile yeni alanların oluşturulması ve pazar payının arttırılması olmuştur. Eti Maden işletmeleri 2008 yılından bu yana çok ciddi çalışmalar yürüterek bor ihracatında Türkiye ’nin ihracat rekoru kırmasını sağlamıştır.

Ülkemiz bor mineralleri açısından her ne kadar dünyada ilk sırada yer alsa da petrolün hüküm sürdüğü çağımızda sağlığımıza binlerce kez daha büyük katkı sağlayacak borun yeterli pazarı bulunmamaktadır. Bu noktada Türkiye elinde bulunan hazineyi işleyerek gelecek yıllarda endüstriyel manada ciddi üretimler gerçekleştirerek yeni pazarlara açılmayı ve dünya genelinde büyük bir çoğunluğa sağlık açısından en doğal etken madde olarak boru tanıtacaktır. Işte bu yerli üretim çalışmalarının ilki olan Boron Deterjan üretimi sağlığımız ile birlikte milli değerlerimiz ve ülkemizin kalkınması açısından da büyük öneme sahiptir.

boron-deterjan_2

Saydığımız bu sebeplerin tamamına bakıldığında ülkemiz açısından endüstriyel ihracatın bor ile atağa geçeceği, daha büyük bir pazara ulaşacağı noktada Türk vatandaşı olarak bizde kendi milli deterjanımızın kullanılması noktasında duyarlı olarak ve bu hususta herkesi bilinçlendirerek üzerimize düşen sosyal sorumluluğu yerine getirebilmeliyiz.

“Yerli Üretim Boron Deterjan” üzerine 1 yorum

  1. Seyhan dedi ki:

    Yerli üretimin şuan bence en dikkat çeken ürünlerinden birisi. Ayrıca, bilinen ürünlerden daha sağlıklı olduğu apaçık ortada. Bence daha çok teşvik edilmeli kullanımı. Paylaşılan bu güzel bilgiler sayesinde, bende ilk fırsatta evimde bu ürünü deneyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir