Reklam Alanı
Reklam Alanı
Huawei Mate 30 Pro
Akıllı Telefon 210 0

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Neler Olacak?

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Neler Olacak?

Amiral gemisi akıllı telefon yarışında kendisine iddialı bir yer bulan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefon modellerini tanıtmıştı. Huawei P30 modellerinden hemen sonra markanın bu kez Huawei Mate 30 Pro modelleri üzerinde çalışmaları başladı. Hatta bu modeller için beklenen özelliklerde sızdırılmış oldu.

Huawei Mate 30 Pro Ekranları Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonun ekran kısmında boyutla dikkatleri üzerine topladığını göreceğiz. Boyut kısmında 6.71 inçlik bir panel sunulması bekleniyor.

6.71 inçlik ekran boyutuna ek olarak AMOLED ekran teknolojisine yer verileceğini de ekleyelim. Ayrıca ekranın en büyük artısı parmak izi okuyucusunu beraberinde sunması olacak. Ekrana gömülü parmak izi sensörleri sayesinde arka kısımda ekstra bir sensör bulunmayacak.

Huawei Mate 30 Pro

Teknik Özellikler Nasıl Olacak?

Teknik özellik kısmında da Kirin 985 işlemcilerinin öne çıktığını göreceğiz. 7 nm üretim sürecinden geçen yeni işlemcilerle beraber bu modelin 5G desteğini de sunması bekleniyor.

Balong 5000 modemleri sayesinde 5G desteğine sahip olan versiyon dışında 4G’li modellerde göreceğiz. Tabii ki 5G versiyonunda istenen fiyatın biraz daha yüksek olacağını ekleyelim.

Huawei Mate 30 Pro

Kamera Teknolojileri Neler Olacak?

Kamera kısmında ise 4 kameranın yer aldığını göreceğiz. Bir önceki modelde yer alan 3 arka kamera bu kez ultra geniş açılı kamera, ana kamera, telefoto kamerası, 3D ToF kamerası olmak üzere 4 kamera olarak karşımıza çıkacak. Kameraların teknik özelliklerinin neler olacağı konusunda ise bir bilgi yok. Sadece yine Leica lenslerinin kullanıldığı iddialı kameraların geleceğini söyleyebiliriz.

Huawei Mate 30 Pro

Pil Teknolojisi

Huawei Mate 30 Pro akıllı telefonlarının pil konusunda da yenilenmiş bir seri olduğunu göreceğiz. Telefonun içerisinde 4200 mAh değerinde bir batarya yer alacak. 55W hızlı şarjı destekleyen ve kablosuz şarj destekli olarak gelecek olan bataryalar, 10W kablosuz hızlı şarjı da destekleyecek.

İlginizi Çekebilir:  Realme C15 Özellikleri Tanıtıldı !

Tüm bu özelliklerin netlik kazanacağı tanıtımın ise Ekim ayı içerisinde yapılacağını ekleyelim. Tanıtım sonrasında hem fiyatlar hem de teknik özelliklerle ilgili olarak çok daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Özellikler fiyat konusunda detaylar paylaşıldığı zaman, yeni modelin fiyatı konusunda da bilgileri paylaşacağız. Şu an için gelen detaylar bu şekilde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir