Reklam Alanı
Reklam Alanı
resim yükleme siteleri
Güncel 883 0

Resim Yükleme Siteleri

Resim Yükleme Siteleri

Fotoğraflarınızı sosyal medya sitelerinden paylaşabileceğiniz gibi internet sitelerinde paylaşmak için de resim yükleme siteleri kullanabilirsiniz. Birden fazla resim yükleme sitesi bulunur. Farklı özelliklerine sahip olan resim yükleme siteleri, kullanıcı dostu ve kullanımı kolaydır. Resimlerinizi yükleyebileceğiniz siteleri inceleyebilirsiniz.

Google Fotoğraflar

resim_yükleme_siteleriYükleme yaptıktan sonra resimlerinizin kalitesinde bir düşüş yaşanmaz. Yedekleme özelliği bulunduğu için hiçbir fotoğrafınız kaybolmaz. Google sayesinde fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve başka fotoğraflarınızı da bulabilirsiniz. Fotoğraflarınızı sıralayarak bir düzen içerisinde tutabilirsiniz. Google fotoğrafları internet sitesinden veya uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. PNG, JPG ve GİF gibi çeşitli formattaki fotoğrafları yüklemek mümkündür.

Imgur

resim_yükleme_siteleri

Zamanlama süresi olmadan istediğiniz kadar fotoğraf arşivleyebilirsiniz. Sadece fotoğraf yüklemek istiyorsanız, bir kullanıcı hesabı açmanız gerekmez. Albüm oluşturma, başlık ekleme, mail ekleme gibi özellikleri kullanarak fotoğraf yüklemek istiyorsanız, ücretsiz olarak bir hesap açabilirsiniz. Yüklediğiniz resimleri internet sitelerinde kullanmak istiyorsanız doğrudan kod verir.

Imgur’u bilgisayardan veya uygulamalar sayesinde kullanabilirsiniz. JPG, PNG, APNG, TİF, GİF, BMP, PDF, XCF gibi formatları desteklemektedir. Normal formatta resimler için 20 mb, GİF formatlı resimler için de 200 mb boyutundaki resimleri desteklemektedir.

Dropbox

resim_yükleme_siteleri

Fotoğraf ve dosya yüklemenizi ve saklamanızı sağar. 3 GB depolama sınırı bulunuyor. Resimleri ve dosyaları paylaşabildiğiniz gibi bir depolama servisidir. Dropbox da Google fotoğraflar gibi benzer özelliklere sahiptir. Yüklediğiniz fotoğraflarda düzenleme ve boyutlandırma yapmadan orijinal şekilde saklar.

Dropbox’u bilgisayarınızda ve akıllı cihazlarda kullanabilirsiniz. Fotoğrafı paylaşmak istediğinde, üstüne tıklayarak kopyala deyip paylaşmak istediğiniz yere yapıştır demeniz yeterli oluyor. Birden fazla resmi seçerek kullanıcılarınıza mail gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mail de yetki verirseniz, karşı taraf albümü indirebilir.

TinyPic

resim_yükleme_siteleri

Fotoğraf paylaşmak istiyorsanız, üye olmanız gerekmiyor. Fotoğrafı yüklemeden önce isim verebilir ve boyutunu belirleyebilirsiniz. Fotoğrafı yüklediğinizde karşınıza çıkacak bağlantıyı kullanarak fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Fotoğrafa vereceğiniz isim sayesinde TinyPic kullanıcıları da resminize ulaşabilir.

İlginizi Çekebilir:  Doğal Yaşamın Faydaları

100 mb dosya yükleme sınırı bulunur. JPG, PNG, GİF ve BMP formatlı resimleri destekler. Paylaşacağınız fotoğrafların uzunluğu veya genişliği 1600 pikselden fazla olamaz. Yüklediğiniz fotoğraf büyükse, sistem uyarı verir ve küçültür. Resminiz 90 gün boyunca sistemde kalır. Bu süre boyunca görüntülenmediği takdirde silinir.

Use

100 tane resminizi bir anda yükleyebilirsiniz. Birden fazla resim yüklemek istiyorsanız Use fotoğraf yükleme sitesini tercih edebilirsiniz. JPG, GİF, TİF, PNG ve BMP formatlı resimleri destekler. Yüklediğiniz resimler silinmediği için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Resim boyutlandırma depolama gibi işlemlerde sınır bulunmuyor.

Resim yüklemek için siteye üye olma zorunluluğu bulunmuyor. Resim yükledikten sonra açık veya özel seçeneklerini kullanarak saklayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve aynı zamanda boyutlandırabilirsiniz. Resim paylaşmak için doğrudan bağlantı alamasanız bile, fotoğrafın üstüne sağ tıklayıp kopyala dedikten sonra paylaşacağınız yere yapıştır diyerek paylaşabilirsiniz.

Flickr

resim_yükleme_siteleri

Fotoğrafçılar tarafından kullanılan en iyi resim yükleme sitelerinden bir tanesidir. Sosyal paylaşım sitesi olan Flickr sayesinden fotoğraflarınızı farklı kitlelere ulaştırabilirsiniz. İlgi alanlarını inceleyerek sizlerde fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Yüklediğiniz fotoğraflara kullanıcılar beğenebilir ve yorum yapabilir. Gizlilik özelliklerini özelleştirerek fotoğraflarınızı sadece belirlediğiniz kişilerle paylaşmak mümkündür. Flickr’e bilgisayardan ve mobil cihazlardan ulaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızı yükleyebilir, paylaşabilir ve saklayabilirsiniz. Flickr şimdilik, Bin tane fotoğrafınızı saklamanıza izin veriyor.

500px

Sosyal medya özelliğini bulunan diğer resim yükleme sitelerinden bir diğeridir. Profesyonel ve amatör kullanıcılar fotoğraflarını yükleyebilir veya paylaşabilir. Yüklediğiniz fotoğrafları diğer kullanıcılar beğenebilir, yorum yapabilir ve sizin hesabınızı takip edebilir. 500px fotoğraf yüklemekten önce kullanıcılara fotoğrafçılığı sevdirir.

Oluşturacağınız profil sayesinde yüklediğiniz fotoğrafları satabilirsiniz. Siteye ücretsiz üye olabilir ancak haftada 20 fotoğraf yüklemenize izin verir. Yıllık 25 dolara üye olarak tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Başrolde Kim Var? Netflix Dizisi

SmugMug

Kullanıcı ara yüzü Flickr’e benzemektedir. Çektiğiniz fotoğrafları burada sergileyebilirsiniz. Siteye üye olarak kendinize açacağınız hesap sayesinde fotoğraflarınızı paylaşarak farklı kitlelere hitap edebilirsiniz. SmugMug sayesinde aslında ufak bir resim sitesi oluşturmuş olursunuz. Çektiğiniz fotoğrafları satmak mümkün. Sitenin sınırlandırmalarından kurtulmak için 40 dolar ile 300 dolar arasında bir ücret ödeyerek üye olabilirsiniz.

PostImage

Siteyi kullanmak için üye olmanıza gerek yoktur. Blog ve forum yöneticileri tarafından aktif şekilde kullanılır. Fotoğraflarınızı silinmeden kalıcı bir şekilde saklayabilirsiniz. Bilgisayar kullanarak yükleyeceğiniz fotoğraf boyutu sınırlandırması 8 mb’dir. JPG, PNG, GİF, BMP, TİF, PSD ve PD resim formatlarını desteklemektedir.

Fotoğrafları birer birer ya da albüm oluşturarak paylaşabilirsiniz. Fotoğrafı yükledikten sonra boyutlandırabilirsiniz. Paylaşacağınız fotoğrafı bir gün, bir hafta, bir ay gibi erişime açabilir daha sonra sitede saklayabilirsiniz.

ImageShack

resim_yükleme_siteleri

ImageShack’in ara yüzü Pinterest’e benzemektedir.  ImageShack’a Bilgisayar kullanarak internet sitesinden ve mobil cihazlardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kullanıcı dostu ve kolay bir ara yüze sahip olan siteyi kullanmak çok kolay. Fotoğraf yüklemeniz için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Fotoğraf yükledikten sonra yeniden boyutlandırma, kırpma gibi düzenleme yapmanıza izin verir. Siteyi üye olmadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızı tek tek paylaşabilir ve albüm de oluşturabilirsiniz. Resimlerinize vereceğiniz isimler sayesinde diğer kullanıcılar da ulaşabilir. Fotoğraflarınızı birden fazla kişiyle paylaşmak istemiyorsanız gizlilik özelliği sayesinde sadece sizin belirleyeceğiniz kişilerle de paylaşabilmenize izin veriyor.

ImageVenue

JPEG fotoğraf yüklemenize izin verir. Yüklediğiniz fotoğrafın boyutu büyük olduğu takdirde yeniden boyutlandırır. Site de aylık depolama sınırı 3 GB’dir. Yüklediğiniz fotoğrafın boyutu da 3 MB geçemez.

İmgbox

resim_yükleme_siteleri

Siteyi ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınız kesinlikle kaybolmaz, istediğiniz gibi depolayabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olan siteyi çok kolay kullanabilirsiniz. JPG, GİF ve PNG formattaki resimleri destekler. Yükleyeceğiniz fotoğrafın boyutu 10 MB’ı geçmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir