Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilişim 326 1

Sony PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Özellikleri Neler?

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ve Özellikleri Neler?

Playstation, her yaştan herkesin vazgeçemediği en sevilen oyun konsolu durumunda. Sony firması PlayStation’u çıkartırken elbette hedefleri büyüktü ama dünyada böyle bir liderliği muhtemelen onlarda beklemiyordu. Artık 4D teknolojili PlayStation 5’in ne zaman çıkacağı açıklandı ve özelikleri de az-çok ortaya çıkmaya başladı. Bu yazımızda PlayStation 5 ile ilgili bilgileri anlatacağız.

 

Sony, PlayStation 5’in hakkında verdiği bilgiler ve piyasaya çıkış tarihi hakkında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu. Japon şirketi hayranlarının ve gazetecilerin tüm ısrarlarına rağmen PS 5 hakkında bilgi vermiyorlardı.

 

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Sony tarafından yapılan açıklamalar ışığında Sony PS5 en erken 2020 yılında satışa çıkacak. Şu an için oyunseverler en az 2020 yılına kadar beklemek zorunda kalacak. Bu tarih testlerin başarısına göre daha da ileri veya geri gelebilir.

Yeni PlayStation 5 Özellikleri Nedir?

Yeni Sony PlayStation 5 daha gelişmiş yüksek ses teknolojisine sahip olacak. Özellikle savaş, macera oyunlarında kullanıcıların daha net, daha anlaşılır ses istekleri de böylece gerçeklemiş olacak. Ayrıca, 4K görüntü kalitesi ile kullanıcılar gelişmiş bir görsel deneyim yaşayacaklar. PlayStation 5 ile Holywood’un özel efekt ekiplerinin kullandığı, yüksek işlemciler ile çalışan görsel efektler kullanılacağı duyuruldu. PlayStation 4’deki oyunlar gene PlayStation 5 ‘de çalışmaya devam edecek. Ayrıca Yeni cihazda normal harddiskler değil çok daha hızlı performans sağlayan SSD harddiskler kullanılacak. Böylece oyunlar daha hızlı yüklenecek ve oyunların açılış süresi daha kısa olacak. Oyun içindeki bekleme süreleri de bu sayede düşmüş olacak. Örnek vermek gerekirse, haritalı oyunlarda harita içinde başka bir yere geçme süresi PS 4 ‘de 15 saniye civarında iken PS 5’de bu sürenin 2-3 saniye civarında olması bekleniyor. Bu da oyun zevkini artıracak.  Muhtemel diğer oyun konsolu oyuncularından özellikle XBox kullanıcılarından PlayStation’a geçecek oyuncular olacağı da beklentiler arasında. Sony PlayStation 5 ‘in yeni grafik işlemcisi 1 GHz hızında çalışması bekleniyor. Sony firması yaptığı açıklamada oyun konsolu PS5 kullananların her anlamda eşsiz bir deneyim sahip olacağını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir:  Yazılım Uzmanlığı Nedir?

Sony Playstation 5 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bu konu hakkında Xbox’un Rakibi, Merakla Beklenen Sony PS5 Fiyatı yazımızda size ayrıntılı bilgi vermeye çalıştık. Sony Playstation 5 Fiyatı yazımızı okumanızı yavsiye ederiz.

Teknokutu.com olarak hem PlayStation 5 hem XBox hem de diğer oyun konsolları ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Açıklamalar geldikçe oyunseverler ile paylaşmaya devam edeceğiz. Donanım bölümümüzden diğer oyun konsolları ve donanım inceleme haberlerimize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir