Reklam Alanı
Reklam Alanı
Olmazsa Olmaz Android Uygulamalar Hangileridir?
Akıllı Telefon 442 1

Olmazsa Olmaz Android Uygulamalar Hangileridir?

Günümüz dünyasında imkanı olan herkes akıllı telefon kullanmaktadır. Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalar birçok işimizi kolaylaştırmaktadır. Olmazsa olmaz Android uygulamalar ile akıllı telefonu etkili bir şekilde kullanmak mümkündür. Can simidi olarak nitelendirilebilecek olan bu uygulamalar son derece kullanışlıdır. Kullanımı çok kolay olan bu uygulamalarda bazı dönemlerde yenilemeler yapılmaktadır. Yapılan yeniliklerle özellikleri ve donanımları değişen telefonlarla uyumun yakalanması hedeflenir.

Belli bir amaç için tasarlanmış olan uygulamalar arasında eğlence için olanlar da vardır. Eğlence için olanların dışındaki uygulamaların bazıları telefonunuzda mutlaka olmalıdır: Günlük işlere yardımcı olur, telefonun daha aktif kullanılmasını sağlar. Uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak indirilir. Fakat aralarında nadir de olsa ücretli indirilenler de vardır. Android cihazların günlük hayatımıza girmesine paralel olarak pek çok uygulama da etkili bir düzeyde kullanılmaya başlanmıştır.

Olmazsa Olmaz Android Uygulama: Whatsapp

Telefonların marketlerinden ücretsizi olarak indirilen bir uygulamadır. Whatsapp, telefon kullanıcıları için apayrı bir yere sahiptir. Akıllı telefonu olup kullanmayan yoktur. Dünyanın bir ucundaki sevdiğinizle, eşinizle, dostunuzla ve aile fertlerinizle görüşme imkanı sunar. Olmazsa olmaz Android uygulamalar arasında en başta yer alır. Uygulamanın özellikleri;

  • İnternet üzerinden sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunar.
  • Mesajlaşmalar ise ücretsizdir.
  • İşlevsel özellikleri vardır.
  • Kullanımı çok rahat ve pratiktir.
  • Grup kurularak mesajlaşma ve iletişim kurma imkanı verir. Kurumsal firmaların birçoğu çalışanları arasındaki iletişimi Whatsapp üzerinden sağlamaktadır.
  • Uygulama telefonda ve bilgisayarda kullanılabilir.

Olmazsa Olmaz Android Uygulamalar Hangileridir?

Pics Art Photo Editor Uygulaması

Akıllı telefonları birçoğumuz fotoğraf makinesi ve kamera gibi kullanmaktayız. Cihazların genellikle kameraları yüksek özelliklere sahip olduğundan çekilen fotoğrafların kalitesi de çok iyidir. Çekilen fotoğrafların bazen düzenlenmesi gerekir. Sosyal medyada kullanılacak fotoğraflar illa düzenlenir. PicsArt uygulaması ile fotoğrafların düzenleme işlemi yapılır. Uygulamanın kolaj yapma özelliği de vardır. İstenilen fotoğraflar düzenlendikten sonra istenilen yerde kullanılabilir. Fotoğraf düzenleme için kullanılabilecek en iyi uygulamadır.

İlginizi Çekebilir:  Akıllı Ev Sistemleri

Spotify Müzik Uygulaması

Her türlü müziğin bulunduğu bir uygulamadır. Ücretsiz olarak internetten indirilebilir. Premium özelliği kullanılacaksa ücret ödenmesi gerekir. Spotify’de dinlenilen müzikler farklı platformlarda paylaşılabilir. Aynı anda farklı cihazlarda müzik dinlemeye imkan sağlar.

MYT Müzik Uygulaması

Youtube tabanlı müziklerin indirilmesi için kullanılan bir uygulamadır. Telefona indirilen müzikler internete ihtiyaç duyulmadan dinlenir. Telefonda çok az yer kaplayan uygulama ile youtube videoları da indirilebilir. Müzik severler için MYT müzik uygulamasının mükemmel seçenekleri sunduğunu da ifade etmek mümkün olur. Böylece tam da aranılan kalitede müziklerin indirilmesi ve dinlenilmesi de mümkün hale gelir.

Clean Master Güvenlik Uygulaması

Telefonun kötü yazılımlardan ve virüslerden korunması, gereksiz olan dosyaların silinerek yer açılması gerekir. Clean Master güvenlik uygulaması olup olmazsa olmaz Android uygulamalar arasında yer alır. Üstelik Clean Master yüksek düzeyde güvenlik sağlanması konusunda da oldukça iddialı olan bir uygulama olarak da karşımıza çıkar!

“Olmazsa Olmaz Android Uygulamalar Hangileridir?” üzerine 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir