Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilişim 504 0

WordPress Tema Cenneti : ThemeForest – Bölüm 2

Bir önceki yazımızda sizlere ThemeForest sitesini tanıtmıştık. Bu yazımızda da ThemForest’in diğer imkanlarını anlatacağız;

 

ThemeForest’ın Diğer İmkanları

ThemeForest ‘in bizim ürünlerimiz kısmında oldukça güzel imkanlar bulunmaktadır. Bunlar; envato elements, envato sites, envato studio, envato tuts+ seçenekleridir.

Envato Elements: 

Sürekli envato ürünlerini satın almaya ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle Envato Elements’i tavsiye ederiz. Bir kere yıllık ödenen bir ücret ile envato ürünlerini bir daha para ödemeden kullanabilirsiniz. Yalnız envato kural olarak multi-kullanımlara (yani birden fazla kişinin kullanmasına) dikkat etmektedir. Şifrenizi başkaları ile paylaşmanız engellenme ve hesabınızın kapatılma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Envato Sites:

ThemeForest yazımızın devamında sıra Envato’dan isteyenlere ücretsiz web sitesi yapma hizmeti. Envato sites’e tıkladığınızda otomatik olarak sites.envato.com açılmakta. Buradan açacağınız sitenin ne ile alakalı olduğu sorulmaktadır. Restaurant mı, cafe mi yada ne ile alakalı ise onu yazmanız gerekiyor. Yazdığınız anda size site için temalar önerilmekte. Bunlardan beğendiğiniz birine tıklayın ve karşınıza gelen kuralları onay sayfasını Agree and Continue dedikten sonra isterseniz eğitim turunu izleyebilir detaylı bilgi alabilirsiniz yada skip tour butonuna basıp sitenizi düzenlemeye geçebilirsiniz.

 

Envato Studio:

Freelancerın Envato markette belkide en sevdiği alan diyebiliriz. Freelancer çalışanlar sadece üretmiş oldukları materyalleri değil aynı zamanda süreklilik arz eden işleri de almak ve düzenli gelirler elde etmek isterler. Envato Studio ise sitesi için geliştirici, web tasarımcı, grafiker veya diğer materyalleri üreten freelancer çalışan arayan herkes buradan kendisine uygun freelancerlara teklif sunmaktadır. Eğer sizde kendinize freelancer iş yapacak birini arıyorsanız Envato Studio oldukça işinize yarayacak. Burada kendinize uygun kelime freelancer arayabilir yada alt kısımda bulunan en çok arama yapılan kategorilerden daha geniş sonuçlara bakabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:  Wordpress Tema Cenneti : ThemeForest - Bölüm 1

Envato Tuts+

Envato’nun bir nevi bilgi ve eğitim platformu diyebiliriz. Gelişticilerden, kullanıcılardan uzmanların yazdıkları incelemeler, geliştiricilerin kullanıcı kılavuzu gibi  ama sade ve herkesin anlayacağı anlatımları (tabi İngilizce olarak) ile web tasarımları, eklentiler ve kodlar başta olmak üzere Envato Markette yer alan tüm ürünlerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mail adresinizi kayıt ederek düzenli bilgilendirmeleri de alabilirsiniz. Burada sadece düz makaleler değil, videolar ve e-booklar da bulabilmektesiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir