Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 388 0

Samsung 6G Teknolojisi için Çıkış Tarihi Verdi !

Henüz 5 G bile çıkış yapmamışken Samsung’dan dev bir açıklama yapıldı. Samsung tarafında 6G için çıkış tarihi belirtilirken bu alanda inovasyon süreci devam ediyor. 2030 Yılında resmi olarak çıkış yapması beklenilen 6G teknolojisi için heyecanlı yeniliklerin de olacağı görülüyor. Daha 5G’ye geçiş yapılmamasına rağmen bir önce ki yani 4G Teknolojisine göre 10 kat daha hızlı bir internet ağı kurulacağı belirtilmişti. Kablosuz bağlantıya önem veren 5G ‘nin yanında 6G içinde önemli değişikliğe gidilebileceği belirtiliyor. Bu alanda 6G Samsung teknolojisi için daha çok 2030’lu yıllar etkinlik kazanacağı yönünde ilk açıklamayı Samsung yaptı. Ünlü telefon üretici firma pek çok alanda da üretimlerini sürdürüyor. Peki 6G Teknolojisi nedir ?

6G Teknolojisi Nedir ?

6G, Samsung tarafından açıklananlara göre 5G’den tam 50 kat daha hızlı olacak bir teknoloji olarak biliniyor. Tabi henüz yeni olmasıyla beraber diğer taraflardan açıklama henüz gelmedi. Gelmesi de şu an için beklenmiyor. Samsung erken bir açıklama yaparak 5G Teknolojisi üzerine 50 kat yani bu anlamda 4G teknolojisine göre 500 kat daha hızlı bir ağ olarak geliştirileceğini belirtti. En azından Samsung tarafında 6G AR – GE çalışmaları bu hızlı ilerliyor. 6G Teknolojisi bu anlamda ticari olarak 2028 yılında, kullanıcılara ise 2030 yılında aktif olarak hizmet vermeye başlayacak. Artık yeni teknolojik internet yapıları hem çok daha hızlı hem de çok daha kısa süreç içerisinde birbirini tamamlar hale geliyor.

6G özellikleri nelerdir ?

6G Teknoloji  altyapısı için pek çok özellik iddiası ortaya atıldı. Aynı şekilde resmi olarak Samsung tarafından da özellikleri hakkında birkaç bilgi verildi. En belirgin özelliği şüphesiz ki hız olacaktır.  5G’nin en az 50 katı hıza ulaştırılmasının beklendiği 6G altyapısı için çalışmalar sürdürülmekte. Aynı zamanda bu hızla beraber arka planda bulunan ağ harcamasının enerjisel miktarında da azaltma bekleniyor. Miktar bazlı ağ kullanımlarını en aza indirme çalışmalarının 6G ile devam edeceği ön görülmekte. Bu alanda 6G’nin bizlere getirmiş olduğu yeni teknoloji sayesinde hızlı internete erişme imkanımız olmakla beraber aynı zamanda gereksiz ağ harcaması da en aza indirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir