Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yeni PlayStation 5 Özellikleri İle Göz Dolduruyor!
Oyun 91 0

Yeni PlayStation 5 Özellikleri İle Göz Dolduruyor!

Oyun seveler tarafından heyecanla beklenen Yeni PlayStation 5 özellikleri meraklılarını mutlu edeceğe benzemekte. 12 Haziran’da yapılan lansman ile birlikte sevenlerine tanıtımı yapıldı. Yeni Play Station 5 hangi özelliklerle karşımıza çıkıyor? Sorusunu cevabı yapılan lansmada verildi. Yeni nesil oyunun tasarımları ve özellikleri oldukça dikkat çekici.

PlayStation 5 oyunu Sony tarafından oyun severlerle buluşturulmaktadır. Daha önce sızan oyun hakkındaki bilgiler yapılan lansman ile kesinleşti. Lansman Sony tarafından yapıldı ve oyunun tasarımına, teknik özelliklerine varıncaya kadar her konuda bilgi verildi. Aksesuarları ile öne çıkan oyunun mühendislerinden biri tanınmış Mark Cern’dir. Ürettiği oyunların özellikleriyle tanınan Mark Cern’in merakla bekleyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacağı umulmakta.

PlayStation 5 Donanımsal Özellikleri Nasıldır?

Yeni PlayStation 5 özellikleri bakımından son derce teknik bir ürün olarak tanımlanıyor. Özellikle oyun dünyasına yeniden bir şekil verme potansiyeline sahip olan bu yeni ürün; oyun keyfini de olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca gerideki serilerle de uyumlu bir özelliğe sahip olan bu ürün; aynı zamanda konforlu bir oyun oynama olanağı da sunuyor.

Yeni PlayStation 5 Özellikleri İle Göz Dolduruyor!

Üstelik PS1’dn başlamak üzere PS4 oyununu da kapsayacak ve bunlarla da uyumlu olabilecek bu yeni cihaz; etkili donanımlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor! İşte bu yeni ürünün özellikleri:

  • Sesi Tempest 3D özelliği
  • 100 GB Ultra HD özelliğine sahip oyun diski alanı
  • 16 GB GDDR6 Özelliğine sahip RAM ile desteklenen RAM 448 GB özelliği
  • Okuma hızı bakımından etkili bir hız ile birlikte 5,5 GB SSD depolama alanı
  • AMD Zen oyun işlemcisiyle birlikte 8 çekirdekli olan 2 CPU 3,5 Ghz özelliği
  • Televizyonlarda desteklenmesi gereken video girişi HDMI 2.1VRR desteğinin bulunması
  • Nitelikli bir grafik işlemcisi olan AMD Radeon RDNA 2’den yüksek 2,23 Ghz frekansında işlemci
  • PlayStation 5’te Ray tracing özelliğiyle birlikte 8K ve 4K destek özelliğinin de bulunacağı ifade ediliyor
İlginizi Çekebilir:  Gündemimiz PEAK

PlayStation 5 ile Uyum Sağlayan Aksesuarlar

Yapılan lansman ile sadece oyun değil uyumlu olan aksesuarlar da tanıtılmıştır. Cihazla uyumlu olması gereken en önemli aksesuar iki tane lensi bulunan HD kameradır. Yeni HD kamerayla oynayan oyuncuların oyunu daha yüksek kalitede oynayacağı ifade edilmekte. Bu yeni üründe oyuncuların kendilerine ait olan görüntüleri çok daha yüksek bir görüntü kalitesinde aktarabilmeleri de mümkün olacak!

Yeni oyun konseptine sahip olan aksesuarlarla desteklenen yeni PlayStation 5; Pulse 3D oyuncu kulaklığıyla da dikkatleri üzerine çekiyor! Ayrıca çift yönlü gürültünün engellenmesini mümkün kılan 3D Tempest mikrofonuyla da bu yeni ürün son derece keyifli oyunların adresi konumunda yer alacak!

Yeni PlayStation 5 mükemmel özellikleriyle karşımıza çıkıyor! Çünkü bu yeni ürün oyun dünyasına baştan sonra yeniden yön vereceğe benziyor. Bu kapsamda yeni PlayStation 5 özellikleri ve aksesuarlarının da oldukça gelişmiş olduğunu ifade etmek de mümkün oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir