Reklam Alanı
Reklam Alanı
Güncel 433 0

Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma 

Samsung cihazların büyük bir bölümünde parmak izi sensörü kullanılıyor, ancak bu parmak izi sensörü genelde yavaş çalışıyor. Parmak izi sensörünü daha da hızlandırmak ve hızlı bir şekilde kullanabilmek için yapabileceğiniz pek çok şey bulunuyor. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, samsung parmak izi hızlandırma nasıl yapılır öğrenebileceksiniz.
Samsung telefonların parmak izi sensörleri genel olarak oldukça hızlı çalışıyor. Parmak izi sensörlerini daha da hızlı hale getirmek pek ala mümkün, bunun için yapmanız gereken şeylerde bir o kadar basit. Parmak izi sensörünü daha hızlı çalışır hale getirmek için, Uygulamalar bölümüne giriş yapmanız gerekiyor, daha sonra sağ üst köşede yer alan üç noktaya basın ve açılacak olan menüden, sistem ve uygulamaları göster butonuna tıklayarak işlemlere devam edin.
  • Daha sonra açılan sayfada şu yazıyı aratın “com.samsung.android.biometrics.app.settings”
  • Yazıyı arattıktan sonra karşınıza pil batarya bölümü çıkacaktır. Bu kısma giriş yaptıktan sonra, pil/batarya kullanımını optimize et seçeneğine tıklayarak işlemlere devam edin. Ayrıca buradan, hepsi seçeneğine basmanız gerekiyor. Sonrasında burada bulunan seçeneği kapatmak işlemin kusursuz bir şekilde tamamlanması için yeterli olmaktadır.
  • İşlemleri tamamladıktan sonra telefonu yeniden başlatmanız gerekecektir.
  • Telefon yeniden başlatılmadığı takdirde uygulamamız sorunlu çalışabilir.
İlginizi Çekebilir:  Airbnb Uygulaması Nedir?

Parmak İzi Hızlandırma Nedir?

Pek çok telefonda, şifre yerine parmak izi kullanılıyor. Parmak izi sayesinde telefonun şifresinin kırılması veya çözülmesi çoğu zaman için imkânsız oluyor. Şifreleme yöntemlerinin en güvenlisi olan parmak izi ile giriş işlemleri çoğu zaman için hızlı bir sonuç vermiyor. Parmak izi ile giriş yapmaya çalıştığınız zaman, parmak izinin ilk olarak algılanması gerekir. Ancak bu algılama işlemi çoğu zaman için doğru çalışmaz. Doğru çalışmadığı için de pek çok zaman giriş işlemlerinde beklemek zorunda kalırsınız. Bunu engellemek için, telefonun parmak izini hızlı bir şekilde algılaması gerekir. Parmak izini hızlı bir şekilde algılaması işçin de yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yukarıdaki İşlemler İşe Yarıyor Mu?

Yukarıdaki işlemler sorunsuz bir şekilde işe yaramaktadır. Herhangi bir ihata yapmadan uygulama yaptıysanız sorunsuz bir şekilde parmak izi sensörlerini hızlandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir