Reklam Alanı
Reklam Alanı
Türkiye’de En Çok Satan Akıllı Telefon Markaları
Akıllı Telefon 342 0

Türkiye’de En Çok Satan Akıllı Telefon Markaları

Akıllı telefon kullanmayan var mı? Ülkemizde 7’den 77’ye kadar nerdeyse herkes akıllı telefon kullanmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi insanları akıllı telefon kullanmaya bir yönden mecbur kılmaktadır. Ayrıca internetin yaygın olarak kullanılması nedeniyle de akıllı telefon satışlarında artışlar gözlendi. Türkiye’de en çok satan akıllı telefon markaları yıllara göre küçük de olsa değişiklikler göstermektedir. Elbette ki ülkemizde en çok satılan akıllı telefonlar söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçeneğin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz!

Ülkemizde son yıllarda akıllı telefonlardan alınan vergilerin oranı oldukça yükseldi. Yükselen vergiler kullanıcıya fiyatların dünya genelinden daha yüksek olması olarak yansıdı. Dünya ülkelerinin genelinde amiral gemi olarak bilinen markalara ülkemizdeki birçok kişi ulaşamaz ve alamaz oldu. Bundan dolayı ülkemiz genelinde orta ve giriş seviyesindeki telefonlara talep daha fazla arttı. Aslında gönlü amiral gemi markalarında iken birçok kişi farklı markalara yönelmek zorunda kaldı.

Türkiye’de En Fazla Artış Gösteren Marka

Yakın tarihte Xiaomi yaptığı açıklamayla Türkiye’de en şok satan telefon markaları hakkında bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada daha önceki yıllarda daha az talep gören Xiaomi markasına olan ilgilin arttığı duyuruldu. Ülkemiz telefon piyasasında en büyük büyüyen markalar arasında Xiaomi markası yer almaktadır. İlk dört sıranın açıklandığı bildirime göre en fazla büyümeyi sağlayan farklı bir marka. Xiaomi son zamanlardaki yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi de başarıyor!

Türkiye’de En Çok Satan Akıllı Telefon Markaları

2020 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de en fazla büyüme gösteren marka; Oppo’dur. Oppo markası geçen yıllara göre en çok büyüyen marka olmasıyla öne çıktı. Fakat en fazla satış yapan marka farklı. Dünya genelinde yeni çıkardığı modellerle adından söz ettiren Samsung, Türkiye’de en fazla telefon satışı yapan marka oldu.

2020 Yılında En Çok Satan Akıllı Telefon Markaları

Dünyada her yıl farklı akıllı telefon markaları; yeni modeller üreterek kullanıcılarının dikkatini çekmektedir. Ülkemizdeki ekonomik nedenlerin etkisi ile bazı markalar öne çıkamamaktadır. 2020 yılında ülkemizde en fazla satış yapan ilk üçte;

  • %49’a yakın oranla Samsung lider
  • %16’ya yakın oranla Apple ikinci sırada
  • %14’lük payıyla Huawei üçüncü sırada yer almaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Huawei Mi Xiaomi Mi? Hangisi Daha İyi?

İlk üçte yer almayıp listeye giren diğer markalar da vardır. Satış oranları dikkate alınarak; Xiaomi ile  General Mobile ve LG markaları son zamanlarda iddialı bir şekilde piyasada yer alıyor. Yine Vestel başta olmak üzere Casper ile Oppo, da son zamanlarda ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Ayrıca Sony, Turkcell, Lenovo, HTC  ile One Plus Türkiye’de en çok satan akıllı telefon markaları arasında yer alan markalar olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Esasında Samsung dünyada olduğu gibi ülkemizde de en fazla satılan cep telefonu markası olarak karşımıza çıkıyor. Esasında bu durum biraz da Samsung markasının her zaman en güncel modellerini etkili bir düzeyde geliştirmesiyle de mümkün oluyor. Bu kapsamda Apple’de ülkemizde en fazla tercih edilen telefon markaları arasındaki yerini alıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir