Reklam Alanı
Reklam Alanı
infinity_free
Teknoloji 2.048 1

İnfinityfree İle WordPress Tabanlı Nasıl Ücretsiz Web Site Kurulur?

İnfinityfree İle WordPress Tabanlı Nasıl Ücretsiz Web Site Kurulur?

Herkes kendine ait bir web sitesi veya blog sitesi olmasını ister ama bu sitelerin kurulum işlemleri kendilerine zor geldikleri için yarı yolda pes ederler. İnfinityfree İle WordPress Tabanlı Nasıl Ücretsiz Web Site Kurulur makalesini baştan sona iyi kavradığınız sürece sizde artık bir web sitesi kurmayı öğreneceksiniz. Peki nasıl ?

Öncelikle infinityfree.net sitesine kayıt olmanız gerekmektedir.

İnfinityfree Nedir?

İnfinityfree ücretsiz bir şekilde size web site açmayı sağlayan bir sitedir. Hosting ve domain’i sizden tek bir kuruş almadan kendileri karşılıyor. Burada dikkat edilmesi konu ücretsiz  verdikleri domainler epizy.com ile rf.gd uzantılıdır. İsterseniz herhangi bir domain sağlayan firmalardan aldığınız bir domain adresi varsa infinityfree ile bağlayabilirsiniz. Yani .com, .net gibi uzantıları da sizin almış olduğunuz firmalardan infinityfree sitesine bağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Virüs Bulaşmış WordPress Dosyaları Nasıl Temizlenir?

İnfinityfree.net sitesine kayıt olduktan sonra site kurulum işlemleri aşağıdaki gibidir;

 • Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza altta koymuş olduğum gibi bir ekran gelecek. Buradan solda bulunan New Account sekmesine tıklıyoruz.
 • New Account sekmesine girdiğimizde karşımıza gelen ekranda 2 tür domain bağlama seçeneğiniz var bu tamamen size kalmış eğer başka bir siteden size ait domain bulunuyorsa 2 numara ile belirtilmiş olan yerden domain adresinizi ayarlamanız gerekir.
 • Bu makale bu sistemlerle ilgili hiçbir bilgiye sahip  olmayanlar için yazılmıştır.O yüzden 1 numara ile belirtilmiş olan yerden kendinize uygun domain’i yazın. İnfinityfree de 2 tür uzantı çeşidi vardır. (epizy.com ile rf.gd )
 • Örneğin mrtkn.ml adresi için yapmamamız gerekiyorsa boşluğa mrtkn yazmamız gerekiyor.Sonra ben “I’m not a robot” ile güvenliği sağlayıp CREATE ACCOUNT’a tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi ekran çıkacaktır.
 • Accounts’un altında epiz_******* numaralar yazan bir sekme olmuş olucaktır.
 • O sekmeye girdikten sonra Hesap Bilgileriniz ile FTP Giriş bilgileriniz karşınıza gelecektir.( Şifreyi sistem otomatik olarak vermekte show/hide tıklayıp şifreyi görebilirsinz. ŞİFREYİ KAYDETMEYİ UNUTMAYIN !!!)
 • Bu bilgileri üstünde “GO TO CONTROL PANEL” sekmesine tıklayıp karşınıza cPanel açılacak. Oradan altta bulunan “Softaculous Apps Installer” tıklıyoruz.
 • Burası WordPrees’in kurulacağı yer.
 • WordPress’in üstüne geldiğimizde ınstaller’a tıklayıp gerekli bilgileri doldurmamız gerekiyor.
 • Üst kısımda site adı ile açıklama isteniyor.Ondan sonra wordpress giriş için kullanıcı adı ile şifre girmeniz gerekiyor. Genellikle Username’i Admin yaparlar ama size kalmış birşey sadece burada şifreyi girmeyi unutmayın yeter.Şifreyi girdikten sonra en altta temalar olucak isterseniz seçin seçmezseniz otomatik olarak wordpres’in ücretsiz teması aktif olacaktır. Install dedikten sonra 10-20 sn içinde yükleme gerçekleşecektir.
 • Kurulum gerçekleşti. Artık istediğiniz gibi wordpress ile sitenizi tasarlayabilirsiniz. mrtkn.epizy.com/wp/wp-admin/ ile wordpress’e giriş sağlayabildim sizde domainadresiniz/wp/wp-admin/ adresiniz ile giriş sağlayabilirisiniz.

WordPress’i Türkçe’ye Çevirmek

Settings – Site Language tıklayıp oradan Türkçe’yi seçebilirsiniz.

“İnfinityfree İle WordPress Tabanlı Nasıl Ücretsiz Web Site Kurulur?” üzerine 1 yorum

 1. Geri bildirim: Anonim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir