Reklam Alanı


Oppo A91 Özellikleri, Oppo A91 Fiyatları Ne Kadardır?
Akıllı Telefon 120 0

Oppo A91 Özellikleri, Oppo A91 Fiyatları Ne Kadardır?

Oppo, Çin tarafından üretilen akıllı telefon markasıdır. Marka yakın zamanda iki yeni modelini tanıttı. Bunlar A91 ve A8 modelleridir. Meraklılarının Oppo A91 özellikleri ile ilgili bekleyişleri yapılan tanıtımla sona erdi. Tanıtımda modelin özellikleri detaylıca aktarılırken satışa başlama tarihinin 26 Aralık olacağı da duyuruldu. Oppo A91 orta segmentte bir modeldir. Modelin en fazla dikkatleri çeken özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Güzel bir tasarıma sahip
  • Ekranı oldukça etkileyici
  • Pil ömrü çok uzun
  • Hızlı şarj olması
  • Bluetooth 4.2 özelliği
  • FM radyosu yok

Oppo A91 Özellikleri Nasıldır?

Merakla beklenen Oppo A91 modelinin özellikleri bakımından etkileyici özellikleri kullanıcısına sunmaktadır. Bu kapsamda 1080p çözünürlük özelliğine sahip olan ekranın 4 inç özelliği dikkatleri üzerine çekmektedir. Yine P70 8 çekirdek bir işlemciye sahip olan bu yeni modelde 8 GB RAM de bulunduğu için bu cihaz oldukça hızlı bir şekilde çalışıyor. Bununla birlikte 16 MP ön kameraya sahip olan Oppo A91, arka kameralarının etkileyici gücüyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Kullanım Özellikleri Bakımından Oppo A91

Orta sınıfta üretilen Oppo A91 tasarımı sayesinde çok zengin bir görünüme sahip olduğu kadar, gösterişli bir tasarım özelliğine de sahiptir. Gövdesinde mavi renk ona farklı bir hava katmaktadır. Yüksek çözünürlüğe sahip olan ekranın büyüklüğü 6,4 inçtir. Telefonun arka tarafında 4’lü kamera kurulumu mevcut. Kamera kurulumu ve konumu akıllı telefonun daha üst segmentte olduğu izlenimini vermektedir. Fiyatına ve segmentine göre oldukça şık ve kaliteli durduğunu söylemek gerekir.

Oppo A91 Özellikleri, Oppo A91 Fiyatları Ne Kadardır?

Oppo A91 modelinin ekranı aslında plastik kaplamadır. Fakat cihazın renkli yüzeyi sanki cam malzemenin kullanıldığı hissini uyandırmaktadır. Çok güzel bir tasarıma sahip olduğundan ve kullanılan plastik malzemenin kaliteli olmasından dolayı fark etmek imkansızdır. Cihazın arka gövdesi ve kenarları da plastiktir. Sağ kenarında güç butonu bulunmaktadır. Sol tarafında ise SIM kart koymaya yarayan çekmece ve ses butonları yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Google Pixel 4 Nasıl Olacak? İşte İlk Bilgiler

Tek SIM kart kullanımına uygun olarak tasarlanmış olan modelin micro SD kart desteği bulunmaktadır. Kulaklık girişi 3,5 mm olup cihazın alt kenarındadır. Telefon kutusunda kulaklık da çıkmaktadır. Kutuda kulaklığın yanı sıra silikon kılıf da vardır. Cihazın ekranında kendiliğinden koruma bandı bulunmaktadır. Koruma adına bütün ayrıntılar düşünülmüştür. İnce bir görüntüye sahip olan model hafiftir. Ağırlığı 172 gramdır. Kalınlığı ise 9,9 mm.

Oppo A91 Fiyatı

Yapılan tanıtım toplantısında Oppo A91 özellikleri açıklandı fakat fiyattan bahsedilmedi. Tahmini olarak yeni model Oppo A91’in fiyatının 285 dolar civarında olacak. 26 Aralıkta Çin’de piyasaya sürülecek. İlk olarak Çinliler kullanacaktır. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği net belli değildir. Ülkemize gelirse döviz kuruna göre fiyatlandırma değişecektir. Ayrıca 285 dolar civarındaki fiyata ülkemizde vergilerin de ekleneceğini unutmamak gerekir. Birçok modele göre çok daha iyi olarak nitelendirilmektedir. Fiyatı ise modelin tasarımına ve özelliklerine göre ortalama bir seviyededir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir