Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yerli Mesajlaşma Uygulama İsimleri Nelerdir
Güncel 708 0

Yerli Mesajlaşma Uygulama İsimleri Nelerdir?

Dünya ülkelerinin genelinde kullanılan popüler mesajlaşma uygulamalarının popüler olarak tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Skype ile WhatsApp gibi uygulamalar dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalar olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde geliştirilen yerli mesajlaşma uygulama isimleri dünya genelindeki popüler uygulamalara alternatif olarak da değerlendirilebilir.

Dünyada henüz çok duyulmamış olsa da bu yeni uygulamaların adlarını duyurma olasılığı da vardır. Fakat kullanıcıların beğenileri zamanla uygulamaların popüler olmasını sağlayacaktır. Ülkemizin ekonomisini kalkındırmak için yapılan hamleler arasında teknolojik ilerlemeler de vardır. Yerli uygulamaların kullanılması kalkınmaya destek olacaktır. İşte ülkemizin geliştirdiği ve kullanımı oldukça kolay olan mesajlaşma uygulamaları;

Bip Mesajlaşma Uygulaması

Ülkemizin mühendisleri tarafından geliştirilmiştir. Tamamen yerli bir uygulamadır. %100 yerli uygulamada sesli ve görüntülü görüşme seçenekleri bulunmaktadır. TurkcellBip uygulamasıyla yapılan sesli ve görüntülü konuşmalar son derece kalitelidir. 7/24, zaman ve mekan sınırlaması olmadan kesintisiz görüşme imkanı sunar. Kesintisiz yüksek kalitedeki sesli ve görüntülü görüşmenin yanında video, mesaj, bilgi ve dosya paylaşımı da yapılabilmektedir. Uçtan uça şifrelenerek güvenlik üst seviyeye yükseltilmiştir. Yerli mesajlaşma uygulama isimleri arasında en popüler uygulamadır. Verilerin gizliliği sağlanan uygulama mobilden ve webten kullanılabilmektedir.

Yerli Mesajlaşma Uygulama İsimleri Nelerdir

Dedi Mesajlaşma Uygulaması

Dedi uygulaması BTK tarafından geliştirilmiştir. Telefonda kullanılabilmektedir. Kullanımı çok pratik ve basittir. Güvenli ve hızlı bir şekilde anlık mesajlaşmaya imkan vermektedir. Sesli ve görüntülü arama yapılabilmektedir. Dosya, resim, video gibi veri paylaşımı yapılabilir. Uygulamada “Kaybolan Mesajlar” özelliği vardır. Bu özellik aktif hale getirildiğinde gönderilen mesaj ilgili kişi tarafından okunduktan sonra silinmektedir. Silinmesi için belli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Basit bir ara yüze sahip olan uygulamayla grup sohbetleri de yapılabilir. Telefon rehberine bağlanabilir. Görüşme ve yazışma kayıtları tutulmaz. Son derece güvenli bir uygulamadır.

İlginizi Çekebilir:  Airbnb Uygulaması Nedir?

Wirofon Mesajlaşma Uygulaması

Ülkemizin yerli mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Wirofon, Türk Telekom bünyesinde bulunan bir uygulamadır. Ücretsiz bir şekilde indirilebilmesi, önemli bir fırsat olarak karşımıza çıkar. Temelde bir iletişim ve mesajlaşma uygulaması olarak da tanımlanabilir. Hem sesli hem de görüntülü görüşme imkanını sunuyor olması bu uygulamanın iddialı özellikleri arasında yer alır. Ses il birlikte video, resim ve dosya da gönderilebilir.

Messenger, WhatsApp gibi dünya çapında popüler olan uygulamalardaki bütün özelliklere sahiptir. Wirofon’u diğerlerinden ayırt eden en önemli özelliği HD kalitesiyle görüntülü konuşma imkanının verilmesidir. Türk Telekom abonesi olanlar tarifeleri dahilinde ek ücret ödemeden uygulamayı kullanabilir. Ev telefonunu mekan sınırlandırması olmadan kullanma imkanı sunar. Karşıdaki kişi Wirofon kullanmasa bile arama yapılabilir. Laff ve Viatori diğer yerli mesajlaşma uygulama isimleri arasında yer almaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir