Reklam Alanı
Reklam Alanı
Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri
Akıllı Telefon 449 2

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri Fiyatı ve Hakkında Diğer Bilinmesi Gerekenler

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri dahil olmak üzere hakkında yayılan tüm dedikodular an itibariyle zihinlerde “yılın en iyi akıllı telefonu” olacağı izlenimini oluşturmuş durumda. Söz konusu haberlerin çok fazla rağbet görmesi ve hakkında pek çok şeyin yazılıp çizilmesi bunun bir göstergesi. Zaman içerisinde söylentiler değişti. Zira 2019’un başlarında Mi 9’un halefi tanımlaması yapılırken 2019’un sonlarında Mi 10 ile kıyaslanır hale geldi. Hatta sızan bilgilere göz atıldığında Xiaomi Mi Note 10 özellikleri ve Fiyatı itibariyle Huawei P40 ve OnePlus 8’e rakip olacakmış gibi geliyor.

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri

Geçtiğimiz yıl Xiaomi şirketi patlama yapan satışlarıyla Çin’in söz sahibi markalarından biri olduktan sonra vizyonunu geçmişe göre genişletti. Ancak Xiaomi markalı telefonların neredeyse tamamının bütçe dostu ve orta sınıf cihazlar olduğu da ortada. Beklentiler Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri resmen açıklandıktan sonra Apple, Samsung ve Huawei ile yarışılacağı yönünde. Şubat ayının başında Çin’de açıklanan  Pro sürümü hakkındaki soru işaretleri de gün yüzüne çıktı Beklenen. Xiaomi Note 10 fiyatı ve özellikleri merakın dozunu biraz daha arttırdı doğrusu. Bu yüzden Xiaomi Mi Note 10 Fiyatı ve diğer bilgileri resmi olarak Galaxy S20 etkinliğinden önce MWC 2020’de açıklanabilir, malumunuz olduğu üzere kongrenin başlamasına çok fazla bir şey kalmadı.

İlginizi Çekebilir:  Xiaomi 'nin En İyi Telefonu

Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Öncelikle çıkış tarihini kesin olarak kestirmek, şirketin gelenek haline getirmiş olduğu tarihler bulunmadığı için şu anda güç. Ancak Xiaomi Mi 9’un çıkış tarihi ve fiyatına bakılarak belli başlı çıkarımları yapmak mümkün. Xiaomi Mi 9 küresel pazara sunulacak satış tarihi için bilgilerini MWC 2019’da vermişti. Xiaomi Mi Note 10 için de söylentiler 11 Şubat’taki etkinlikte duyurulacağı yönünde. Şubatın on biri Galaxy S20’nin çıkışı ile denk düşse de Xiaomi’nin yapacağı duyuru Çin için geçerli olacak. Küresel çapta kesin piyasaya çıkış tarihi MWC 2020’de açıklanacak. Fakat başka bir söylentiye göre de 13 Şubat’ta online olarak Çin’de açıklanacak, zira coronavirüs Çin’de normal yaşamı felç etmiş durumda. Xiaomi Mi Note 10 Fiyatı hakkında da kesin bilgiler bulunmamakla birlikte tahminlere dayanarak Xiaomi Mi 9’un etiketi olan 650 dolar bandını görmemiz muhtemel. Elbette bu ücret depolama varyantlarına göre değişecektir.

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri

Konudan anlayacağınız gibi çok sayıda söylenti pazardaki haberleri işgal etmiş durumda. Bunlardan bir tanesi de 12 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip sahip PRO versiyonunun 540 dolar, 512 GB depolama barındıran sürümün de 640 dolar olacağı bilgisi. Dolar bazında görmüş olduğunuz fiyatlar çin fiyatları olmakla beraber, Xiaomi’nin Çin fiyatlarıyla dünyanın diğer noktalarında aynı fiyatlara satması görülmemiş bir olay. Yani bu söylentileri bir “müjde” olarak algılamamakta fayda var. Fiyatların Mi 9’dan yüksek olması da tahmin edilebileceğiniz gibi özelliklerinin yüksek oluşundan kaynaklı.

Diğer Bilgiler

Cihaz hakkında söylentilerin ötesinde sızdırılmış çok fazla bilgi olmamakla beraber, eldeki bir avuç bilgi ile özellikler hakkında fikir sahibi olmamız mümkün. İlk olarak her zaman olduğu gibi Pro versiyonu yine kullanıcılarla buluşacak. Diğer bir sızıntı her iki sürümün 6.5 inç 90Hz ekrana sahip olduğu yönünde. Pro sürümünün çok büyük artıları olmadığı izlenimi zihinlere yerleşmiş durumda. Söylentilerin aksine  Note 10 için 108 MP kamera kurulumu eldeki bilgilerde görünmüyor. İddiaya göre Xiaomi Mi Note 10 Pro 48 MP, 12 MP, 8 MP dizilimine, Note 10 ise 20MP, 12MP ve 5MP kombinasyonuna sahip olacak, lensler hakkında şuan için net bir şey söylemek yanlış olur. Şarj hızları bakımından Pro sürümünün 66W hızlı şarj ve 40W kablosuz şarj seçeneklerine, normal sürümün 40W hızlı ve 30W kablosuz şarj  seçeneklerine sahip olduğu kesinleşmiş diğer bir bilgi. Ortaya atılan diğer iddiaya göre her iki sürümde de 10W wi-fi şarj özelliği bulunacak.

Xiaomi Mi Note 10 Özellikleri

Tüm bunları unutturacak başka bir söylenti silsilesi daha yaygın olarak kullanılıyor. Söz konusu iddialardan bazıları şunlar:  Xiaomi Mi Note 10 Pro, Snapdragon 865 yonga seti, 16GB RAM, 512GB depolama alanı ve 5.250mAh pil ile gelecek. Söylentilerin devamında kullanıcıları 1080 x 2080 boyutunda bir ekranın karşılayacağı, 108MP, 16MP, 12MP ve 5MP olmak üzere dört kameranın telefonda bulunacağı bilgileri de yer aldı. Söylentiler görüldüğü üzere çatışmakla beraber ortak olan tek konu Snapdragon 865’in varlığı. Bu söylentiler doğru ise SD 865’e sahip ilk akıllı telefon olma unvanını kazanabilir.

Tasarım

Tasarım açısından bakıldığında bu telefon resmi olmayan resimlere dayanılarak söylenebilir ki Samsung S10 ile benzer bir görüntüye sahip olacak. Bu tahmini yürütmek için eldeki resimler yeterli olacaktır. Tasarımın yan unsurları hakkında net bilgi vermek şuan için erken, hal böyle iken sızdırılan bilgilerin bir adım ötesi ancak fuardaki Xiaomi Mi Note 10 lansmanı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Huawei Mi Xiaomi Mi? Hangisi Daha İyi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir