Reklam Alanı
Reklam Alanı
xiaomi mi note 10 lite
Akıllı Telefon 635 2

Xiaomi Mi Note 10 Lite Özellikleri Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda Xiaomi nin yeni uygun fiyatlı fiyat performans ürünü olan Xioami Mi Note 10 Lite özellikleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Xiaomi Mi Note 10 Lite Teknik Özellikleri

  • Ekran Boyutu: 6.47 inç
  • Dahili Depolama: 64 GB
  • Bellek (RAM): 6 GB
  • Batarya Kapasitesi: 5260 mAh.
  • 4.5G Desteği
  • CPU Frekansı: 2.2 GHz.
  • Ekran Çözünürlüğü 1080×2340 (FHD+) Piksel
  • Kamera Çözünürlüğü 64 MP

 

Genel olarak bu özelliklere sahip olan uygun fiyatlı fiyat performans ürünü Xioami Mi Note 10 Lite, ekran boyutu olarak, artık alıştığımız büyük bir ekran tipine sahiptir. Xiaomi Mi Note 10 Lite ‘ın işlemcisi Snapdragon 730G’dir. Bu fiyat aralığında böyle bir işlemci kullanılması, telefonun avantajları arasında yer almaktadır. Snapdragon 730G günümüzün akıllı telefon dünyasında oldukça yeterli bir işlemcidir. Oyun, sosyal medya ve günlük işler için kullanılabilecek bir işlemci olan Snapdragon 730G Xioami Mi Note 10 Lite akıllı telefonunda bulunmaktadır. Tasarım açısından oldukça kaliteli ve şık bir telefon olmasıyla birlikte üç adet renk tasarımına sahiptir. Xiaomi Mi Note 10 Lite’ın şeftali pembesi, fırtına turuncusu, yeşil çay ve dut mavisi renkleri bulunmaktadır. Xiaomi Mi Note 10 Lite bellek (RAM) kapasitesi olarak oldukça yeterli, hatta fazladır. 6 GB bellek (RAM) oranına sahip bu telefon bu bellek  boyutuyla işinizi bir hayli görecektir. Ayrıca telefonda günümüzün çoğu akıllı telefonunda da olduğu gibi 4.5G desteği bulunmaktadır.

Xiaomi Mi Note 10 Lite Batarya Özellikleri

Xiaomi Mi Note 10 Lite’ın batarya kapasitesine gelecek olursak, 5260 mAh. gibi bir batarya boyutuna sahip bu telefon, çok iyi bir pil performansını, batarya kapasitesinden ötürü kullanıcılara sunabilmektedir. Günümüzde akıllı telefonlarda en önemli özelliklerden bir tanesi olan batarya kapasitesinin, fiyatına göre bu kadar iyi olması, telefonun bir diğer avantajlarından bir tanesidir.

İlginizi Çekebilir:  Xiaomi Redmi Note 7 Özellikleri Nedir?

Xiaomi Mi Note 10 Lite Ekranı

Ekran çözünürlüğü olarak da oldukça yeterli olan bu telefon, fiyatına göre 1080×2340 piksel gibi bir oranı sağlayabilmektedir. Bu oran günümüz akıllı telefonları açısından oldukça yeterlidir.  Kamerası ile güzel şeyler yaratabileceğiniz bu telefon, kamerasında 64 MP gibi yüksek bir MP miktarını kamerasında bulundurmaktadır. 64 MP günümüzdeki akıllı telefonlarda oldukça yeterli ve kullanışlı bir MP miktarıdır. Bu telefon bu fiyat segmentinde düşünülebilecek telefonlar arasında yer alabilir.

Daha fazla yazı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

“Xiaomi Mi Note 10 Lite Özellikleri Hakkında Bilgiler” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir