Reklam Alanı
Reklam Alanı
Huawei P40 Özellikleri ve Fiyatı
Akıllı Telefon 772 2

Huawei P40 Özellikleri ve Huawei P40 Pro Fiyatı, Çıkış Tarihi

Huawei P40 Özellikleri ve Huawei P40 Pro Fiyatı, Çıkış Tarihi

Bilindiği gibi Huawei sektöre OEM üretimiyle giriş yapmıştı. Çoğu Çinli firma ile aynı kaderi paylaştı ve kısa bir süre içerisinde üne kavuştu. Çıkardığı cihazlar ilk zamanlarda pek tercih edilmedi ama sonrasında artan kaliteyle beraber sevildi. Fiyat performans detayını önemseyen Huawei, bu anlamda oldukça başarılı oldu. Ancak yerinde saymak gibi bir niyeti olmadı, sonrasında da kaliteli cihaz üretimine devam etti. Huawei’ nin şuanda piyasada bulunan kaliteli birçok serisi var ve satışları günden güne artmakta. Amiral gemisi cihaz üretiminde de ciddi anlamda yol alarak tecrübe sahibi oldu. Özellikle Huawei’ nin P serisi pek çok kullanıcıyı memnun etti. Gerekli ivmeyi yakalayan şirket, Huawei P40 Özellikleri ile beraber kullanıcıları yine mutlu etmeyi başardı. Huawei P40 ’ ın yanında P40 Pro cihazı da piyasaya sürülmeye hazır hale getirildi.

Huawei P40 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P40 çıkış tarihi bu gelişmelerin ardından kullanıcıların zihninde soru işareti bıraktı. Bununla birlikte söz konusu cihazın fiyatı da merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Teknik Detaylar

Huawei P40 Özellikleri

Teknik detayların en önemlilerinden tasarım konusu her cihaz için kritik bir yere sahiptir. Huawei P40 ve P40 Pro’ nun tasarım anlamında sınıfı geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle P40 Pro kavisli görünümüyle daha bir göz alıcı. Huawei P40 Özellikleri kısmında ekran olarak 2K AMOLED Panel kullanılmış. Amiral gemisi cihazlar 5G destekli Kirin 990 ile gelecek. Kamera bölümünde de çeşitli iyileştirmelere yapılmış. Huawei P40 özellikleri arasında en çok merak edilen konulardan biri de kamera. İki cihazda da dörtlü kamera kurulumu bulunmakta. Arka kısımda ise 64 MP birinci kamera bulunacak. Ön kısımda 32 MP ve 2MP olmak üzere iki kamera yer alacak.

Huawei P40 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P40 fiyatı hakkında karar vermenizi sağlayacak en büyük konulardan biri de şüphe yok ki batarya bölümü. P40 ve P40 Pro cihazlarının ikisinde de 5500 mAh pil kullanılmış. Amiral gemisi cihazlarda kullanılan ve üstünde durulan konulardan biri de batarya ömrü. Buraya ayrı bir parantez açmak gerekiyor çünkü ekran ve batarya uyumu telefonun ömrünü etkiliyor. 2K AMOLED ekranın yanında “devasa” olarak nitelendirmenin yanlış olmayacağı 5500 mAh güzel bir sinerji oluşturmuş. Huawei P40 özellikleri hakkında bilinenler kendisi için yargıya varılması anlamında yeterli bilgiler içeriyor. Yazılım kısmında da Android 10 bulunuyor. Android’ in en güncel sürümünün kullanılması amiral gemisi cihaz için olmazsa olmazlardan.

Huawei P40 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei P40 Fiyatı ve Huawei P40 Çıkış Tarihi

Huawei’ nin son model telefonları hakkında bilinmesi gereken en önemli konu ise fiyatı. Huawei P40 fiyatı 975 dolar (Güncel kur ile 6000 TL) olarak belirlenmiş durumda. Güncel amiral gemisi cihazlara bakıldığında fiyat ülkemiz için pahalı olsa da telefon piyasası için anormal bir fiyat değil. Elbette Huawei P40 fiyatı şuan için yalnızca söylenti aşamasında. Huawei P40 çıkış tarihi bir aksilik olmazsa 26 Mart 2020 olarak belirlendi. Fiyat hakkındaki söylentiler resmi açıklamanın ardından ortadan kalkacaktır.

“Huawei P40 Özellikleri ve Huawei P40 Pro Fiyatı, Çıkış Tarihi” üzerine 2 yorum

  1. Tavsiye dedi ki:

    Gerçekten güzel telefon, almaya değer olarak görüyoruz.

    1. teknokutu dedi ki:

      Evet ben de Huawei markasını seviyorum. Ancak Xiaomi Redmi Note 8 kullanıyorum. Bu da gayet iyi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir