Reklam Alanı
Reklam Alanı
Xiaomi Mi Watch Lite Özellikleri Nelerdir
Güncel 398 0

Xiaomi Mi Watch Lite Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi, akıllı telefon ve elektronik cihaz üretimi yapan Çin merkezli bir şirkettir. Son zamanlarda cihazları ülkemizde çok fazla talep görmektedir. Yeni akıllı telefon modelleri ve akıllı saat üreterek piyasaya süren mekanın en son modeli Mi Watch Lite’dir. Xiaomi Mi Watch Lite Özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Aslında akıllı saatin çok farklı ve etkileyici özellikleri vardır. Fakat bu özellikler arasında en çok şarjı dikkatleri çekmektedir.

Yoğun çalışan ve gününün çoğunu dışarıda geçirenler için şarj süresi çok önemlidir. Uygulamalardan ve çok yoğun kullanıldığından dolayı birçok akıllı saatin şarjı çok kısa sürede bitmektedir. Oysaki Xiaomi Mi Watch Lite tek şarj ile 120 saat kullanılabilmektedir. Yaklaşık olarak 9 gün tek bir kerelik şarjla kullanılabilmesi muhteşem bir olaydır. Xiaom telefon modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok geniş kapsamlı özellikler çıkmaktadır. Bundan dolayı Xiaomi Mi Watch Lite özelliklerinin de son derece iddialı olduğunu ifade edebiliriz!

Mi Watch Lite Neler Yapabilir?

Fiyatı hakkında kesin bir açıklamanın yapılmadığı Xiaomi Mi Watch Lite özellikleri ve tasarımından dolayı yoğun rağbet görecektir. Benzer cihazlara bakıldığında ortalama bir rakam vermek mümkünken firmanın açıklamasını beklemek daha doğru olacaktır. Model aktif olarak kullanıma uygundur. Kullanıcıları cihazdan şunları yapabilecek;

  • Kalp atışının hızını takip
  • Bildirimleri kontrol özelliği
  • Uyku düzeninin takip edilmesi
  • Solunum egzersizlerini desteklemesi
  • Arama yanıtlama özelliğini kapsaması
  • Hava durumu bilgilerine erişim özelliği
  • Müzik dinleme ve çalan kontrol edilebilmesi

Xiaomi Mi Watch Lite Özellikleri Nelerdir

Su ve toza karşı dayanıklı olan cihazla; kullanıcılar çok keyifli bir deneyim de yaşayabileceklerdir. Yine kullanıcılar konforlu akıllı saatle etkili bir deneyimi yaşama imkanı da elde edebileceklerdir. Android cihazlarda Xiaomi Wear başarılı sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Yine İOS’larda Xiaomi Wear Lite uygulamaları ile kullanılmaktadır. Söz konusu modelin kullanım özelliklerinin muadillerine göre çok daha gelişmiş olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz!

İlginizi Çekebilir:  Doğanın Güzelliği ve Gücü İle Yüzleştiren Doğa Sporları

Xiaomi Mi Watch Lite Genel Özellikler

GLONASS ve GPS desteği bulunan akıllı saat ara yüz bakımından oldukça zengindir. Konum bildirme ve konum özelliğini kullanma imkanı bulunmaktadır. Cihazda 1,4 inç’lik LCD ekran bulunmaktadır. Ekranın çözünürlüğü 320 * 320 piksel değerindedir. Bu ürün; 230 mAh’lik bataryasıyla dikkatlerine üzerine çekmekle birlikte; bu ürünün kullanım ömrü 120 saat kadardır. Tek şarjla GPS spor moduna ayarlandığında uzun süreli kullanmak mümkündür. Böylece bu cihazın bataryasının oldukça uzun ömürlü olduğunu da söyleyebiliriz.

11 tane spor moda sahip olan cihazda birçok işlem yapılabilmektedir. Uzun pil ömrü kadar önemli olan işlem çeşitliliği kullanım kalitesini artırmaktadır. Bildirimleri görüntüleme, kalp atışını ölçme gibi özellikleri oldukça önemlidir. Ülkemizde satışının olup olmayacağı netleşmeyen Xiaomi Mi Watch Lite özellikleri meraklılarının bir şekilde elde etmesini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir