Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 969 0

Xiaomi Mi Band 4 Özellikleri Nasıl Olacak?

Bileklik konusunda iddialı markalardan biri olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı bileklik modelleri için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Markanın yeni bileklik modellerinin Xiaomi Mi Band 4 adıyla geldiğini görmek mümkün olacak. Gerek tasarım kısmında gerekse de teknik özellikler kısmında yenilikler sunacak olan serinin detaylarından söz edelim.

Xiaomi Mi Band 4 Neleri Değişecek?

Xiaomi Mi Band 4 akıllı bileklik modelinde tasarım değişiklikleri ilk dikkat çeken kısım olacak. Tasarım bölümünde yapılan değişiklikle beraber saatin ekranının yenilendiğini görmek mümkün olacak. Biraz daha geniş bir ekran kullanacak olan bileklik, genel tasarım kısmında da fark yaratan bir seri olarak karşımıza çıkacak. Öyle ki ekranın üzerinde yer alacak olan tuş kısmının da değiştiğini göreceğiz.

Fiziksel bir tuş kullanılmasının yerine yeni modelin kapasitif bir butona geçeceği ve bunun da kontrolleri kolaylaştıracağı konusunda bilgiler var. Ekranı uyandırmak için sadece bu tuşa tıklamak yeterli olacak.

Xiaomi Mi Band 4

Ekran Yenilenecek

Ekran kısmında önemli bir yenilik daha karşımıza gelecek. Şimdiye kadar sunulan siyah beyaz ekranların yerini doğrudan renkli ekranların aldığını görmek mümkün olacak. Siyah beyaz ekranın yerini alacak olan renkli ekranlar, daha net daha canlı görüntüler sunulmasını sağlayacak ki bu da görüntü kalitesini doğrudan etkileyecek.

Xiaomi Mi Band 4

Sanal Asistan Uyumu

Xiaomi Mi Band 4 akıllı bileklik modelinin başka önemli bir artısı ise sanal asistan desteği olacak. Saatin giyilebilir ürünlere yeni bir renk getireceği açıklanan sanal asistan desteğinin de gelmesi bekleniyor. Xiao AI sanal asistanı kullanılacak olan yeni bileklik, kolayca kontrol edilebilecek. Sadece sesli komut ile sanal asistanı kullanabileceksiniz. Fakat burada kötü bir nokta daha var.

Sadece sesli komut ile çalışan bir sanal asistan söz konusu ancak şu an için söz konusu sanal asistanın sadece Çin içerisinde kullanılması mümkün olacak. Dil desteği nedeniyle sadece Çin içerisinde geçerli olacak bir sanal asistan kullanımı göreceğiz. Ne kadar süre sonra diğer bölgeler için desteğin geleceği de bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir