Reklam Alanı
Reklam Alanı
kamp-cadir
Güncel 883 0

Kampta Unutulmaması Gerekenler

Kampta Unutulmaması Gerekenler

 

Kamp malzemelerinin doğru hazırlanıp eksik bir şey alınamaması çok önemlidir. Çünkü bir tatile giderken hazırladığımız bavula benzemez. Temel yaşam faaliyetlerini sürdürebileceğiniz malzemeler taşındığı için kamp için unuttuğunuz küçücük bir detay tüm kamp sürecini zehir edebilir.

 

Temel Götürülmesi Gerekenler

Çadır ve mat: Kampa gidiyorsanız bir çadırınızın ve matınızın olması gerektiği anlamına geliyor. İlk defa çadır kuracaksanız gitmeden önce çadır nasıl yapılır öğrenebilirisiniz.

kamp-malzemeleri

Uyku tulumu ve yastık: Uyumak için seçeneklerinizi daha da çoğaltabilirsiniz. Ancak tek bir sırt çantasıyla gidiyorsanız uyku tulumu en güzel seçenek olacaktır.

 

Büyük sırt çantası: Özellikle sırt, bel ve göğüs desteği olan ve bol cepli çantalardan almak oldukça işinize yarayacaktır.

 

El feneri ve piller: Eğer yakınınızda telefonunuzu şarj edebileceğiniz bir yer, priz vs. herhangi bir şey yoksa telefonunuzu el feneri yaparak kullanmak istemeyeceksinizdir. Yanınızda el feneri götürmek en doğru olacaktır. Yanınızda el feneriniz gibi pilli herhangi bir ürününüz varsa yedek pil taşıyabilirsiniz. Aksi halde götürdüğünüz cihazın pili bittiğinde boşuna ürünü yanınızda taşımış olacaksınız.

 

Powerbank: Kamp gittiniz, yanınızda arkadaşlarınız var veya yok telefonunuz nasıl şarj edeceğini dert etmeyeceksiniz. Yine de kaybolma riskine vs karşı haberleşebilmek veya konum bulabilmek için powerbank’e ihtiyacınız olacaktır.

 

Çakı veya Bıçak: Kamp malzemeleri için olmazsa olmazlardan bir tanesidir.

kamp-malzemeleri

Kibrit ve çakmak: İkisini de yanınıza almanız tavsiye ediliyor. Çünkü çakmağı kullanmak daha kolaydır ama yine de gazı vs bitebilir. Yanınızda kibrit bulundurmak da faydalı olacaktır.

 

Güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka:  Kampa gittiğiniz bölge büyük ihtimalle araç geçmeyen veya ulaşımın az olduğu bir yer olacaktır. Sırtınızda sırt çantasıyla uzun yollar boyunca yürümeniz gerekebilir. Bu yüzden sizi güneşten koruyacak güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka bulundurmanız çok önemlidir.

 

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'deki Özel Üniversiteler

Kamp İçin Giysi Tavsiyeleri

Yedek kıyafetler: Gittiğiniz mevsime göre muhakkak yedek kıyafetler götürmeniz tavsiye edilir. Ancak bu yedek kıyafet tercihini yaparken ürünlerin ıslandığında çabuk kuruyan, en hafif ve en az kırışan ürünler olmasına dikkat edebilirsiniz.

kamp-cadir

Yedek iç çamaşırları: Yanınızda fazladan iç çamaşırı bulundurabilirsiniz. Yer kaplayan ürünler olmadığı için de fazlasını kullanmasanız bile size o kadar ağırlık yapmayacaktır.

 

Bel Çantası: Bu adımı atlasanız bile kampa gittikten sonra yokluğunu hissedebilirsiniz. Telefon, cüzdan gibi eşyalarını cebinizde taşımak o kadar güvenli olmayabilir. Sırtınızda büyük bir çanta olduğu için de sürekli çantanızın arkasından telefon veya cüzdanı almak sizi hayli yoracaktır. Çünkü sırt çantanızı sürekli çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Bel çantası ile bu sorunu rahatça çözebilirsiniz. Ancak su geçirmeyen çanta olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir